***

Kuidas vanemad oma laste tervisemuredele suvalistelt nõu küsivad

Teate, ma scrollin väga vähe Facebookis igasuguseid postitusi ja asju, peaasjalikult käin seal meeme vaatamas ja jagamas, aga ma olen päris mitu korda sattunud postituste peale, kus lapsevanem jagab lapse tervisemurest pilti ja küsib, millega tegu ja kuidas ravida.

Ja siis ma vaatan, kus lehel või grupis see postitus üleval on ja seal on kirjas Beebid 2023 või Septembribeebid! Ma tõin need näited täiesti suvaliselt, aga no point on see, et selliseid postitusi kohtab tavalistes Facebooki beebigruppides.

Ma siis hoian peast kinni ja mõtlen, et mis toimub. Ma saan aru, kui täiskasvanud iseenda kohta uurivad, et kle, mul üks silm allapoole vajunud, kellelgi veel nii v? Millest see olla võib? Aga et lapse tervise kohta küsida nõu kuskilt lambi facebooki grupist… See paneb küll kukalt kratsima väheke.

Ma vist enda puhul olen ühel või paaril korral uurinud kahtlaste valude kohta, et kas keegi tahaks oma pakkumise teha, mis need olla võivad. Okei, ma pole isegi tegelt uurinud nii vaid jaganud, et mul see ja see, õudne on olla ja siis inimesed on hakanud ise soovitama, mis see olla võiks ja mida teha. Aga loomulikult küsin ma alati arstilt. Nii laste kui ka enda kohta.

Igasuguste toidulisanditega on samamoodi. Et, kuigi ma jagan seda, mida mina tarbin või mu lapsed tarbivad, siis ma alati püüan ikka välja tuua selle ka, et pidage ikka oma arstiga ka enne nõu, mitte ärge hakake tarbima, sest Jane soovitas.

Mu lapsed õnneks toidu osas väga pirtsakad pole ja vist enamus vitamiinid saavad ikka sealt kätte, aga ma annan neile lisaks nt d-vitamiini, multivitamiine (Krissu raviarst soovitas tal võtma hakata, kui tal Perthese haigus avastati ja siis hakkasin kõigile andma) .

Ja mida ma veel oluliseks pean – oomega-3 ja oomega-6 rasvhapete tasakaalu kehas, et aju areneks ja funktsioneeriks normaalselt. Eriti oluline on oomega-3 rasvhape DHA varajases väikelapseeas, kui ajukasv on tohutult kiire. Seda siis esimestel eluaastatel, mil aju kasvab 80%! Ja oomega-3 DHA on aju kasvuks hädavajalik ehitusmaterjal.

Toidust saame me oomega-3-rasvhappeid suhteliselt vähe ja oomega-6 omi liiga palju, seega mis oleks ideaalne variant, et hoida need kaks ühe väikese lapse organismis tasakaalus?

Nt Kavalpea apteegis on kättesaadav selline looduslik tootesari nagu Equazen® ja meie Joosepile saadetigi selle sarja beebidele ja väikelastele mõeldud kapslid, mis toetavad tema aju normaalset arengut.

Equazen®baby avatavad kapslid sobivad alates 6. elukuust kuni 3. eluaastani. Kapslite kasutamine on lihtne. Kapsli sisu võid rahumeeli lisada lapsele toidu/vedeliku sisse, ära segada ja niimoodi talle seda manustada, mis on minu meelest väga mugav.

Mulle on äärmiselt oluline, et mu lapsed oleksid terved ja et nende organism saaks kõik, mida see vajab, et normaalselt areneda ja kasvada.

Usun, et see on enamike lapsevanemate prioriteet ja eesmärk – et nende lapsed oleksid terved ja tunneks ennast hästi.

Ka mina uurisin oma perearstilt, kas võiksin Joosepile neid kapsleid anda ja tema kiitis need heaks.

Kavalpea apteegis on just need Equazen®baby avatavad kapslid N30 kuni aprilli lõpuni -20% soodsamad koodiga EQUAZENBABY20: Equazen baby avatavad kapslid N30!

Ps! Mitte kasutada toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana. Oluline on toituda mitmekülgselt ja tasakaalustatult ning harrastada tervisliku elustiili!

Enne toidulisandite manustamist lapsele pidage nõu arstiga!

/reklaam

2 thoughts on “Kuidas vanemad oma laste tervisemuredele suvalistelt nõu küsivad”

  1. Ja ka Beebid2022 ning Tervis grupp 😀. Alati hoian tagasi end, et mitte kirjutada, kas sa faking perearstile ei oska aega panna ja sealt küsida? Sama hästi toksigu juba Google doktorile. 🤦🏼‍♀️
    Siis veel mingid esmakordsete emmede vabandused, kes ei tea, et laste hambaid hakatakse 1. Hambast pesema juba, no wtf. (ise olen ka esimese lapsega, aga no kuradi raamatuid pole raske lugeda vms.). Mõni üldse istub ja ootab, et keegi nende eest asju googeldaks. 😆

  2. Nüüd üritasin meelde tuletada mille peale ma ükspäev just ahhetasin ja ohhetasin mida ka beebigrupist nägin mida üks ema küsis aga paganama pihta ei tulnud meelde aga igatahes igakord mõtlen taoliste postituste peale ,et ,,Vabandage väga kas teil puudub perearst ,, ? . Et dr fbe emmed nüüd küll see hea abimees pole .

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga