***

Ma ei osta endale never….

…. nõudepesumasinat. Ütles Jane. Vähemalt 3 nädalat tagasi, kui hakkasime Geiduga arutama, et äkki ikkagi peaks.

Ma olin surmkindel, et see on elu mõttetu ost. Ja kui ma oma argumendid lauale tõin, mõtles Geit ka, et noh jah, on jah suht mõttetu.

Miks mõttetu? Sest ma olen küll ja veel käinud külas kellegi juures, kellel on nõudekas, aga puhtaid nõusid kunagi ei ole, sest need on mustadena kas kraanikausis, st keegi pole viitsinud neid masinasse panna või masinas ja keegi pole viitsinud masinat käima panna.

Mis see point siis on? 😀

Aga täna on meil kodus nõudepesumasin. Geit ostis Whirlpooli oma, kaasa sai kingituseks pesutablette, loputusvahendit, soola ja igast muud vajalikku kraami veel nõudeka jaoks – tegelt päris hea diil oli. Kui ma nüüd puusse ei pane, siis ta võttis selle mudeli: https://www.rde.ee/products/ee/221/195561/sort/1/filter/0_0_0_0/WRFC-3C26-X-n%C3%B5udepesumasin.html

Ega ma vist kuni lõpuni väga ei pooldanud seda ideed. Korra ütlesin, et nojah, ostame siis, aga ega ma ei mõelnud, et PÄRISELT OSTAME vaid nagu “okei, mõtleme sellele veelkord”. Ja siis ta teatas, et ostis ära. Korra turtsusin, et mis mõttes ja kui ta ütles, et ma ju ise andsin rohelise tule, siis ega mul polnud suurt midagi vastu kobiseda. 😀

Ma nüüd muidugi mõtlen kogu asjale teisiti. Pole me juba mitu päeva pidanud nõusid küürima kraanikausis, masin peseb, masin kuivatab ja kuidagi tore on neid musti nõusid sinna sisse toppida ja hiljem puhtad välja noppida. Ma pole kindel, et see nii olema jääb, sest uute asjadega on juba kord nii, et alguses teed viksilt ja viisakalt kõik ära, aga üks hetk enam ei viitsi. 😀

Mugav on ta tõesti ja samal ajal, kui nõudepesumasin nõusid küürib, saab palju muudki teha selle nn vaba ajaga.

Ma küll ei tea, mis põhjustel, aga mul on vanemad ka alati rääkinud, et nõudepesumasin on täitsa mõttetu asi, sest seal pead enne ikka nõud suuremast jampsist puhtaks küürima enne, kui masinasse paned. Nüüd ma mõtlen küll, et huvitav, kust nad seda võtsid, kui ise ei ole nõudekat kunagi kasutanud. 😀 Et suuremat jampsi ei peaks maha pesema, soovitaks ma oma toit lõpuni süüa. 😀

Ja nõud on küll väga puhtad. Isegi puhtamad, kui Geit käsitsi pesi neid. 😅

Seega, kui siin on keegi samasugune nõudekavastane, nagu ma olin, siis ma pigem ikka soovitan see endale osta – okei, kui sul lapsi pole, siis on mõttetu, aga kui lapsi on ja pigem rohkem, siis on igati hea ost.

Ma juba sain instagrami kirju ka, et sünnipäevade ja muude koosviibimiste ajal on eriti mugav, ei pea terve järgmise päeva veetma kraanikausi ääres – mul vist polegi seda olnud, sest ma olen alati pappnõud ostnud. Ja ostan edaspidi ka, isegi, kui mul nüüd nõudepesumasin olemas on. 😀

Nii siis lood selle “ma mitte kunagi ei… “. Never say never, nagu nad ütlevad.

Ma poleks kunagi arvanud, et koju aknapesuroboti ostan, aga just tuli sms, et ootab mind pakiautomaadis. 😅 Katsetan järgi ja annan teada, kuidas rahule jäin?

13 thoughts on “Ma ei osta endale never….”

 1. Ma koguaeg mõelnud et inimestel, kes “kunagi nõudekat” ei osta, pole selle jaoks raha või ruumi lihtsalt. Sest no ei ole kuskilt otsast loogiline, et inimene eelistab märgi ja toiduseid nõusi kraanikausis küürida, siis kuivatada või kuivama panna ning siis kappi lapata. Kui nõudekaga on ju mustad nõud sisse, masin tööle ja puhtad nõud kappi. Aja ja vee kokkuhoid on meeeeletu.
  Meie pere nipp/soovitus- kui nõudekas on lõpetanud, siis lase lastel kohe puhtad nõud ära panna. Seejärel, kui teed süüa ja on söödud, saab igaüks ise panna oma musta nõu juba masinasse. Nii ei kuhju kuhugi mingeid nõude hunnikud.

  1. Ma ei teagi, mille taha meil kinni asi jäänud on, sest ega ta ju kallis asi pole, mu meelest. On ka odavamaid kui see, mis me ostsime 😀

 2. Mul kunagi õde ütles, et osta nõudekas, siis ütlesin ka, et mul pole vaja, et saan ise ka pestud. 🤣Lõpuks ostsin ja kui masin 4a hiljem katki läks siis ei suutnud ära vanduda,et nõudekat pole, õnneks varsti peaks uus saabuma ja elu jälle lill siis 😀

 3. “Ma ei osta endale never mõttetult suurt telekat” – jaa siin see on, 55tolline samsung, mis maksis rohkem kui mõne inimese auto😅.

  1. Meil oli sama kuni meie koju tuli 75” ( kuna musta reede ajal oli see soodsam kui 65”) ja juba nii ära harjunud, et tundub nagu väike 😀
   Külas käia on nii veider, sest kõigil on niiiii tillukesed telekad ja tundub, kuidas nad üldse sealt midagi näevad 😀

 4. Hei, ma mõtlesin ka kunagi sama moodi, et suht mõtetu värk. Ja olin ka seda meelt, et milleks meile seda vaja. 😄 Nüüdseks pea 2 aastat kasutanud nõudepesumasinat ja igati rahul. Vee ja elektrienergia( boilerist tuleb soe vesi) kokkuhoid on päris hea. 😁 Igati hea abimees.

 5. Ma olen ka seda meelt, et ma ei osta seda NEVER😅Sest ma tean, et keegi ei viitsi seda kunagi tühjendada ja täis panna. Nägin oma õe pealt, ostis ka suure huraaga ja nüüd pidevalt nõud masinas ja keegi ei tea kas puhtad või pestud🤣 Ja väikeste laste nõusid seal nagunii pesta ei soovitada.

 6. Elan hetkel kahekesi üldiselt ja juba vàhemalt 10 aastat on olnud nôudepesumasin. Algselt siis olime viiekesi, kuni osad välja kolisid.
  Ma ei kujuta elu selleta ettegi, isegi et mul lapsi pole 😅 kui ôde perega külas käib, käib nõudekas umbes 2-3x päevas, aga minu jaoks asendamatu asi. Minu jaoks täiesti jube neid toidujääkides nõusid kraanikausis pesta. Samuti ei loputa ka suuremat jama maha sealt, jah päris toitu sisse ei pane aga mingid osad mis jààvad taldikule, kogunevad sinna alla kogumissõelale ja saan edukalt sealt selle jama prügikasti visata 😃

 7. Nõudekas on veel unistus mu jaoks. Aga kunagi arvasin, et kuivati lamp asi.. nüüd mõtlen, et parim investeering mis tehtud:D

 8. Meil on kahekesi elades algusest peale nõudepesumasin olnud, sest abikaasaga mõlemad vihkame nõude pesemist. Aga selle tühjaks tegemisega teen ma alati iseendaga võistlust. Tavaliselt panen õhtul nõudeka käima ja hommikul, kui kohv masinast jookseb, siis jõuan pool masinat tühjaks teha. Siis lasen mehele kohvi ja teen teise poole tühjaks. Väga hästi toimib 😀 Ja kui ei jõua selle ajaga, siis rakendan oma reeglit “kui see võtab vähem kui 10 sekundit, siis tee KOHE ära” ja saabki masin tühjaks.

 9. Oli sama seis. Nüüd on paanika, kui nõudepesukapslid on otsa saanud. Kes ikka viitsib käsitsi pesta. Mul on rohkem aega oma mehega koos olla või muid asjatoimetusi teha, pluss tegelikult kulub vähem vett. Minu meelest on see ikka super asi.

 10. Ma küll ei saa aru mis nõude pesemises nii keerulist on? Peale söömist pesed kohe ära ja paned kappi nõrgumisriiulile kuivama. Kõik. Pärast võtad samast kohast. Mis mõte on asju 2 korda tõsta?
  Nõusid läheb niiviisi palju vähem vaja ja jääb ära ka looduse reostamine kemikaalidega, sest kuum vesi üksinda peseb nõud väga puhtaks.

  Aga üks asi puutub küll eestis peaaegu täiesti, mis usas on täiesti tavaline igas kodus. See oleks selline toidu hunt, mis kõik kraanikaussi sattuva bioloogilise sodi peeneks jahvatab, et see kanalisatsiooni ei ummistaks. Sinna on hea hooletu kallata kõik toidujäägid ja, vrumm, kõik on kadunud ja midagi ei haise kuskil prügikastis või nõudepesumasinas.
  Kui keegi usast sihukesi värke hakkaks tooma ja paigaldama, oleks varsti rikas mees.

 11. me elame ka kahekesi ja meil on nõudepesumasin, mu arust ei ole seal midagi keerulist, kui masin ära peseb, tühjendad ära, ja asi tehtud.. 😀 peab ikka erakordselt laisk olema, kui mitte viitsida asju masinasse või masinast kappi panna, kuidas seda käsitsi nõudepesemist siis teha viitsitakse?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga