***

Lobisen

Päris mitmed on uurinud, kus maal korteri remondiga oleme. Tegelikult oleme päris vähe jõudnud teha, sest pidime Paides reedel üürika üle andma ja enne seda tassis härra üksinda mööblit päris mitu päeva. Kuna mingit suuremat autot rentida ei raatsinud, tuli kõik mööbel pisikestest osadeks võtta ja autosse ära mahutada. Tänu sellele, et keegi appi ka ei suvatsenud tulla tassima, läks tal selg ka tuksi ja nüüd oleme tsipa rahulikumalt võtnud.

Mina ei hakanud igaksjuhuks tassima, kuigi ühtteist ikka aitasin. Härra ütles küll, et saab ise hakkama ja mina hoiaksin end, aga egas ma ei suutnud tagasi hoida. Niru vaadata pealt, kuidas inimene üksi kogu korteri mööbli viiendalt alla tassib ja siis veel teises kohas teisele korrusele (mis on muidugi suur pluss selle kolimise juures).

Neljapäeval koristasin Paide korteri ära. Ma vist pole oma kodugi nii läikima never löönud, kui seal. 😀 Üldse on viimasel ajal selline koristamistuhin. Tahaks kõike lapiga läikima nühkida. Tellisin K-Rautast endale Kärcheri vee- ja tolmuimeja. Tõesõna, ma pühkisin mitu kuud lihtsalt harjaga põrandaid, sest tolmukas läks katki ja no teades, milline koi ma olen, ei raatsinud uut ka osta. 😀 Aga lastega elades muud varianti pole. Hari keerutas korralikult tolmu üles ja täiesti puhtaks ei saanud midagi.

Nii ma siis laenutasin sõbrannalt Paide korteri puhastamiseks Kärcheri tolmuka ja see oli nagu luksus. Tundsin end seitsmendas taevas ja oleks tahtnud tolmuka pantvangi võtta. Õnneks K-Rauta lehel päris hea soodukas, tavahind 89€ ja allahindlusega 52€ ning sente midagi peale. Otsustasin, et kasutan juhust ja tellin ära. Uues kodus on elutoa põrand juba 26 ruutu.. Seega, viskasin harja nurka ja andsin alla. 😀 Selg andis ka lõpuks tunda sellest harjaga nühkimisest.

Hetkel oleme remondiga sealmaal, et lastetoas on vaja voldikuks paigaldada, meie toas aknapaled ja -laud ära viimistleda ning samuti voldikuks paigaldada ja need kaks tuba ongi valmis. No muidugi mõned sisustuselemendid on vaja hankida, aga muidu täitsa elamiskõlblikud.

Elutoas saime tapeedid ära pandud. Kuna välisuksest sisse astudes ongi kohe elutuba, mis on koos esikuga väga avar, panime seintesse kolme erinevat tapeeti. Enamus osa katsime valge tapeediga, millel roosad lilled. Ühte seina panime kivimustriga tapeedi ja kolmandasse hallil taustal roosad lilled. Hästi lilleline värk on meil siin. 😀 Ma just üks päev viskasin nalja, et noh see rasedus olevat ju lilleline aeg ja loodetavasti need lilled mulle peale lapse sündi ka veel meeldivad, mis ma valisin siia. 😀

Elutoas on vaja veel lae- ja põrandaliistud panna, akna- ja uksepaled korda teha ning selle ruumiga on siis ka asjad ühel pool. Muidugi ka sisustuspool, nagu näiteks kardinad ja kardinapuu on vaja hankida. Ma üldse ei teagi, kust ma võiks nii laiad kardinad ja puu saada – 3m lai ning kardina kõrguseks tahaks vähemalt 2m. Olen küll netis ringi kolanud, aga nii kõrget ja laia kardinat pole veel leidnud. Vaja oleks valget/läbipaistvat ning külgkardinaid.

Hetkel ongi täiesti nullseisus köök, wc ja vannituba. Vannitoaga sain kaks väga lahedat koostööpartnerit. Ühelt saan ehitusmaterjali ja teiselt vannitoaplaadid. Neist kirjutan kunagi hiljem kindlasti pikemalt.

Aga muidu elame täitsa sees juba. Boilerist tuleb sooja vett, pesta saame. Küll kausis, aga saame. Vannitoaga tahamegi kiiremas korras peale hakata, sest beebi sünni ajaks võiks see ruum valmis olla.

Köögist soovitati teha veel üks lastetuba, aga lõpuks mõtlesin, et olen isekas ja tahan oma päris kööki saada. Ma olen päris mitmeid kortereid üürinud ja kui ma õigesti mäletan, siis ainult ühes neist oli mul normaalne köök, kus ma sain toimetada. Seega, see on nagu minu pisike unistus saada oma käe ja maitse järgi köök, kus olla ja toimetada.

Ja lõpuks.. Olen vist mina ka üks nendest inimestest, kes ei suuda aru saada, kas ta lasi end täis või tulid veed ära. Igatahes, öösel ärkasin ma märjas loigus. 😀 Ei olnud küll suur, aga siiski piisavalt häiriv, et üles tõusta ja pükse vahetada. Mingid kahtlased päevade moodi valud kimbutavad ka eilsest saadik. Homme lähen haiglasse ultrahelisse ja ilmselt käin ämmaka juurest läbi. Ta tegelt hoiatas ka üleelmisel visiidil, et kuna mul lootevett liiga palju on, võivad need varem nirisema hakata.

5 thoughts on “Lobisen”

    1. Kas sa räägid laiusest või kõrgusest? Sinu kommentaar jääb natuke segaseks. Laiuselt on vaja vähemalt 3m ning kõrguselt 2m, et oleks põrandani kardinad. 🙂 Krookesse mulle väga ei meeldi.

  1. Vaata ka Abakhani/Kangadzunglisse, seal vahe peal müüakse väga soodsate hindadega ja igas erinevas mõõdus kangaid. Hiljem tuleb vaid riidest õmblusmasinaga üle käia ning asi ants. Enda tuppa leidsin just sealt sobivad kardinad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga