***

Kust lapsed tulevad?

Mida aega edasi, seda enam arutleme lastega selle üle, kuidas nende väike vend siis ikkagi kõhust välja saab.

Tegelt on üsna huvitav neilt igasuguseid küsimusi küsida, kuulata, mida nad vastavad ning seejärel vastata nende küsimustele.

Tänaseks on pakkunud Raimond ja Hendrik, et a) emme läheb kindlal kuupäeval haiglasse, arstitädi lõikab kõhu lahti, võtab beebi välja ning siis paneb teibiga kinni tagasi, b) kuskil kõhu peal on nähtamatu lukk, mille arstitädi lahti tõmbab, beebi välja võtab ning siis uuesti kõhu sulgeb c) emme läheb haiglasse titale järgi, d) keegi teine sünnitab meile beebi ja emme on niisama ülesöönud, e) beebi tuleb tussu kaudu.

Eile arutlesime selle viimase variandi üle. Rääkisin poistele, et nemad on ka kunagi emme kõhus olnud ja ka tussu kaudu välja tulnud. Teate, mis Hendrik mulle selle peale ütles: “Mina küll tussust ei tulnud, see on ju nii rõve!” Ja Raimond muidugi, võttes alati suurest vennast eeskuju, teatas: “Iuu kui rõve!”

Aga tegelikult on nad üsna teadlikud sellisest teemast nagu seda on sünnitamine. Muidugi ei ole ma detailselt seda kogemust kirjeldanud, sest ma ei taha neile lapsepõlvetraumat tekitada, aga see, et lapsed tulevad läbi alumise korruse ilmale, on nende jaoks täiesti ok ja need lukud-teibid-tädi toob on pigem lihtsalt fantaasiamäng.

Egas ma ei ole ise ka väga udujuttu neile ajanud, st ikka öelnud, et ongi valus ja emme ilmselt nutab ka, aga see on seda väärt. Õnneks pole nad iial küsinud, kuidas lapsi tehakse. Loodetavasti nad nii pea seda ei tee ka, sest ma peaks selle jaoks mingi powerpointi esitluse tegema. 😀 Ma lihtsalt ei oskaks seletada neile seda võimalikult lapselikult. 😀

Kuidas teie peres on? Milliseid variante on õed-vennad pakkunud, kuidas väike beebi siia ilma sünnib? 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga