***

Lähme kõik koos sünnitama!

Me käisime täna oma hommikusööki nautimas Paide Maksi kohvikus. Mina väga midagi ei võtnud, sest mul on kombeks üle süüa. Nüüd viimasel ajal olen oma isud ja portsud kontrolli alla saanud, aga igaksjuhuks söön ikka väiksema taldriku pealt.

Kui olin oma lattega peaaegu lõpetanud, märkasime tuttavat nägu. Üks vanem naisterahvas. Mõtlesime, kas ta on kuskil poes müüja või kes, aga jõle tuttav oli. Ja siis läks peas tuluke põlema – ahjaa, tema oli ju Kristoferi sünni juures.

Jõin oma latte lõpuni ning läksime tema juurde. Alguses ei olnud me tal meeles, kuid kui ütlesime Kristoferi sünnikuupäeva, meenusime talle kohe. Rääkisime üsna pikalt juttu ja selgus, et Paides on võhe sünnitajaid. Ütles mulle, et saadaksin kõik tuttavad ja sõbrannad Paide sünnitama, sest kui aastas ei tule 300 sünnitajat kokku, pannakse võib-olla uksed kinni. Seega… all the pregnant women around Estonia, minge Paide sünnitama. Also soovitas ta meil võõra heinakuhja vahele nagistama minna, et äkki siis tuleb ka tüdruk ära ja soovitas meil ikka rohkem lapsi saada kui kolm, sest pidime noored ja ilusad inimesed olema. Kahjuks aga nendest asjadest ei piisa, et laps ilmale tuua. Vähemalt minu jaoks.

See tädike oli no nii lahe ja armas. Minu enesetunde enne sünnitust, selle ajal ja peale, tegi ta väga mugavaks, ja ma ei oskaks kedagi chillimat enda kõrvale soovidagi. Ta on ehtne näide sellest, et vanus on vaid number dokumendis, sest noh… tema suhtumine ja hing on täpselt nagu ühel noorel inimesel.

Aga ei midagi enamat siia.. Tulge kõik Paide sünnitama, sellel vahval tädil pidi vähe tööd olema. 😀

6 thoughts on “Lähme kõik koos sünnitama!”

  1. Mul tuttav oma esimesed kaks last Paides sünnitanud ja tahtis kolmandatki. Helistas ette ja kõik perepalatid kahjuks kinni. Siis läks sinna Põlva haiglasse. peasi, et mitte suurde haiglasse kuskile. See oli muidu enne nende sünnitushaiglate paanikat. Kindlasti on ennegi nende perepalatite pärast sellised asju olnud, neid võiks alati rohkem olla.

    1. Kui ma õigesti mäletan, oli ka nüüd perepalatid kinni ja meie jaoks tehti kahene palat perekaks. 🙂

  2. Kirjelduse peale tuli kohe Reet Siht silme ette, kes meil Paides esimese lapse sünni juures oli 😊

  3. Hahaha… see heinakuhja jutt… minagi olen sealt leitud ja täitsa tüdruk. 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga