Määratlemata

lasteaia jõulupeod

Detsember on iga aasta üks meeletult kiire ja närvesööv kuu. Esmalt minu sünnipäev, siis Hendriku oma. Peale neid peab hakkama tegelema lasteaia jõulupidudega. Raimondil on sõime pidu, kuhu vanemad ei ole oodatud. Ühest küljest mõistan, sest nad on alles väikesed ning kui emmed ja issid ka kohal oleks, tuleks sellest võibolla hoopis nutupidu, kus pisikesed ei tahaks üldse midagi kaasa teha ja ainult emme-issi süles istuda. Teisest vaatenurgast on ju pisut ikka kahju, et ise juures olla ei saa. Juba teist aastat järjest. 

Esimene murekoht oli kingitus. Peale pikka arutelu otsustati, et sõimerühma lastele kingitakse kõigile samasugune raamat. Selle hinnaks läks peaaegu 8 eurot, mis iga lapsevanem pidi ära maksma. Tagantjärele kahetsen küll, et selline valiks lõpuks sõelapõhjale jäi, sest raamat on sellises vanuserühmas peaaegu, et kasutu. Miks? Tegu on meisterdamise raamatuga, jõulude teemal. Sisaldab see endas kirjatähtedega mõistatusi, meisterdamisnippe ja muud sellist, mis oleks eakohane näiteks 4-5 aastastele. Sõimerühmas on aga lapsed vanuses 1,5-3. Noh jah, õnneks meie peres on neile kõik kingid lõppude lõpuks kahe peale. Näiteks sai Hendrik sünnipäevaks süntesaatori, aga hetkel on see Raimondi lemmik. Raimondi lasteaiakink on aga see-eest Hendrikule meelepärane. Ja mis põhiline- keegi ei karju ega kakle, kui üks teise asja kasutab. 

Kui Raimondi kingituse asi oli lahendatud, pidi tegelema nende rühma kasvatajate kinkidega. Õnneks läks see üsna probleemivabalt.

Hendriku rühma lapsed said vähe lahedama kingid- Legode komplektid. Hendrikule väga meeldib, siiani paneb erinevaid kujukesi kokku (ok, öösel ikka magas ka :D). 
Kasvatajate kingitused leidsid ka kiirelt lahenduse ning nendega oli asi ühel pool. 

Üheks suuremaks murekoormaks osutus riiete valimine. Hendrikul olid püksid ja kikilips olemas, kingad ja triiksärk puudu. Raimondil oli kikilips ja kingad olemas, pükse ja triiksärki mitte. Võtsin ette teekonna Ülemiste keskusesse. Kahe lapsega. Pean ausalt ütlema, et ma pole nendega kunagi üksi käinud suuremas kaubanduskeskuses. Miks? Sest ma tahan täie mõistuse juures hiljem püsida. See ilmselgelt päeva lõpuks nii ei olnud.
Esimesena suundusime Takkosse. Ma teadsin, et sealt saan ma Raimondile kindlasti vinged teksad. Ja saingi need lausa 7eurtsiga. Seal on väga paljud asjad -50% ja osadelt saab veel lisaks 30% alla. 
Hendrikule ei leidnud ma sealt midagi, aga täna lähen ja võtan talle ka vist sealt ühed teksad. 
Suundusime edasi Rimisse, sest ma eelmisel korral nägin seal lahedaid triiksärke. Ja kui ma uuesti sinna läksin, olid kõik riided -40%, on siiani. Ma olen mingi räige soodukate fänn, sest kui hea hinnaga saab, siis miks mitte? Mõlemale kutile sain sealt triiksärgid, kokku 18€. 

Puudu olid vaid Hendrikule kingad. Sõbrants laenas ühe paari- ei läinud. Viimasel hetkel ehk paar tundi enne jõulupidu ostsin, mis raudselt oleks pidanud minema stp järgi, aga lasteaias jalga proovides ei läinudki. Kuna paljudel olid jalas tennised või sandaalid, siis SOS korras lükkasin tallegi tumedad tennised jalga. Ajas asja ära küll. Pole mõtet Mother of the year tiitlit mulle kinkida. 😀
Väike heldimuspisar tuli ikka silma, kui vaatasin, kuidas Hendrik tantsis ja laulis. Tüdrukut tantsima palus. Ta on nii suureks kasvanud! Eelmisel aastal oli tema jõulupidu täielik katastroof ja ma tõsimeeli mõtlesin, et kas sellel aastal ma sinna üldse lähen, aga jumalale tänu, et siiski läksin. 
Tõeline südamerahu tabas mind siis, kui ka Hendriku jõulupidu läbi oli. Jess, lõpuks ometi. Ma higistasin ikka korralikult mööda proovikabiine käies ja neile erinevaid riideid selga proovides, nemad samal ajal võideldes ja muutes asja põrgulisemaks. Huhh, kuidas tahaks minna täna Ülemistesse homseks midagi vaatama, aga enne lasen jõuluõhtul palja peega ringi, kui et nende kahega sinna lähen. Never enam. 😀

Leidsin eile veel sellised khuulid jõuluhõngulised puidust küünlaalused. Nad on tegelikult üpris suured, aga piisavalt väikesed. Maximas on hetkel jõuludekoor -50% ja sain elegantse küünlajala. Olen ammu juba köögilauale sellist tahtnud, aga pole raatsinud osta. Selle sain 6eurtsiga.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga