Määratlemata

lapsele puhkust

Postitus, mida ma pidasin vajalikuks kirjutada. Ühes eelnevatest postitustest kirjutasin ma pisikese osa lasteaias käimisest suvel. Kirjutasin, kuidas kasvataja soovitab neil lastel suveks koju jääda, kellel see vähegi võimalik on, sest lasteaias töötavad paar rühma ja nendes on samuti mitu rühma kokku pandud.

Jätsin oma kirjutatuga mõnele inimesele mulje, kui lapsepiinaja, kes sunnib oma last aastaringselt 5 päeva nädalas lasteaias käima. Ma ütlen ausalt, ma laseks tal igapäev kodus olla, kui vaid saaks, sest mulle ei meeldi vara tõusta, aga lapsel on vaja areneda. Rohkem areneda, kui ta teeb seda lihtsalt kodus olles. 

Nii ma seletangi uuesti üle. Tundub, et ma jätsin osad asjad välja, sellepärast kujunes inimestel ka vale arusaam minust. Esiteks, muidugi olen ma selle poolt, et laps vajab puhkust. Puhkust saab ta nädal-kaks jõuluajal, täpselt nagu eelmisel talvel- läks nädalaks maale vanavanemate juurde ning teine nädal puhkas kodus. 

Suvel on asjad teistmoodi. Sellel suvel oli lasteaed niikuinii kuu aega kinni, sest seal toimus renoveerimine. Selle kuu aja eest ma kohatasu maksma ei pidanud, aga minu jaoks oleks loogiline, kui laps on terve suvi kodus, saaks ta nende teiste kuude eest lasteaiakohatasu tagasi või läheks see kirja, kui ettemaksuna. 

Vaatasin, et edasi sattus minu postitus perekooli juba. Mitte midagi üllatavat minu jaoks, kusjuures. Kirjutatakse, kui kohutav ma olen, sest pean normaalseks seda, et ma ei peaks maksma kohatasu, kui mu laps on kodus. Või nagu ma mainisin, läheks see kirja ettemaksuna.. 
Minu jaoks on 35€ suur summa, et see maksta põhimõtteliselt selle jaoks, et mu lapsel oleks sügisel lasteaiakoht olemas veel. Ma ei hakka teda ju suveks ära võtma sealt ning seejärel sügisel uuesti tagasi panna.. Ilmselt ma seda kohta nii kiirelt enam ei saaks. Mul on sada teist kohta, kuhu see 35€ paigutada. Samas, ei nuta ma patja ja kriibi seina, nagu need oleksid mu viimased kopikad. 

Lihtsalt see oleks minu jaoks normaalne, kui see raha läheks asja ette. Perekoolis kirjutas üks naine (ma pakun, et see oli naine), et temal kõik kolm last kodus ja maksab meelsasti lasteaiamaksu sellel ajal. Ma mõtlen, et kelle jaoks on suur raha 100€ lihtsalt iga kuu maksta ja kelle jaoks mitte.. Raha väärtus on iga inimese jaoks erinev. Kui minu arvamus ei ühti kägude omadega, olen ma ilmselt mingi järjekordne plõksija. 

5 thoughts on “lapsele puhkust”

  1. See peab küll peast soe olema,kes lambist kohamaksu tahab maksta.Reaalselt on see lihtsalt põhjus miks sind tümitada vist jälle 😀 sest no ma ka ei maksaks lambist seda kui ei PEAKS.Laps kodus ja ma maksan tühja mingit maksu,ma tahaks ausalt sellist inimest oma silmaga näha kellele see meeldib

  2. See on loogiline, et kohamaksu maksta. Samamoodi võtsin jõusaalist suveks maksepuhkuse ja pean samuti kohatasu neile maksma. See ju pole midagi uut.

  3. Õpetajad töötavad ka suvekuudel (va kollektiivpuhkuse ajal) ja inventar kulub, hoolimata sellest, et paar last puhkavad.

  4. Aga MINU laps puhkab.Maksma peaks need ,kes kohal käivad ju ,mitte need kes kodus? Mis kohaga te mõtlete ma aru ei saa 😀
    Mida kulutab minu laps sel ajal kui kodus on? Värve,vett,paberit ? Halloooo?

  5. Sellele plõksivale anonüümsele-võta siis laps suveks nimekirjast maha j apane sügisest uuesti järjekorda, kui selline korraldus ei sobi. Õpetajad tahavad k asaada palka, puhkusetasu ja see on loomulik, et KOHAtasu (sest sinu laps hoiab kohta kinni) maksad ka siis kui teenust 1 kuu ei tarbi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga