Määratlemata

kuradi loomapiinajad!

Vahel ma tänan jumalat, et minu mõistusega on kõik korras. Mitmed inimesed kipuvad siin blogis tihtipeale kommenteerima kui rumal ja loll ma olen ning kohati ei oma ma selget mõistust. Kui mõistusest rääkida, siis tunnen end vähe arukama ja mõistlikumana nende kõrval, kes koeri nülivad ja jänestel kõrvu ära lõikavad. Jah, te lugesite õigesti. Thank god, et mul on mõistus omal kohal ja ma ei passinud peltas, kui jumal sedasamust jagas! 

Aga siiski on mul midagi tähtsat öelda. Kus kurat on teie ajud, kes te loomadele liiga teete? Kas te teate (ma siiralt kahtlen, et te mingit teadvust omate, kuid siiski…), et meie planeet kuulus varem loomadele ja meie oleme siin nende maal, mitte vastupidi? Mis toimub ühe inimese peas, kes hakkab loomi piinama ja seda kuni nende tapmiseni välja? Minu küsimused ilmselt jäävad õhku rippuma, sest nendele ei saa iialgi vastust, sest kes oskaks neile vastata? Need, kes selliseid jälkusi teevad? Vaevalt!

Kõndisime eile lastega lasteaiast koju kui märkasin puu all midagi väga veidrat. Lähemale minnes ja seda uurides sain aru, millega tegu- ära lõigatud jänese kõrvaga! Kuidas on see võimalik? Kus maal ma elan? Jah, lasnamägi on üks räige kant, nagu mõned inimesed tavatsevad uskuda, kuid selline asi.. Milleks? Miks? Kes? Kus? Sada küsimust hakkasid peas üksteise järel jooksma ja mis kõige hullem- lapsed hakkasid küsima: “Emme, miks jänku kõrv siin maas on?” või “Mis jänkuga juhtus?” Teate ma ise olin parajas šokis, et ütlesin lastele, et see on riidetükk. Mis te arvate, kas nad mind uskuma jäid? No noorem ei saanud tuhkagi aru, aga vanem ei uskunud seda. Tükk aega hiljem oli jube morn, sest jänku kõrv oli puu all ja ta ei teadnud, miks või kes seda tegi. Eks ta üks paha onu oli, ütles Hendrik. 

Olen seda pilti mitmete inimestega jaganud ja mõned arvavad, et see on fake, st vist et mõne mänguasja oma, aga ei. Ma olen surmkindel, et see on/oli pärisjänese kõrv, sest nii palju kui ma seda uurisin, oli seal selline lihaosa ja no.. ma ei oska seletada, aga tõesti, see oli päris looma kõrv. Lihtsalt nii kurvaks teeb ja ma ei usu sellistel puhkudel karma olemasolu. 

23 thoughts on “kuradi loomapiinajad!”

 1. WTF, ise postitad internetti uhkelt pilte lihakäntsakatest ja nüüd oled selline loomakaitsja… 😀
  Olen sinu kirjutatud tekstiga loomulikult 100% nõus, see on haiglane kuidas inimesed loomi tapavad. Aga kas see ei ole sinust nagu ÜLI silmakirjalik, et sa ise neid loomi sööd? Maksad veel oma teenitud rahaga peale, et neid samu armsaid loomakesi veel rohkem tapetaks julmal viisil… Mõtle selle peale.. 🙂

 2. Ei saa aru, miks sa esimesele kommentaarile niimoodi vastasid. Nõustun samamoodi sinu postitusega, et loomade piinamine ei ole kuidagi õigustatud, aga kui sa natukene uuriksid, mis loomatööstustes toimub, siis saaksid aru, et sinu lauale ei tule see liha ka piinavabalt.
  See, kes jänesel kõrva ära lõikas tegi seda vast enda haigete vajaduste rahuldamiseks, tapamajas tehakse neid asju raha saamiseks. Tulemus on aga sama – piinatud ja tapetud loom.
  Ma loodan, et see ei kõla ründavalt, kuna pole seda absoluutselt niimoodi mõelnud.

 3. MA OLIN LAPS SIIS NÄGIN PEALD LOOMA TAPMISD JA SEE ON VÄGA ÕHUTNE. NEED INMESED KES PRÄEGU TAPAVAD LOOMI LIHSAL NII SAMA ON VÄGA HAIGED INIMESED.MA EI SALLI NEID INIMESI KES TEVAD LOOMALE VÜSLSD VALU.

 4. Esimene anonüümne tegelikult vihas õiget suunda. Ja väga inetu vastus. Tegelikult meie laual olev liha oli ka nunnu loom, keda julmades tingimustes kasvataud, et inimesed saaksid rõõmsalt süüa ja toiduselfisid jagada 🙂

 5. Ise ka vahel imestan, miks ma pehmete seinte vahel juba ei ole, jep, sest teiesugused on meie jumalad, keda tuleb kummardada ja teie taldu lakkuda. Kui teiega ei nõustuta, siis on inimene ilmselgelt mõistuse kaotanud.. 🙁 cry me a river

 6. Et siis põhimõtteliselt inimestel, kes ei ole veganid, pole õigust kaasa tunda piinatud loomadele? Ehk siis enamik inimkonnast on loomapiinajatega samas pajas? Jah, toiduainetööstus on äärmiselt karm, aga see ei ole sama, kas tappa loomi toiduks (mis on suht paratamatu ja seda on alati tehtud), või lihtsalt lõbu pärast! Ma muidu pooldan veganlust igati ja saan aru inimestest, kes on otsustanud sellise tee valida, aga see hakkab juba üsna tugevalt häirima, kuidas nad lihasööjaid sõna otseses mõttes ründavad! Igaüks elagu oma elu enda moodi ja nii kuis oskab, aga krdi ma ei tea.. Ma ei tea, kas ma oleks esimesele kommentaarile niimoodi vastanud – mõttes kindlasti, iseasi kas välja kirjutanud ka oleks, aga igastahes nõustun 😀

 7. Kuna tundub, et arukatest kommentaaridest te päris aru ei saa ning vastate solvavalt, siis äkki teie enda tekst mõjub teile paremini 😉 “Kus kurat on teie ajud, kes te loomadele liiga teete?” Hästi kummaline, et teie arvates on väga okei sõimata neid inimesi, kes jänkukese kõrva maha lõikasid (väidetavalt), ja vihjata, et neil puuduvad ajud, kuid kui keegi teine toob välja selle, et teie ise oma rahaga maksate loomade tapmise (ning sellega kaasneva piinamise) eest, siis on kommenteeriv inimene jällegi “arulage” (teise kommentaari vastus). Ometigi on ju eesmärk teil ja nendel teistel inimestel sama: lõpetada loomade piinamine. Vahe on selles, et teie kaitsete n-ö nunnusid loomi nagu koerad ja jänesed, kuid teised kaitsevad kõiki loomi, kes samuti ei vääri kannatust ega surma. Palun mõelge natukene enda käitumise üle järele, sest eesmärk on ju kõigil mingil määral sama 🙂

 8. Finally! Ma tavatsen käituda selle põhimõtte järgi- ûtle, mida mõtled. Mis siin ikka ninnunännutada ja läbi lillede rääkida. Aga jah, selles on sul tuliselt õigus, mis sa kirjutasid. Sellises maailmas me elamegi- las loomapiinajad piinavad ja tapavad loomi jõhkratel viisidel, sest nkn toiduainetööstus teeb seda. Ja kes olen mina, et loomapiinajaid hukka mõista. Nagu mina saaksin ûksinda muuta toiduainetööstust maailmas. Tahaks medalit lausa 🙁

 9. Ma lugesin postituse läbi ja juba mõtlesin, et vaataks ka teisi..kuid peale kommentaaride lugemist olen jõudnud järeldusele, et Jane Almers on ümpris rumal inimene. Inimene “teeb nägu, et hoolib”. Kui esitatake küsimus, miks siis liha sööd.. see on ju veel hullem, kuidas loomi loomatööstuses piinatakse.. on vastuseks, oled debiil??!! Nagu sina saaksid üksinda muuta? Eks kõik loomsete toitude sööjad räägivad seda ühest suust. Kuid kas inimesed tõesti ei taipa, et ise te toetate loomapiinamist-ostes seda sama toitu. Kui inimesed vähendaksid piima-lihatoodete soetamist -väheneks turg. Nt Rakvere lihakombinaadil pole mõtet seatiibu nii palju toota. Ehk tootmine väheneb..huvitav, mis see tähendab?

 10. Johhhaidii,veganid koos jälle, ega tõestisee kui liha söön , ei tohi absull ollakahju loomadest eks?
  Samamoodi on mul kahju taimedest,mille te nende piinatud loomade eest ära sööte

 11. Ükski kommentaar pole väitnud, et jänese piinamine oli okei. Kõik nõustuvad sellega, et see on 100% vastuvõetamatu. Kommentaarid lihtsalt üritavad selgeks teha, et vahet pole, kas see on jänku, koer või kana, sest nende piinamine ja tapmine ei ole okei. Keegi ei väida, et kuna lihatööstus on julm, siis on okei jäneseid vms piinata. Vastupidi, kõik nõustuvad teiega, kuid laiendavad teie ideed ka teistele loomadele.

 12. Arvamus sinust oli just tõusnud aga oma madalalaubalise kommentaariga langesid minu silmis märgatavalt. Kas nii räägib üks noor ema? Ja veel oma blogilugejatega? Poleks meid, poleks ilmselt ka su blogi. Inimene kirjutas täiesti aruka kommentaari.

 13. Ma ei kavatsenud kommenteerida, aga lihtsalt need vegan-olevused ajavad 😀
  Ma ei saa aru, mis keiss on igale poole lihasööjatele mingeid etteheiteid teha?
  Nende kommentaaride põhjal järeldan pigem mina, et teie, mitte-loomse toidu sööjad olete selle rohumaltsaga oma viimasedki ajurakud ära tapnud. Alati virisevad veganid.. jummmmal hoia! Alati topivad nemad oma nina asjasse ja ALATI SURUVAD nad peale enda arvamust..

 14. Mina veganina võin jällegi vastu vaielda, et just lihasööjad on need suuremad pealesurujad (vaata tänaval/poes ringi – igal sammul on liha-piima reklaamid jne).
  Õnneks märkavad veganite postitusi/kommentaare ka arukamad inimesed, kes näevad asja laiemas plaanis, teevad oma researchi ja mõnel juhul otsustavadki oma eluviisi muuta. 🙂 (Infoks veel nii paju, et umbes pool aastat tagasi olin umbes sama kinnise mõtlemisega kui sina, aga tegin veidi researchi ja edasi tuli kõik loomulikult).

  Meil on aasta 2016 juba – palun, vähem heiti! 🙂 Mina ei vihka ja ei mõista hukka lihasööjaid, aga see, kui te iga vegani mõttekäiku/küsimust rünnakuna võtate on lausa koomiline. 😀

 15. Miks sa ometi arvad, et ma kinnise mõtlemisega olen?
  Ja liha-piima reklaamid? See on ju KINDLASTI ainult sellepärast, et lihasööjad tahavad ''peale jääda''. Kuule, ole normaalne – reklaam on reklaam ja seda teeb iga ettevõtte vastavalt võimalustele – rohkem vahendeid, suuremad ja silmatorkavamad reklaamid. Majandust võiks ka ikka algtasemel tunda 🙂
  Ja teiseks su viimane lause, et kui MEIE iga VEGANI… no mul ei ole sooja ega külma ja kellegi teise pärast ma oma harjumusi muuta ei kavatse, aga kui terve kari neid lendab peale mingile postitusele, kus pole veganlust puudutatud ja teemaalgataja isegi ei vihja, et vegnalus oleks halvem variant.. mis üldmulje siis jääb? Min(g)e näksi oma soja edasi ja meie näksime oma liha ja jätame postituse, kus EI OLE toitumisharjumustest räägitud, üldse rahule.

 16. Tean, et vana postitus, aga ikka tahaks küsida, et kust see viha tuleb? Kõigi surnud loomade energiast (kujutad ette, mis emotsioonid on nende lihasse talletunud?)? Sorri, ära nüüd jälle vihasta… Ma tean küll, et tegelikult sa ju oled täiesti rahulik ja see minu emotsioonide jutt mingi hullumeelse vaimusünnitis.
  Keegi muretses taimede pärast – siin on jälle üheks lahenduseks süüa vähem loomi, sest selleks, et inimese toidulauale jõuaks üks lihatükk, läheb palju-palju rohkem taimi vaja, kui üks inimene samade toiduainete kättesaamiseks ise süüa jõuab. Võimalus on minna ka lihtsalt puuviljade peale üle, sest kui olla bioloogiaga kursis, ongi VILJAD mõeldud noppimiseks, loomadele söömiseks ning seemnete edasi kandmiseks. Küsimus pole lihtsalt toitumisharjumustes (mida on võimalik hea tahte korral muuta – harjumused ei ole päris sisse programmeeritud, kuid need on üpris lihtsad ja automaatsed otsused, mis me teeme), vaid elusolendite – tunnetega elusolendite elu lõpetamisest (millele eelneb üldjoontes elu ahistavates ja ebaloomulikes – liha söömine on loomulik? loomad on täis pumbatud antibiootikume jm, aga jah, loomulik… – tingimustes). “Terve kari” lendas võib-olla kohale sellepärast, et tegemist on teemaga, mis puudutab loomade heaolu. On seal vahet, kas see loom on jänes, koer, põssa või muu-muu?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga