***

Ma igatsen pikki juukseid… või lõigata täiesti lühikeseks?

Ma vahel vaatan bloggerist vanu blogipostitusi ja pilte, mis on üles riputatud 2-3 aastat tagasi. Täna vaatasin pilte, kus mul olid pikad juuksed. Ikka pikad-pikad.

Mulle on alati meeldinud pikad juuksed. Need tekitavad minus kuidagi naiselikuma ja ilusama tunde.

Mul pole kunagi olnud hea juuksekasv, kuigi mu emal ja õel lihtsalt nagu sõrmenipsu peale kasvavad juuksed nii hästi. Samas ei ole ma kunagi lasknud neid väga piirata, v.a üks kord, kui isa lubas mulle teismelisena megalaheda soengu teha, aga siis vist olid potisoengud moes ja nii see läks. Ma vist nutsin mitu päeva jutti, sest kahetsesin seda otsust niiiii väga. Peale seda hakkasin juukseid rohkem krunnis kandma.

Lisaks sellele, et mul tekkis trauma juukselõikuse vastu, lubas mu ema mul üsna noorelt hakata oma juukseid värvima. Ma ei saa aru, kuidas ta teismelise kiusule vastu ei suutnud hakata. 😀

Muidugi, otsi olen ikka lõiganud, aga pigem vähem, sest kui niigi lühikesed juuksed, kes see tahab skis veeeel lühemaks lõigata. 😀

Ma nii igatsen neid pikki juukseid. Neid pikendusi. Kandsin clip in kinnitustega pikendusi hea mitu aastat. Mitte küll järjest, et 24/7 olid peas vaid siis, kui pikkade juuste “isu” tuli ja neid isusid tekkis ikka päris tihti.

Lõpuks  aga tekkisid mul imelikud peavalud ja arst pidas üheks võimalikuks põhjuseks just neid klambreid, mida ma alatihti oma juuksejuurte külge kinnitasin.

Vahet ei olnud, kas pikendused olid päris juustest või sünteetilised (ok, viimased läksid ikka paari kasutuskorraga nässu juba) või kui palju neid hooldasin, ikka polnud nagu päris üks ühele oma juustega ning oli ikka aru saada, et kannan pikendusi.

Sellel ajal sai mul endal ka natuke villand nendest pikendustest, sest tihe kandmine rikkus omamoodi juukseid ka. Mõtlesin, et aitab. Kui siis väga väga harva. Ja peavalud kadusid. Juuksed olid paremas seisukorras.

Mul on juba pikemat aega peas mõte juuksed täiesti lühikeseks lõigata lasta. Nägin üks päev Porgandi totaalset muutust ning mõtlesin, et jah, miks mitte, aga… kui mulle ei sobi? kui endale ikkagi ei meeldi? Kasvata tagasi! nagu see oleks nii lihtne. 😀 Mul ei ole kõik juuksed ühepikkused ja seda ma kardangi, et lõpptulemus jääb kole. Ja mul on ju juuksed loomulikult hästi lokkis, täiesti krussis, mis tähendab, et kui ma tahan näha nende lühikeste juustega ka normaalne välja, peaksin tihedamalt sirgendama hakkama, mis jällegi lõhub mingil määral juukseid.

Seisan nii raske dilemma ees ega tea, mida teha, sest juukseotsad on mul megalt katki ja selline suurem lõikus ilmselgelt teeks neile head ja võib-olla hakkaksid ka kiiremini kasvama?

Igatsen neid pikki juukseid nii väga, samas tahaks hoopis lühikeseks lõigata. 🤦

Hetkel on mul kodus olemas küll clip in pikendused, aga kandsin neid viimati vist… juunis? jah, ühel fotoshuudil. Tundsin end jälle megailusana, aga samas seda pikkade juuste vaimustust väga peale ei tulnud enam.

Praegu ma üritangi oma juukseid hoida ja poputada, et nad lõpuks kasvaksid pikemaks, sest i laaaaav pikki juukseid ja need annavad vähemalt mulle palju rohkem enesekindlust juurde! ❤️

10 thoughts on “Ma igatsen pikki juukseid… või lõigata täiesti lühikeseks?”

 1. Tee HG lõikus ja Sa ei kaota pikkust, aga juuksed palju tervemad ja ilusamad 🙂 Tegin ise ka ja ülirahul, katkisi otsi enam pole ja juuksed ikka sama pikad 🙂

 2. Mu meelest sulle sobiks õlgadeni juuksed hästi. Nt eest veidi pikem ja tagant lühem, ma ei tea, mis selle soengu nimetus on. Proovi! Mul endal seisab ka lõikus ees. Mul suht pikad juuksed juba, aga kuna kodus beebi, siis panen juuksed pidevalt krunni või hobusesabasse ja pea hakkab valutama, kuna juuksed paksud ja rasked.

 3. Minu arust on sul kõik pikendused siiamaani, mis sul peas on olnud jube feigid ja koledad st. sul kogu aeg need alt kuidagi mega sirged ja otsad imelikud ja oma juuksed pealt rohkem puhvis 😀 Kuigi arvan ka, et pikad juuksed sobivad sulle megalt hästi, aga ka lühikesed. Pakuks välja, et äkki proovid lasta panna need nn päris pikendused, nendega natuke kergem ja no tulemus ka loomulikum. Käi lõika otsad ära, lase keratiin hooldus teha ja pikendused panna. Olen täiesti kindel, et mõni tegijam juuksur oleks nõus ka koostöö raames sellist asja tegema 🙂
  Aga no eks öeldakse, et juuksed on naise uhkus! Kuigi sa oled kena nii pikkade kui lühikestega.

 4. “Ma igatsen pikki juukseid
  ja meest
  kes neid hoiaks
  kui ma oksendan”

  tsiteerin vabalt Liina Tammiste luuleklassikat
  ja vabandan vabalt, aga see on nii iseloomulik
  noortele naistele selles jumalikus eas ja olekus.

 5. Minu arvates pikad juuksed teevad sind hullult palju kõhnemaks, niiet ma ka ei soovitaks lõigata, mina lasin teha olaplex hoolduse, toimis väga hästi ja peale seda olen kasutanud linea shampoone maske ja avoni juukseõli, kõik toimib ilusti 🙂

 6. Ma olen alati arvamusel olnud, et lühike soeng sobib ainult väga peenikestele naistele🙂 natukene “paksematel” toovad lyhikesed juuksed kohe seda “paksust” esile. Selle pärast pole ma endalgi juukseid lühikseks lõikand, pole selle jaoks piisavalt peenike😃 pigem ihaldaks ka pikkki pikki juukseid, mul nad samuti ei kasva😞
  Aga, kui sa tõesti lühikeste kasuks ikkagi otsustad, tee keratiinhooldus 🙂 siis pole vajagi sirgendada, juuksed ise sirged😊 Võid nt Lili beautyst uurida, ise käisin seal modelliks, isegi siis jäin rahule. Ehk vajavad nad praegugi modelli?

  1. See oleks küll mingi ime, kui minu krussis juustele see hooldus mõjub 😀 Kohe tahaks näha 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga