***

Ma ei viitsi enam

Ma olen väsinud. Ma olen pettunud. Ma olen kurb. Ma olen vihane.  Ma ei tea, kas ma teen ise kõike valesti või olengi nii tropp inimene, et minuga nii õel ollakse viimasel ajal, aga ma ausalt ei jaksa seda taluda enam.

Ükskõik, mida ma teen, kõiges tahan ma olla meie staarblogija moodi.  Ei, ma ei süüdista selles teda ennast. Ma räägin nendest, kes siia kommentaare jätavad, kes isegi ei pelga mulle instagrami kirjutada ja lihtsalt nõme olla.

Blogin – issand, sa tahad olla nagu Mallukas!

Kirjutan oma laste naljakaid ütlusi üles – issand, su elu on nii igav, tahad midagi välja imeda sealt, et Malluka moodi olla, tema lapsed vähemalt oskavad päris nalja teha!

Ostsin endale luukerega kleidi – issand, sa tahad Malluka moodi riietuda!

Kirjutan üleüldiselt lastest – issand, sa tahad nagu räigelt Malluka moodi olla ju!

Kasutan postituses samat sõna, mis tema – issand, kui Malluka moodi sa üritad olla!

Ma ei julge endale kunagi vist juhilube tehagi või abielluda, hakkan niimoodi puid alla saama.

Ma julgesin praegu Mallukast kirjutada – ma olen kade, ma olen kibestunud, ma olen paks, ma olen kole, mul pole elu, ma olen ülbe, ma kiusan, ma tahan klikke! (vahet pole, et ma tema enda kohta midagi ei ütle)

Järeldus: kui sa tahad olla sina ise ja originaalne, ära blogi, veel enam lastest või elust, sest, kui sa neid asju teed, tahad sa olla täpselt nagu Mallukas!

Mul on sellest nagu nii villand… Ma ausalt ei ürita kellegi moodi olla vaid ajan oma asja. Jah, kunagi aastaid tagasi ma tõesti tahtsin südamest olla nagu tema, päris ausalt. Ma isegi ei pelga seda tunnistada, aga ma olen sellest välja kasvanud. Päris ammu juba.

Seega pliis, jätke mu hing rahule juba. Ma ei liialda, kui ütlen, et pea iga päev käib Malluka nimi siit läbi just sellel eesmärgil, et mulle midagi õelat öelda ja nina alla hõõruda, kui tema moodi ma ikka üritan olla. Ausalt ka, mul tuleb pisar silma, kui seda teksti kirjutan, sest see ei ole minu jaoks enam lihtsalt norimine vaid ahistamine ja kiusamine. Ma tunnen ennast nii nii halvasti sellepärast, et inimesed ei näe minus mind vaid võrdlevad mind kellegagi ning suruvad oma arvamust mulle peale ja mul on niiiiiii kõrini sellest. Jah, ma kustutan need ära, sest mis mõttega samat jama üles lasta, aga mina ju loen neid ikka. 😕

Siin ei ole mõtet isegi rääkida mingist paksust nahast, sest ükski inimene ei pea taluma iga päev tagakiusamist ja kuigi paljudele tundub see niisama norimisena, millest võiks ju mõistusega inimene mööda vaadata, siis sorri, kui pikemal perioodil sind keegi igapäevaselt norimas käib, hakkab see vaikselt lõpuks ajule.

Ma armastasib blogimist kunagi kogu südamest, aga viimasel ajal on mul tunne, et ma ei julge seda enam teha..

Ma lähen kaisutan nüüd oma poisse, sest ilmselt on nemad ainsad siin maamunal, kes minus koguaeg ainult halba ei näe. ❤️

Ps. See ei ole “ülistage mind ja tehke Mallukat maha” postitus!

38 thoughts on “Ma ei viitsi enam”

 1. Sa ei ole Mallukas. Kirjutad siiralt ja südamest. Jätka ja ära kustuta midagi.

 2. Mina jälgin nelja lastega pere blogi. Briti blogi, Meie käopesa, Malluka ja sinu blogi. Ma valetaks kui ütleksin, et neis blogides pole ühiseid jooni. Tegemist on sama sihtgruppi blogidega.
  Räägitakse sellest mida teatakse ja teatakse seda mida tajutakse. Ju siis on antud lugejatel kitsas maailmavaade, et neil on tunne, et sa ainult Mallukaga sarnaned.
  Seda ma ei usu, et sa püüad olla kellegi moodi. Sa püüad elada oma elu nagu sina oskad. Ja see on hea. Tegelikult mulle meeldivadki need blogid kõige rohkem just sellepärast, et ma näen erinevaid lugusid. Igal ühel omad nüansid. Ja samas mulle meeldib see, et tegu on pereblogidega. Ja tänu sellele, on need ka sarnased. Pole võimalik üübererinevalt pereelu elada. Postita ikka, su lugejaskond ootab seda 😉

 3. Ma ei tea kas see lohutab sind, aga need inimesed, kes sind kiusavad, mina ei tahaks sellistega suhelda. Keegi mu sõpradest ka mitte. Üldse ma ei tea ühtegi normaalset inimest, kes tahaks. Kiusupunnid on üksikud inimesed, ju nad siis tahavad Mallukat oma sõbraks ja arvavad, et nii see neil õnnestub. Aga sinul on oma blogi ja ole sina parem, et sinu lugejad ei arvaks, et kellegi kallal õelutsemine sinu heakskiidu pälviks. Ma tean, et mõnikord on selline tunne, et pole mõtet olla heasüdamlik ja sõbralik inimene, aga tegelikult on küll. Proovi ikka positiivseks jääda, sa oled hea inimene 🙂

 4. Ei loe väga blogisi ja üldse oled vist esimene kelle lehele “like viskasin. Mmm Miks ma üldse kommenteerin? Lihtne, sest mina ka ei mõista selliseid inimesi kes teisi võrdleb koguaeg kellegi/millegiga ja solvab. Täiesti vägisi jääb mulje ,et need kes seda teevad on kohutavalt kibestunud ja õelad ,neil puudub põhjus olla õnnelik ning siis tahavad ka teiste elu kibedaks teha . Või siis on nad äkki malluka ustavad fännid ja kardavad , et ühel hetkel oled sa temast populaarsem 😁 ei tea ,malluka postitusi ja saadet muidugi ei vaata ega jälgi aga tundub ,et ta väga armastab pildil püsida ,kas siis heas valguses või halvas see teda vist eriti ei huvita, aga mis teha inimene armastab tähelepanu.
  Sinul aga on toredad postitused ja nendele õelutsejatele pane küünal soovides ,et nad kunagi õnnelikuks saaks ning ei oleks nii kibestunud sapi loopiad 😉 jõudu ja jaksu ning ära lase pead norgu ,sest seda nad tahavadki 😊

 5. Tsau. Kle minu meelest te olete selle Mallukaga täiesti kaks eri inimest. Mina ei näe küll Sinu postitustes teda. Oled väga tore ja paljudele meeldid. Raske on mööda vaadata nendest mölisejatest aga ürita.

  1. …ja Mallukat kiusatakse ühe teise blogija poolt juba mitmendat aastat ja tal on sellest kõrini…postitus (fb) alles möödunud nädalal ilmus ju.

   *mis ei tähenda, et Jane hetkel sellest tuld vōttis*

   1. Ma pole kunagi arvanud, et Mallukas mind kiusab. Pole teda milleskis süüdistanud vaid kirjutasin nendest kommenteerijatest, kes hõõruvad nina alla, et ma koguaeg Malluka moodi “tahan” olla 🙂

    1. Sa said minust pisut valesti vist aru. 🙂 Ei arvanudki, et tema sind kiusas.

     Pigem seda, et siit saaks jälle võrdluseks sae käima tõmmata: tema kirjutas mõni päev tagasi, kuidas teda juba mitu aastat kiusatakse ja kui villand tal sellest on. Nüüd sina jätkasid “nutulugu”.

     Aga see oli pigem irooniline vastus tollele “Mallukas ka nutab vahest…” kommentaarile.

     No hard feelings! 🙂

     1. Ei ma sain aru jaa, mida sa mõtlesid, lihtsalt igaksjuhuks kordasin, sest mõni ei saa aru, et see postitus pole kirjutatud Mallukast. 😀

 6. Sa oled tõesti väga kena ja soe inimene aga sa ausalt ise intriigitsed ka päris palju. Sa ütlesid et Mallukale ei tohi midagi öelda, kohe hala jms, aga sa ju ise käitud täpselt samamoodi hetkel. Mõlemal teil on sama võrdselt loetavad blogid, ära lihtsalt haletse end nii palju. Keep going.

  1. Ma ei haletse ennast vaid mul on siiralt kopp ees sellest, et mind pidevalt kellegagi võrreldakse, hõõrutakse nina alla, kuidas ma ikka kõiges kellegi teise moodi olla tahan. Loe postitust, seletasin seal lahti ka 🙂

   Ja mina ei ütle hetkel Mallukale midagk vaid neile, kes käivad ja koguaeg midagi õelat ütlevad 🙂

   1. Mu arust teed endast ka märtri praegu🤔. Võta end kokku ja ära lase ennast igast asjast mõjutada. Vt nt Eveliisi, Mallukas kirjutas kümnete tuhandete ees kuidas eveliis oma last värdjaks sõimab ja tal suu haiseb. Ja Eveliis isegi ei reageeri, sest teda ei koti. Aga sina…sina lased silmad vett täis ja lased ühe emotsionaalse postituse puusalt üles. Minu jaoks näitab see natuke seda, et sa vajad abi. Aga seniks jõudu!

    1. Tee endale kõige pealt selgeks, miks see postitus siia kirjutatud on, ja siis palun kommenteeri uuesti, sest minu jaoks näitab elementaarse lugemisoskuse puudumine, et inimene vajab teatud sorti abi 🙄

     1. Me ei olegi siin mõnes mälumängus, kus on õiged ja valed vastused. On vaid arvamused. Kui sina pead minu oma valeks ja enda oma õigeks, ok. 😀

     2. Ära ülbitse! Ma lugesin selle nutulaulu läbi. Ma olen ka enne sul neid lugenud. Mina saan aru, et sa otsid siin omale haletsust ja seda ka saad. Aga mina pole jällegi selline inimene kes hakkaks NII pointless teema pärast kellegile kaasa tundma. Mallukas pani oma mehest täiesti tavalise pildi, kus ta küsis lugejatelt KELLE moodi ta sel pildil on, lugejad vastasid. Mille kuradi peale sa solvusid?? Milline osa sellest solvav on? Ma ei imesta, et sul pole sõpru ja mehe poolsete sugulastega ei suhtle, kui sa selline kuivik oled, et isegi nalja ei mõista. Ja see, et sa räägid endale pidevalt vastu, solvud iga asja peale ja oled nii mõjutatav ühiskonna arvamusest, näitabki-et sul puudub igasugune enesekindlus…ja toitud teiste haletsusest.

     3. Tead, ma ei viitsi ninnunännutada siin. Kas sa oled loll või mängid seda? Loed postitust ja loed kommentaare, aga ikka nagu puuga löödud. Kas ma olen kuskil mingi pildi pärast halanud? Jeesus, tee endale selgeks, MILLEST ma üldse kirjutan ja siis tee oma suumulk lahti. Päris närvidele käib, kui tullakse niisama hooplema, ise ei loegi, mida kommenteeritakse. Kus tuli nüüd teadja välja. 😂

 7. Loen ajaviiteks niipalju kui laste kõrvalt viitsin nii sinu kui Malluka blogi. Kuna ainult teid kahte jälgin siis paratamatult loon vahepeal aga harva seoseid sinu ja Malluka vahel. Kuid see on paratamatu, sarnaste huvidega naised teevadki sarnaseid asju ja tarbivad, kannavad mõningaid samu tooteid. Jälgima olen teid mõlemaid jäänud kuna paeluvad lastega teemad ja uudistooted mida muidu ei teaks. Ole sama tubli edasi ja jätka samas vaimus!

 8. Ära ole kurb!
  Niipalju kui on inimesi, on ka arvamusi. Nägin ka eile seda storyt Mallul kuid ise sarnasusi ei täheldanud. Pole ehk just parima kvaliteediga huumor, kuid ei midagi ka hullu:)
  Sa ei ole Mariann!!!:))) ja sinule lohutuseks voin oelda midagi mis ei ole paljudele uudis; Mariannil on sinust kindlasti 10x rohkem heitereid 🙂 Ära tee välja, sellega vaid toidad neid jobusi kes üritavadki su päeva ära rikkuda oma lamedustega!
  Chill out ja ilusat päeva jätku;)

 9. Ma tahaks praegu sult ümber kinni võtta ja kõvasti kallistada 🙁
  Te olete ju kaks täiesti erinevat inimest, kes teevad oma asja.
  Sa oled niii armas ja siiras inimene!!
  Ära tee väljagi, kuigi ma tean, et sul on see hetkel eriti raske! Süda kõvaks! Sul on nii palju toetajaid ja fänne.
  Tubli oled! ❤️

 10. Ju neid huvitab Sinu tegevus, kui loevad 😊. Kole muidugi, et võrdlevad. Ausalt ütlen, siis mulle näiteks ei meeldi Mallukas, kõik kohad on teda täis, isegi telekas… Lihtne on öelda nii, nagu minu vanaema ütles: “Lase ühest kõrvast sisse ja teisest välja!” Mõnikord löövad emotsioonid pea kohal kokku, ajab pillima, löö käega neile õeluskottidele, las pritsivad sappi oma lõbuks, küll karma selle ära lahendab😉 Kallistan ka kohe oma poisse, mul ka neid kolm😉 ja nemad näevad oma emmedes alati head, mitte kunagi halba😉 Oled tubli ja jätka samas vaimus!👍🌺🤗

 11. Paned nutetud silmadega pildi üles ja siis lõppu, et ei taha tegelikult ülistamist? Veits vastuolus v 😀 ilmselgelt sinu lugejad hakkavad sind ülistama. Ja milleks üldse olla blogija kui mingi pilt nii hinge läheb? Mallukas ütles kommentaaride all, et “Jane on vähemalt ilus naine” ja sina nutad nagu sind oleks räigelt solvatud 😀 Võiksid ise ka aru saada, et teed kärbsest elevandi.

  1. Kus ma mingist pildist üldse kirjutasin 🙄 Loe postitus läbi, ja siis tule kommenteerima

   1. Siin postituses sa jah ei räägi, aga insta storys tegid seda. Ning ei ma ei ole malluka tulihingeline fänn ega midagi ja sellest konkreetsest postitusest ma saan aru (ainult nutetud silmadega pilti ma ei mõista, aga vb ei peagi) aga ma ei saa aru, KUIDAS saab seda pilditeemat hinge võtta kui öeldakse, et sa oled ilus naine! Oleks siis olnud mingi liibakillääbakil rõve pilt, aga jah. Aga noh, mis ma ikka vaevun midagi ütlema, sina oled hädas, et sind võrreldakse mallukaga, aga irooniline on see, et kui midagi kommenteerida, mis ei ole malluka suunas kuidagi negatiivne, siis on kohe tegu malluka tulihingelise fänniga, sinu poolehoidjate arvates. 😀

    1. Instastorys vastasin ma küsimustele. Või kas ma pean elu lõpuni vältima küsimusi, mis puudutavad Mallukat ja mind? Ma arvan, et mul tekkis see õigus nendele küsimustele vastata hetkel, mil keegi otsustas, et jõle naljakas on oma jälgijate ees kellegi üle naerda. 🙂

     Oleks ma lasknud Geidul sellise näo ette teha ja riputanud netti üles, oleks ma kohe puid alla saanud, et kuidas ma julgen meest ja naist võrrelda, kuidas ma küll teist inimest kiusan ja kui lame mu huumor on. 😀

  2. Mulle tundub, et enamus Malluka tulihingelised fännid ongi plankon 😀 Naljakas sõna aga mida rohkem loen seda rohkem nii tunnen.
   Mallu võib kõike teha, kõike öelda… kõike tema võib see on ok.. “Pea püsti tibuke” tulevad talle kommentaarid. Aga kui keegi on nüüd sarnaselt talle midagi teeb, ütleb siis kohe… Kade.. nõme jne.
   Minu meelest on kõik blogijad mingis võtmes sarnased ja veider on panna, et kuule “See jalgratas on juba leiutatud” … Jalgrattaid võib ikka rohkem olla igale maitsele ja igale hinnaklassile. Nii ka blogijaid. Teatud tüüpi blogid lihtsalt ongi sarnased. Kui ei olda just kindel ala remondi blogi või taimetoit (siis voib arvata, et seal laste kakanalju ei leia) või mis iganes aga kui oled selline üleüldine eluline siis ongi sarnasused. Teemad kattuvad.
   Ma ei kaitse siin Janet, sest tõtt öelda ma teda ainult instas jälgin. Aga minule isiklikult tundus küll see pildi teema millest kõik alguse sai kohatu. Just selles võtmes, et Jane ja Mallu pole vist mingid südamesõbrad kes võiks üksteise kallal selliseid kahtlase alatooniga nalju teha. Mina tunneks ka ennast veidralt kui inimene kellega ma väga ei suhtle saadaks mulle oma mehe lõusta ja juurde paneks,et kle me leidsime et sinu nägu. Kui sellise pildi saadaks minu väga hea sõbranna siis oleks hoopis teine teema ja usun, et pildiga võlgu ei jääks.
   Ja fakt on see kui oleks Jane sellise nalja teinud, et lasknud oma mehel mingi lõusta ettemanda mis oleks mingil moel sarnanenud Mallukaga… oleks tulnud üks korralik vihakõne .. Laivis ma usun 😀 ofkoos koos pisaratega

   1. Tegelikult asi ei olegi selles pildis, aga kui sa nüüd selle üles võtsid, siis minu jaoks tundub see “huumor” veider kuna mõnda aega tagasi tegin talle selgeks, et mina tema huumorit ei taipa, eemaldas mu sõbrakast ja lubas enam mu asju mitte laikida ja kommenteerida. Ja nüüd siis selline pilt. 😀 Mnjah. Mulle käib rohkem pinda see, et “ma üritan hullult tema moodi olla koguaeg”.

    1. See sõbrakast eemaldamine ja kõik muu, on kuidagi nii labane 🤦‍♀️🤦‍♀️ Mulle meeldib ta blogi sama palju nagu sinu oma aga ei kujutaks ette, et peaks hakkama teid võrdlema. Pea püsti printsess muidu kukub kroon maha☺☺

    2. Noh ma ei oska kaasa rääkida sest minu silmis olete te väga erinevad isiksused ja see kajastub kenasti blogis. See, et keegi kasutab kellegiga sarnaseid sõnu või mingeid mõtteid, ei tee neid inimesi veel kuidagi “copy pasteks” või ” üritab olla see teine”. Olgem ausad lugedes nt M postituste all komme siis noh nii mõnigi kasutab seal üks ühele nn “Mallu slängi” ja ma ei usu vs ma siiralt loodan, et see inimene siiski ei taha olla talle sarnane. Aga kui tahab siis on lihtsalt kurb, vaene inimene mis muud. Aga point on selles, et keegi ei hüppa sellele anonüümsele kallale, et kuule sa just kasutasid M väljendit … 🙂
     Eks ta ole lõputu teema.
     Aga leian, et see ei ole teema miks üldse pisaraid valada. Kuigi sa võid nüüd ka vapralt pugeda raseduse taha, et hormoonid jne 😀 (nagu üks teine).
     Lisaks parim lahendus “kättemaks” oleks öelda, et kuulge tahan ja olla tema ja tema ja vot tema sarnane ka… ja usu mind varsti ei viitsi keegi sellel teemal enam kaagutada, sest mis sa ikka inimesele meelde tuletad. Aaga siis oleks vastupidi, et miks sa nii ei tee ..teine ju tegi 😀 Jap lõputu … teema…
     Lihtsalt tuleb hakkama saada , elu vist ongi selline veidrus 😀
     Edit* See pildi teema selles valguses kohe eriti kummaline ja siis juurde lisada, et inimene ei jaga nalja 😀

   2. Mallukas isegi ei öelnud pildi nö pealkirjas, et tegu on Janega, vaid et kas peale tema keegi veel näeb sarnasust ühe eesti naisblogijaga… Terve kari kommentaare tuli koheselt, et Jane.

 12. Aga mis juhtub, kui püüad näiteks kuu või poolteist kuud olla ilma Mallukat oma blogis nimetamata? Tõenäoliselt hakkab sul endal kergem. Praegu võtad sa ju ise iga natukese aja tagant selle teema üles ja muidugi tekib siis teistel võrdlusmoment.
  Üldse nagistavad mõned blogijad liiga palju üksteise kallal. Briti blogi on ses suhtes tore erand – ta lihtsalt elab oma elu, mitte ei kriibi skandaale üles.

  1. Näita mulle, kus ma iga natukese aja tagant Mallukast kirjutan 🙄 Üks postitus oli, teises vabandasin, aga enamat küll mitte.

 13. Jane, ära nukrutse, inimesed ongi nõmedad! Internetis on kõik nii ässa täis, kogu solk paisatakse sulle näkku, mis suust tuleb. Reaalsuses (nt tänaval vastu tulles) pööratakse häbist silmad ära, siis ei julgeta enam piiksugi sulle näkku öelda. Arvuti taga on suled puhevil, vaja nõmetseda. Ma olen täheldanud, et inimesed lähevad kogu aeg aina nõmedamaks, seega ära võta väga südamesse. Need halvad kommentaarid lähevad küll hinge, ma tean, olen kogenud, kuid tuleb suuta sellest üle olla! Nõmetsevad need, kes millegi muuga silma ei paista, mõistus ei hiilga mitte millegagi. Sellepärast tulebki teisi solvata ja mõnitada – oma ego tuleb ju kuidagi upitada.

  Mulle sinu blogi meeldib, eriti need kuttide vahvad ütlused, vahel ajab nii naerma. Mul endal ka väike poiss kasvamas, alles õpib rääkima, aga juba praegu pärleid tuleb. 😀 Sattusin hiljuti arsti ooteruumis vana Pere ja Kodu peale, kus teie perest artikkel oli. Polnudki seda lugenud, aga see oli nii ilus ja südamlik jutt. Nii mõneski asjas tundsin ennast ära ning sain nii mõnegi mõtte sealt.

  Seega – pea vastu ja ära lase end kogu sellest nõmedusest mõjutada! Mõjub nii sulle kui pisikesele piigale sinu kõhus halvasti. Kõike kaunist teie perele ja kuttidele pai!

 14. Oled väga noor. Saad vanemaks, loodetavasti ei huvita sind enam teiste arvamus. Ajad oma rida ja kritiseeriad ei huvita, ei saa sulle haiget teha, sest sul lihtsalt ükskõik. Kasva tugevaks ja edu sulle!

 15. Ma kunagi üritasin Malluka blogi lugeda. Rõhk sõnal “üritasin”. Ei õnnestunud 🙂 Sina kirjutad hoopis teistmoodi, teistmoodi ausalt ja mis peamine, siiralt. Ma ei pea lugema möla.
  Ma tean, mis tunne on, kui võõrad inimesed puid alla panevad, ise midagi asjast tegelikult teadmata (telekogemus). Ei ole meeldiv tunne. Ja läheb sûdamesse, isegi kui mõtled, et tegelikult peaks suht suva olema.
  Sinu blogi on ka ainus, mida ma nn poole silmaga jälgin. Ma näen, et sa oskad kirjutada ja sul on, millest kirjutada.
  Üks tore reegel, mis kehtib absoluuuuuudselt iga inimese kohta siin maakeral: kõigile ei saagi meeldida, eriti veel tänapäeval, kus kõik netikanalid on avatud sellisele keelekasutusele, mida päevavalguses näha ei tahakski ja kõigil on vaba voli seda ka oma tahte kohaselt kasutada.

  Tee oma asja, tee seda hästi ja kui keegi midagi ütlema hakkab, siis tea, et on neid inimesi, kes Sinusse usuvad ja Sinu tegemistele kaasa elavad 😉

 16. Sooviks neile kommeneerijatelt vähem õelust ja rohkem inimlikkust. Milleks võrrelda pidevalt?
  Saan aru, et sa ei taha, aga KUI ka tahaksid kellegi moodi olla, mis siis teistel sellest ometi? Kõike ei pea ju kommentaarides välja ütlema, mis pähe kargab! Soovita neil hoopis endal blogimist alustada, kui nii palju arvamust on vaja avaldada..

  1. Ma olen nõus! Kui ma isegi nii hullult üritan kellegi moodi olla, so what? Keda huvitab? 😀 Nende endi probleem ja võiks omaette tegeleda sellega. 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga