***

Kuu aega!

Las ma ruttan ajas ühe päeva ette ja hõiskan, et juba kuu aega oleme olnud päris oma kodu omanikud. Kuu aega on küll väga lühike periood, aga selle aja jooksul oleme valanud higi, pisaraid ja mõelnud ka salamisi: “Miks? Miks me seda tegime?”

Hetkel on kõik jumala poolik, st et korter on muidugi enamvähem elamiskõlblik, lastetoas, meie toas ja elutoas on vaja nipet-näpet nokitseda, kuid see pesa siin on juba päris hubane. Vahet pole, et wc-l ja vannitoal pole isegi uksi ees. Vahet pole, et köögis laiutab tühjus. Ok, pliit ja külmik seal on, aga enam jaolt mitte midagi muud. Vahet pole, et peame end pesema kausis. See on meie kodu!

Kuu ajaga oleme jõudnud tegelikult päris palju ära teha. Ok, mis meie. Alguses olid meile abiks sõbrad, kuid edasi läksime üksinda, sest avastasime, et tapeetimine polegi ülejõu käiv tegevus ning saame ilusti ise hakkama. Suure au ja kiituse on ära teeninud minu härra, kes on isegi öötundide arvelt aega panustanud sellesse, et me kodu ruttu valmis saaks.

Järgmine nädal läheme järgi vannitoa ehitusmaterjalidele ja keraamilistele plaatidene ning põrandaküttele, mis tuleb samuti vannituppa. Ma sain tänu abipalvele nii ägedad koostööpartnerid vannitoa valmis tegemiseks, et ma ei jõua teile juba ära näidata, milline pesuruum olema hakkab. Muidugi on ka selle ees väike hirm, sest vannituba hakkab renoveerima samuti mu meheraasuke. Konks on aga selles, et ta pole seda mitte kunagi varem teinud. Meile lubati kaasa panna igasugused tööjuhised ja õpetused ning olemas on ka kontakt, et iga kell võtta ühendust proffiga, kes saab meid vajadusel aidata.

Kuna vannitoa ja wc uksed on üsna kulukas väljaminek, jätame selle tsipa kaugemasse tulevikku. Mitte küll väga, sest inimesed tahavad juba külla tulla ja egas beebi tulek ka enam kaugel pole. Pealegi, omal mugavam, kui ikka saab ihuhädasid suletud ruumis teha, eksole. 😀

Köögiga ma ei teagi, mis pihta hakata. Saime tänu ühele heale inimesele erkrohelise köögimööbli täitsa muidu ja nüüd peab mõtisklema, mis seintega peale hakata, mis toonid sinna sobivad. Ise olen mõelnud, et hall on üks kihvt toon, mis rohelisega kokku sobiks, aga eks näis. Liiga halliks ei taha ka asja ajada.

Kindlasti teid ka huvitab, et kas abipalve postitusega midagi saime ka. Elektriku saime esialgu, aga ta teatas, et tal pole ikkagi aega tulla. Köögimööbli saime, nagu ennist kirjutasin. Vannituppa saime dušikabiini, uue valamu ja segisti. Ja siis ehitusmaterjali vannituppa ning keraamilised plaadid. Viimased saime küll tänu minu enda kirjale, mis ma ühele poele saatsin. Ja muidugi palju palju häid soove, mis annavad inspiratsiooni juurde.

Egas ma tegelikult ei lootnudki, et viskan postituse sotsiaalmeediasse ja nüüd tullakse ning tehakse mul korter oma materjalidega valmis. Lõpuks otsustasime ikka, et venitame pisut oma eelarvet ja teeme ikka oma maitse järgi, sest pakuti palju ehitusjääke jne, aga tsipa kirjuks oleks asi kiskunud, kui tubades on erinevate toonidega laminaat maas ja juba ühe toa seinas erinevate toonidega tapeet.

Inimesed võib-olla vaatasid viltu, kui keeldusin laminaadi ja tapeetide jääkidest, kuid need vist on sellised elementaarsed asjad, mis tuleb endal soetada. Kui oma päris kodu, siis tahaks teha kõike võimalikult enda maitse järgi.

Aga ma soovitasin paljudel, kes mulle midagi pakkusid ja ma keeldusin, postitada minu postituse alla, et ehk on kellelgi vaja ja saab täitsa muidu. Ma ei tea, kas keegi ka seda tegi või mitte.

Ja siia lõpetuseks, näitan teile tsipa pilte ka. Kõike muidugi näidata ei taha, sest siis pole ju huvitav. Sisustuselemente on väga palju puudu, seega lõpptulemust näeb… kunagi hiljem. Ja siis kirjutan juba detailsemalt, kust miski saadud jne. Aga kuu ajaga päris tubli töö, eksole?

14 thoughts on “Kuu aega!”

 1. Väga ilus tulemus sellise lühikese ajaga :). Eks nende olmeruumide (köök, vannituba) lähebki kauem aega vajavad rohkem pusimist ja nokitsemist. 2 küsimust sulle ka: kus see mõnus elutoa karvane vaip pärit on? Kuna sügis juba vaikselt läheneb siis kas olete juba mingisuguse küttesüsteemi ka välja valinud, millega korterit kütta?

  1. Elutoa vaiba soetasin Facebookist eraisikult ja küttesüsteemiks oleme mõelnud sellel aastal õliradiaatorite peale. Olemas on ka tagavaraks üks elektriradikas. Eks näis, kuidas sellega hakkama saab ja millised arved tulevad ning siis vaatame, kas järgmisel külmaperioodil võtame midagi muud kasutusele või ei. 🙂

 2. Oeh, see roheline köögimööbel… ma ei kujuta ette 😀
  Ma saan aru, et supertore, et saite tasuta(vist eks) ja köök ongi kallis asi, aga köök on ka asi,mis jääb ja jääb aastateks, see peaks olema kõige neutraalsem asi majas/korteris üleüldse.
  Muidugi päästab selle värvi köögi eraldiolek muudest ruumidest, jumala eest avatud ruumis oleks see veel suurem liig.
  Muidugi olete nii noored ja suur pere, tõesti olete nii tublid, et kõigega iseseisvalt hakkama saate! Tänapäeval ei saa kahjuks ilma HIIGELLAENUTA isegi ühetoalist uberikku Tallinna, rääkimata üürimisest, mis
  on veel kohutavam raha õhkuloopimine ning kus lõpuks endale ikkagi tühjad pihud jäävad!
  Aga tõesti südamest Jõudu ja jaksu,Jane! 😊 Olete megatubli perekond!!!:)

  1. Minu meelest ei ole sellel värvil viga midagi. Esialgu mõtlesime ka härraga, et erkroheline, ok.. Kuidas me selle küll kööki üldse sobitame?

   Aga kuna tegemist on kaasaegse mööbliga ja kappe ei ole väga palju, pigem minimalistlikult, siis leidsime koos, et see on väga ilus ja värvidega saame ju kokku sobitada. Vajadusel saab mööbli ka üle värvida, mida pakkus härra välja, aga mulle hakkas see roheline nii meeldima.

   Eks näis, mis sellest saab, kas jätame sama tooniga või värvime üle. Olemas ta igatahes on ja mulle just see meeldibki, et ei ole palju kappe vaid pisike ja armas.

   Aitäh sulle! 🙂

  1. Muidugi võivad. 🙂

   Ma arvan, et inimesed on lihtsalt harjunud köökides nägema selliseid neutraalseid toone ja sellepärast tundubki erkroheline köögis harjumatu ning pisut veider. 🙂

 3. Väga tublid olete ju. Ära pabista, kui siiamaani meheraas on hakkama saanud, küll saab siis ka vannitoaga. Igasugu õppevideod on olemas ja kui on soov teha, siis kõik ok. Kindlasti vahetage ära ka torustik, sest muidu peate ükskord nende pärast jälle remontima. Mul endal sama jama kodus ootamas, muretsengi hetkel materjale kokku.
  Kuna sulle see köögimööbel meeldib, siis ära kiirust selle ülevärvimisega, sest kui on peres kolm last ja koduloomad, ei pääse mingite aastate tagant elamise värskendamisest ja siis saad ju üle värvida kui on ära tüüdanud või uksed ära vahetada. Ja minule näiteks meeldib köögis värvitav tapeet, lihtne seina panna ja kerge jälle üle värvida kui tuju tuleb 🙂 Mina panen selle isegi vannituppa, kuna tervet ruumi ei jõua plaatida, ainult duššinurga seinad.
  Rohelisega sobib ka lillad toonid.
  Jõudu teile ikka ja mis kõige tähtsam….ise tehtud, hästi tehtud!

  1. Meil siin jah vanad torud ja need saavad kenasti vahetatud. 🙂

   Meheraasu võimetes ma ei kahtlegi. Natuke ikka pablan (ja tema ka ilmselt :D), sest pole ju varem teinud, aga kindlasti saame hakkama.

   Aitäh hea sõna eest! 🙂

 4. Miks muidu täielikult tapeediusku? See elutoa telekatagune on küll ilus, küll aga ei saa aru, et miks valiti see lilleline sinna kõrvale, selmet sein heledaks värvida? 😀

  Aga tublid olete, jõudu ja jaksu!

 5. Muidu on väga ilus, aga elutoa tapeetide kombinatsioon on pehmelt öeldes tõesti kummaline. Aga peamine, et endale meeldib. Kõik tehku oma tahtmise järgi 🙂

  1. Jaa, nõustun. Meile meeldib ja meie hakkame siin ka lõpuks elama (või juba elamegi ju :D).
   Aitäh 🙂

 6. Ilus tulemus! Kust sellist ilusat lillelist tapeeti leiab, mis teil magamistoas leidub? 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga