Määratlemata

kuidas saada lapsed enda järelt koristama?

Ei, see postitus ei ole sellest, kuidas ma kasutan lapstööjõudu, et oma kodu puhtana hoida, sest ma ise olen parajalt laisk, et end liigutada. 
See postitus on sellest, kuidas saada laps iseenda järelt koristama. Noh, vaevalt poole aastane seda veel teeb või ise aasta ja poolene, aga peaaegu kaheseks saav ja juba neljane võiksid ju juba aimata, et enda järelt on normaalne koristada. Seda ei pea tegema ei emme ega issi ega keegi kolmas inimene. 

Esmalt ma lõin käega, sest üritamine panna kaks väikest last enda järelt koristama, kukkus väga nirult välja. Umbes nii, kus ma üritasin kurja nägu ja häält teha ning ema theresa kombel seletada, kui tähtis on enda järelt koristamine ja puhtuse hoidmine ning järgmine hetk istusin ma ise seal segamini toas ja koristasin ning kraamisin. Eriti mõjusid mulle need armsad näod ja kallistused ja musid, kui läks toa koristamiseks ja siis tulid nende muud lapselikud võlud välja, mis ütlesid mulle, et nad on nii armsakesed ju ja sa võid need mänguasjad ise kokku panna, pole ju raske.

Hmm, nüüd tuli aeg, mil ma mõtlesin, et whaat.. miks ma pean koristama, kui neil on endal käed otsas? Nii me istusimegi lastega nende toas ja seletasin, et kui nad loobivad mänguasjad laiali, siis koristavad ise ka ära- ehk panevad tagasi mänguasjakasti. Mis te arvate, kui edukalt see vestlus läks? Mitte üldse. Sellele järgnes see, et ma panin nende kõik mänguasjad kokku ja kõrgele kappi ära, kust nad neid kätte ei saaks. Karm tundub, eks? Võibolla. Ma suutsin end kokku võtta ja tänaseks olen ma nende järelt koristamisest prii, sest see aitas. 

Paar päeva olid mänguasjad silma eest ära ja nad (vanem poeg eeskostes) lubasid mulle, et hakkavad enda järelt ise koristama ja emme ei pea sellega oma pead vaevama. Ja nii ongi! Loobivad mänguasjad laiali ja kui nad üritavad hiilida, siis ma tuletan neile meelde, kuhu nende mänguasjad lähevad, kui nad ise enda järelt ei korista.  Ja toimib.

Mul pole koristamise vastu midagi. Ma koristan kodus igapäev- võtan tolmu, riiulid tolmust vabaks jne, aga lastele tuleb hakata iseseisvust õpetama.. Mitte, et nad peaksid nüüd täiesti 100% iseseisvad olema, aga sellised elementaarsed asjad nagu enda järelt koristamine, isiklik hügieen, oma voodi tegemine, oma nõude kraanikaussi panemine jne, võiksid juba varakult selged olla. 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga