***

Kuidas vesi puhtaks saada?

Mäletate, suvel kurtsin selle üle, et juuksed on kole karedaks muutunud? Kes ei mäleta või pole lugenud, saab mälu värskendada/lugeda sellest siit (link!).

Selle postituse alla tuli väga palju nõuandeid, sealhulgas soovitati katsetada ühte dušiotsikut. Enne, kui ma juuksemasina järgi haarasin ja juuksed nulliga maha oleks ajanud, mõtlesin, et katsetan seda otsikut siis – ehk tõesti on nii hea, kui ühes blogis kiideti ja juuksed saavad oma endise elujõu tagasi.

Tegemist on Skin Care veepuhastussüsteemiga (link!), millel on vahetatavad filtrid. Tegemist on ideaalse abilisega, mis puhastab vett ja hoolitseb sinu tervise eest (terve nahk ja juuksed) ning vähendab veekulusid.

Toote omadused:

 • Puhastab roostese vee, eemaldades raskemetalli ja kloori.
 • Antibakteriaalne toime
 • Võimalus masseerida nahka, mis omakorda leevendab väsimust ja stressi
 • Puhastades vett, hoolitseb naha ja juuste eest
 • Hoiab kokku 50-70% vett
 • Parandab veesurvet 2-5 korda
 • Rikastab vett anioonidega – vesi muutub pehmemaks ja õrnemaks

Kuna meil on hetkel veidike probleeme vannitoa torudega, siis dušiotsiku paigaldan tavalise otsiku asemele ainult siis, kui pesen juukseid. Kuna ma ei ole täheldanud, et siinne vesi nahale probleeme oleks tekitanud (küll aga juustele), siis ongi minu jaoks tähtis, et vähemalt juukseid saaksin pesta filtreeritud veega.

Pean kuuluma nende inimeste hulka, kes jagavad positiivset arvamust antud toote kohta. Esimestel kordadel ma eriti aru ei saanud, kas miski muutus või mitte. Juuksed olid endiselt peale pesu karedavõitu ning raskesti läbikammitavad. Küll aga 3-4 korda peapesu ja juukseid ei karju enam appi. Vähemalt mitte nii palju kui varem. Juuste seisukord on tunduvalt muutunud ja mitte halvemaks, vastupidi.

Ma olen dušiotsikut kasutanud umbes paar nädalat ning filter väga pruuniks ei ole muutunud. Ilmselt oleks see tunduvalt mustem, aga kuna kasutan ainult juuste pesuks, siis on see täitsa ok. Ühe filtriga peaks hakkama saama 1,5-3 kuud, kuid tegelik eluiga sõltub ikkagi vee kvaliteedist.

Ma isegi ei tea, kas sellise vee puhul, nagu meil siin torudes voolab, on üldse muid variante, et veekvaliteeti parandada? Arvan, et sellise dušiotsiku soetamine on üks soodne ja mugav variant vesi omas kodus paremaks muuta.

3 thoughts on “Kuidas vesi puhtaks saada?”

 1. Oii peaks endale ka soetama. Julm millised mu juuksed on. Iga kord pead pestes ma nutan kui pean hakkama juukseis kammima..pluss peanahk kuivab.
  Aga hinda vaadates tuleb tõdeda et mu juuksed peavad veits ootama 😀

 2. Kas sinul selle otsiku panemisega veesurve nõrgaks ei läinud? Sest need augukesed on võrreldes tavalisega üliväikesed, mis sest et neid on rohkem. On olnud sama toode ja vahetasin kuu pärast tavalise vastu tagasi. Põhjus – veesurve vastupidiselt reklaamile muutus niivõrd õrnaks, et võttis tohutult aega, et juuksed šampoonist-palsamist täielikult puhtaks saada. Väga õhukeste juustega pole vast probleemi, aga veidi paksematega küll (või kui ei ole oluline, et viimsedki šampoonijäägid saaks peanahalt täielikult maha pestud, mitte vaid juuste pinnalt, sest üks mis juuksed salamisi takuseks muudab ongi vähene loputamine). Paari nädalaga hakkas ka kõõm tekkima… Puhastatud vesi on hea küll, kuid kui ta peanahani õrna surve tõttu ei suuda jõuda puhastada, siis meh 🙁
  Plussiks oli see, et kuna vahetasin suvel, siis selline õrn veesurve vahel päevitamisest üleliia õrnale nahale oli küll mõnus. Aga juustepesuks tavaotsikule üle minna ja pidevalt vahetada tundus pikas perspektiivis tarbetu.

  1. Natuke nõrgemaks läks küll, aga mitte nii palju, et häiriks. Saan ilusti juuksed loputatud nagu varemgi. 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga