Määratlemata

Kuidas teha erinevaid kollaaže?

Tänaseks on päris mitmed küsinud igasuguste wishlisti ja outfitide postituste all, et kuidas ma neid siis teen. Kommentaariumis on üsna nigel neile vastata ja kirjeldada, seega mõtlesin, et teen eraldi postituse. On vähemalt olemas ja kui keegi tulevikus jälle küsib, saan lihtsalt lingi anda. 🙂

Kollaaže on erinevaid. Mina tavaliselt teen neid kolmes kohas: 


Samm 1: Vajutad nuppu “Start editing now”. Üsna tihti tuleb ette, et sinna vajutades ei lae leht välja ja pean refreshima. Ei tahaks uskuda, et asi minu arvutis, sest mitme arvutiga sama jama olnud. Siis lihtsalt mine algsele lehel tagasi ja uuesti vajuta seda nuppu. Samm 2: Üleval on kaks nuppu “upload photo” ja “create collage”. Vajuta viimasele. 


Ette tuleb selline leht. Vasakul saad ise valida, mitme pildiga kollaaži tahad, nurkade ümarust nin piltide vahelise joone laiust. Piltide vahelist joone värvust saab samuti muuta. Sellel lehel saab siis tavalisi kollaaže teha. Ma tegelt rohkem ei ole uurinudki, sest kasutan seda kohta kõige harvem. Seal saab pilte samuti edukalt töödelda. Selle saidiga tegin näiteks selles postituses olevad kollaažid. Siin ma tegelikult töötlen pilte rohkem, aga vahel kui kaks pilti on vaja kõrvuti panna, siis saab seal asi aetud. 


Samm 1: Vajuta “make a collage”.


Ja sealt edasi saab jällegi ise nokitseda ja pusida. Nagu ma juba mainisin, siis ma ise eriti kollaaži tegemiseks ka seda kohta ei kasuta. Samm 1: Salvesta endale arvutisse Googlest tavaline valge wallpaper.
Samm 2: Vajuta “edit” nuppu  ning avaneb kaust arvuti failidesse. 
Samm 3:  Vali failidest valge wallpaper.
Samm 4: Sul peaks olema arvutisse salvestatud kõik outfitide pildid, millega tahad kollaaži teha. Järgmisena peaksidki hakkama neid lisama valgele pildile, klõpsates vasakul ääres menüüs liblika ikoonile. 


Vasakule äärde ilmuvad igasugused erinevad kategoorijad, mille alt leiab mitmeid “kleepse”. 

Samm 5: Kliki kategooriate üleval olevale nupule “your own” ning taas suunab sind sait sinu arvuti failidesse. Hakka sealt ükshaaval võtma neid outfiti pilte, mis varasemalt oled salvestanud. 


Kui sa oled esimese pildikese välja valinud, saad seda ise lohistada vastavalt selle, kus sa tahad, et see oleks ning selle suurust muuta. Tähtis oleks, et pildikeste taust oleks valge, sulandub oaremini ja jääb ilusam tulemus. 

Samm 6: Lisa nii mitu pildikest, kui sulle endale meeldib. Neid saab ainult ükshaaval lisada. Vasakul, kus on erinevad kategooriad, saab juurde lisada igasuguseid kleepsukesi veel, et tulemus effektsem oleks. Ja midagi suurt enam ei olegi, kui valmis, vajuta üleval “save” nuppu ja salvesta arvutisse ära. 

Lisan siia lõppu paar outifit kollaaži, mis ma olen Picmonkeys teinud. 

3 thoughts on “Kuidas teha erinevaid kollaaže?”

  1. Miks Sa selle küsimuse üldse läbi lasid, kui vastata ei taha? Kui paar idiooti välja jätta, siis esitati ju täitsa normaalseid küsimusi ja Sina lubasid kõigele ausalt ja avameelselt vastata. Ma loen päris paljusid blogisid ja sellised küsimuse-vastuse stiilis postitused on mulle alati väga meeldinud. Keegi ei eeldagi, et Sa neile debiilsetele küsimustele vastaks, aga teistele ju võiks ikka.

  2. Kallis inimene. Täpselt nagu sina oled inimene, vahel eksid, vahel unustad, olen ka mina täpselt samasugune lihast ja luust inimene. Mul tuleb päevas mitmeid küsimusi ja kommentaare, millest mõni jääb kahe silma vahele või unustan ma neile vastata. Oma küsimuste-vastuste postituses ei lubanud ma ühtegi kindlat kuupäeva, seega ma teen selle postituse siis, kui tunnen, et selleks on õige aeg. Nii nagu palute teie minult mõistvat suhtumist, palun ka mina teilt 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga