Määratlemata

lootusetu vol üks

Umbes kuu aega tagasi tekkisid Raimondi nahale laigud. Kuna mul endal aastaid tagasi oli üks selline lärakas kõhul ja perearst nimetas seda kassihaiguseks, tekkis minulgi arvamus, et ju tal siis need samad laigud ole ja kassid on va kurjajuurikad. Kassid muidugi pole kes teab kaua väljas käinud ja samuti teiste loomadega kokku puutunud. Mõtisklesin kaua, kust nad nüüd selle tüütuse endale külge said. 

Perearst kirjutas naha jaoks kreemi, millega kreemitasime ja kreemitasime. Laigud muutusid tumedamaks ja siis heledamaks ning hakkasid vaikselt kaduma. Samas tulid uued juba juurde. Lisandus veel metsik kõhulahtisus. Saate aru- laps, kes põhimõtteliselt aasta on juba mähkmevaba, kannab neid jälle. Tal lihtsalt nii õudsalt lippab, et mähe peab all olema. Vastasel juhul ma muud ei teekski, kui jookseks lapiga mööda tube ringi ja nühiks neid vedelaid lärakaid puhtaks. 

Kõhulahtisuse vastu on õnneks pulber olemas ja tundub, et see hakkab taanduma. Kassidega käisime loomaarstil ja guess what?! kassid on täiesti terved. Loomaarst isegi imestas, et perearst mingeid uuringuid ei teinud, kui nägi neid laike lapse nahal. 

Hakkasime edasi mõtlema, et mis see olla võiks. Nõu küsisin ka Facebookist ja arvamusi tuli palju. 

Mees aga istub haiguslehel Raimondiga, sest teda ei võeta nende laikudega lasteaeda, mis on iseenesest mõistetav, sest mina ju ei tea, millega tegu ja kas see on ka nakkav.

Suundusime uuesti perearstile. Ta ei osanud mõeldagi, millega tegu võiks olla, kuid kirjutas uue kreemi, mida ma võiks Raimondi nahale määrida. Ma mõtlen, et whaat.. sa ei tea, millega tegu, aga sa kirjutad mingit järjekordset kreemi?! Lapsel on nendest kreemidest nahk juba nii kuiv, nagu liivapaber. Ja siis peab kreemitama muude asjadega, et nahk oma pehmuse ja tasakaalu tagasi saaks ja siis me olemegi siin ühed suured kreemikunnid. 😀
Nahaarstide vastuvõtud muidugi esimesed vabad alles märts, aprill ja mai. Helistasin isegi Tartusse, Pärnusse ja Raplasse. Muidugi on olemas need tasulised eriarstid samuti ja sinna oma visiidi ette võtangi. Bussis olles muutusin päris kurvaks mõeldes ühele teemale. Mõtlesin, et mõni pere, kellel ei ole välja käia 50€, et eriarsti konsultatsioonile minna, mida nad peaksid peale hakkama? Laps jääbki siis ju ravimata… Nii kurb mõelda sellistele asjadele. Et ka laste eest küsitakse selliseid summasid. Teisest küljest saan ma aru. Nemad teevad oma tööd ja tahavad ju ka palka saada. 

Oeh, keeruline see eluke…

8 thoughts on “lootusetu vol üks”

  1. Jõgeva nahaarstil ei tohiks olla nii suur järjekord taga. Soovitan talle helistada.

  2. Kuna ma ise elan Tallinnas, üritan ikka siia leida aja, sest haige lapsega pole just kõige rõõmsam mööda Eestit ringi reisida 🙂

  3. Esiteks, Rapla nahaarsti ei soovita ma üldse, ajaraiskamine. Teiseks, äkki mõni allergia? Ma ise olen olnud terve elu allergik, atoopiline dermatiit on kaval allergiline haigus. Arvan, et äkki tasuks allergoloogile pöörduda, et uurida allergiat. Ma ei usu üldse, et see mingi nakkav nahahaigus on. Magdaleenas on super laste allergoloog dr. Triine Annus. 🙂

  4. Ega sa pesupulbrit pole vahetanud? Mu õel tekkis kunagi sellest allergia. Kõhulahtisus ja lööve võivad olla erineva põhjusega, st ei pruugi olla sama asja poolt tekitatud. Igatahes jõudu ja jaksu teile ning kiiret tervenemist!

  5. Tõttöelda selle pildi põhjal on raske selgeks teha, millega täpselt tegu, seda enam et sarnaseid lööbeid on mitmeid. Loodetavasti saab peagi selgust ja abi. Ka endal on midagi analoogset (kui mitte sama) olnud, vaadates seda laiku. Kuna probleem kujunes aina hullemaks, siis sain kiiremas korras nahaarstile, aga see ei osanud ka midagi kindlat diagnoosida. Õnneks sain ise nädalaga lahti, hakates jooma puhast vett senise ebakvaliteetse (rauarikka) vee asemel.

  6. Kas laigud sygelevad ka? Mu mehel oli yleeelmine aasta ka nii et lampi tekkisid laigud mis jubedalt sygelesid. Arvasime ka et pesupulbrist kuna vahetasin seda aga polnud sellest ikkagist siis arvasime et ehk sygelised kuna meeletult sygeles ja lòppude lòpuks tuli vàlja et see oli hallitusest kuna seal korteris kus elasime oli meeletult niiske ja laed hakkasid hallitama ning kolisime otsekohe sealt vàlja ja see pull lòppes. Kuigi mulle ei tekkinud mitte midagi.
    Kiiret paranemist teile!:)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga