***

Kuidas vältida mõttetute asjade kinkimist ja saamist?

Ma olin kunagi see inimene, kes armastas hirrrmsasti kõigile jõulude ajal kingitusi teha – ma mõtlen siis lähedasi inimesi. Ma ei suvatsenud kunagi küsida, mis neil päriselt vaja läheb või mida kingituseks soovivad vaid oletasin ise, mis kellelegi meeldida võiks.

Ja nii sai kingitud päris palju mõttetut kraami, mille peale kulus kokkuvõttes mõttetult palju raha.

Aga too aeg vist oligi üldse selline aeg, et kingitused olid kohustuslikud ja ilma kingita kellelegi jõulude ajal külla minna oli justkui… ebaviisakas.

Üks hetk aga… muutusid ajad või muutus minu arusaam või sain teadlikumaks nii raha kui ka kingituste osas või sai lähedastel kodus ruum otsa tänu nendele mõttetutele kingitustele, aga leppisime kokku, et kingitusi jõulude ajal enam ei tee üksteisele – täiskasvanute vahel siis. V.a juhul, kui keegi tõesti midagi vajab või tahab.

Ja see on täiesti okei. Mulle sobib. Niigi oli paras peavalu see mõtlemine, mida kellelegi kinkida, kas talle ikka meeldib see jne.

Kuidas siia vältida kasutute kingituste kinkimist ja saamist?

Käes on juba november ja peagi on käes ka üks väga suur ja populaarne ostupüha – must reede, 24.11.

Ma tean, et väga paljud ostavad selle ostupüha ajal jõulukingitusi, sest hinnad on siis väga head ja jagada jõulukulutused mitme kuu peale on väga mõistlik.

Kaup24 e-pood on näiteks kasutute kingituste vältimise teinud väga lihtsaks – nende e-poes saad koostada soovinimekirja, kuhu lisada tooteid, mida sa tõesti tahad ja vajad ning hiljem saad väga lihtsasti seda soovinimekirja jagada lähedaste ja tuttavatega.

Mõtlesin mina, et proovin ka seda soovinimekirja funktsiooni ja jagan teiega ka, millised soovid mul sellel aastal on, sest neid on siin aasta jooksul ikka tekkinud ja kingitusi saada on ju tore. Eriti, kui see on midagi, mida päriselt soovid. 🙂

Soovide koostamine raske pole – logi sisse/registreeri, lappa kategooriad läbi ja iga toote juures on südame märgike. Vajutad sinna peale, kui soovid toote nimekirja lisada. Pärast võtad ülevalt südame juurest oma nimekirja lahti ja seal on jagamise nupp, kus saad nimekirja lingi kopeerida ja laiali saata.

*pärast soovinimekirja koostamist*

Tuleb tõdeda, et olen vist suureks kasvanud, kui soovin kingituseks rösterit või vannitoa valamut. 😅 Aga panen siia ka pildid koos väikese selgitusega. Kõiki soove ma siia ei hakka lisama, aga mõned neist.

Ega ma ootagi tegelikult, et keegi mu soovid täidab – need on üsna kallid, aga katsetamise eesmärgil testisin seda funktsiooni ja tuleb tõdeda, et on tõesti väga mugav nii!

Kõige suurem soov ilmselt on uus telefon. Telefonil on mu elus oluline osa – ma teen kõike läbi selle. Ikka ja alati keegi imestab, kui mainin, et kogu blogimine ja sotsiaalmeedia käib mul läbi telefoni. Arvutit kasutan ainult kooliasjade tegemiseks. Seega telefon on mul tõesti vägq oluline töövahend ja ikka ju tahaks uuemat mudelit, millega veel kvaliteetsemat sisu luua. Paraku on see kallis kingitus ja jääb pigem lihtsalt unistuseks.

Järgmisena – olen pikalt piilunud Smeg väikest köögitehnikat ja kas ma lasen teil 3x arvata, mis värvi? Loomulikult roosat! Need lisaks mu tumedasse kööki pisut värvi, aga on ka suht krõbeda hinnaga.

Siia vahele hea nipp: ma lasen tavaliselt Geidul omale midagi sellist kinkida, mida ise osta ei raatsi, siis pole nii hulle süümekaid, et selle peale kulutasin. 😅

Ja muidugi ei puudu minu soovinimekirjast raamatud! Mul on mõned tekkinud, mida tahaks väga lugeda ja üks neist on J. Lynn Spears “Things i should have said” ja seda seetõttu, et Britney enda raamat on mul peaaegu juba läbi ning hakkas see ka väga huvitama. Ühtlasi on siin epoes see ka kõige soodsam.

Järgmise soovi juurde väike nali kah:

Sõber: “Jane, mis sa jõuludeks soovid?”

Mina: “Tugitooli!”

Sõber: “Ah!”

Mina: “Jep, vot seda tugitooli!”

See nunnu tugitool sobiks üles magamistuppa meigilaua taha ideaalselt!

Ülejäänud soovinimekirja näed siit: Jane soovinimekiri!

Jään sisimas lootma, et ehk see jõuab kuidagi ka jõuluvanani ja äkki ta vähemalt mu telefoni soovi täidab sel aastal – olen enda arvates täitsa hea laps olnud. 🙂

Tehke oma soovinimekirjad ka ja jagage kommentaarides! Kui hätta jääd, kirjuta ja aitan.

/reklaam

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga