***

Me saime maja!!!!!

12.02.20

Issand, ma ei jaksa seda kauem enam endas hoida.

Üks päev täiesti lampi mõtlesime, et teeks Facebooki postituse ja võib-olla keegi tahab meile oma majakese müüa. Võib-olla… ilmselt nii suure tõenäosusega ei leia, aga proovida ju võib.

See mõte mõlkus juba vähemalt Geidu peas eelmise aasta alguses, aga ma matsin selle kohe maha, sest teadsin, mis kiun sealt tuleb – miks pangast laenu ei võta? Kas sissemaks on? Kas tagatis on? Ühesõnaga mul ei olnud seda viitsimist seletada ja aru anda inimestele, kellel asjakohast pakkumist poleks niikuinii teha, miks nii või miks naa. Sest teadagi esitavad enamasti neid küsimusi need, kellel polegi midagi pakkuda vaid lihtsalt… nina vaja teiste asjadesse toppida.

Nüüd aga ma mõtlesin, et savi, teeme ära. Las siis küsitlevad. Ega ma vastama ei pea ju. 😀

Igatahes, panin postituse üles ja nädala ajaga saime me endale unistuste maja. Literally!!!!! Unistuste maja! Ma olen niiiiii fucking õnnelik! Jah!!!!!! Ma isegi ei vabanda oma sõnavara pärast. Ma olen niii haigelt õnnelik!

Ma kirjutasin aasta alguses oma eesmärkmikusse selle aasta unistusi ja eesmärke ning üks neist oli saada oma maja. Ja what the actual eff, aga täna on veebruar ja me saime omale maja.

Minu tagasihoidlikes unistustes oleks see maja olnud selline, kus küll seinad peavad, katus läbi ei lase, hea õnne korral on vesi sees ja… aga meil läks veel paremini. Me saime jackpoti!!!!

Ma ei suuda kirjeldadagi, mis tunne see on, kui su pikaaegne unistus täitub. Võibolla oleks see täitunud juba varem, kui mul oleks olnud mune see postitus teha. Aga ei olnud…. Või siis pidigi nii minema ja “saatus” hoidis meid just selle maja jaoks.

Igatahes, see maja on täiuslik. Kui ma pilte nägin, armusin kohe. Me polnud isegi vaatama seda veel läinud, kui me teadsime, et jah, see on see. Kollane, kahekordne, suure hooviga, kõrvalhoone, seest ja väljast renoveeritud. Omg!!

Pühapäeval, 09.02, käisime maja vaatamas. Nagu omg. Ma omgitan palju, ma tean, aga ma olen lihtsalt niiiiii elevil. 10.02 saime jaatava vastuse. Nagu!!!!????

Kui me seal majas teisel korrusel olime, ütlesid poisid, et nad tahaks juba kohe sinna jääda. Neile nii meeldis see maja. Nad tundsid end kohe seal nii koduselt. Ja mina ka. Meie ka.

Üleval on kaks väga avarat ja suurt tuba. Nende vahel avar koridor. All on neli tuba, köök, vannituba ja wc ning mõnusalt suur ja avar esik. Selle maja juures meeldibki mulle see, et kõik on avar. Ei ole kitsas ja vähe ruumi. Me mahume oma perega igalepoole ära. Esikus ei pea ootama, kuni esimesed jalatsid ära võtavad ja tuppa komberdavad. Me mahume sinna kõik ära ja mahuks veel inimesi juurdegi.

Elutoas on kamin. No idüll noh. Ma olen alati unistanud sellisest majast, kus on elutoas kamin.

Majal on maaküte, kuid köögis on pliit ja elutoas kamin, mis annavad lisasooja, kui väga tuulised ja külmad ilmad on.

Kõrvalhoone on ka, nagu ma ütlesin. Seal on garaaž, kuur ja külalistetuba, kui nii öelda. Nagu tõeline jackpot, ma ütlen.

Maja ise asub mõnusa künka otsas, lagendikul. Mõned puud on ümber. Läheduses naabreid pole (nii lähedal, et meile ei sobiks see). Aga on maantee. Küll mitte väga lähedal, aga seda ma hästi natukene pelgan. Tulevikus tahame kollase aia ümber ehitada, et väheke kindlam tunne oleks laste osas.

Oh, nii palju plaane on. Lapsed on nii elevil, meie ka ja ma ei jõua juba ära oodata, et saaks kolida sinna ning juba külalisi kutsuda. Kes külla tulevad mulle? 😀

08.06.20

Täna kirjutati, et nädalavahetusel saame majja. See suurem elevus oli vahepeal juba mööda läinud, kuid kui ma kirja täna sain, hakkasid mingid veidrad liblikad kõhus lendlema. Et see ongi juba käes? Me saamegi juba oma majja?

Oleme tellinud ära juba talusildi ning manguvaljakud.eu kinkis meie pere lastele ka mänguväljaku. Kui lahe see on? Inimesed on nii ägedad! Aitäh! ❤️

Peas on nii palju ideid, mida teha – alustades aiast ja lõpetades tubadega, sest kuigi maja seest on täitsa okei ja midagi erilist seal tegema ei pea, siis mõned toad tahaks teise värviga üle värskendada või tapeeti mõnda seina panna. Lihtsalt maitse asi ja sellest kõigest räägin mõnes järgmises postituses. Ja näitan!

Asukoht on ka ideaalne. Asulas, aga samas inimestest eemal. Kool ja lasteaed on lähedal, pood ka, perearst ka – ehk siis sellised tähtsamad asjad on ligidal kõik.

Ja ega suurt midagi enam polegi öelda, ei taha kõike ka kohe ette laduda. Ma tegin majakesele instagrami ka – @kollanekoduke ja seal hakkan jagama kõike majaga seonduvat. Kuna sisustus jääb kõik pm korterisse, siis majas alustame nullist. Niiet, kes koostööd tahab, andke tuld. 😅

Sorri, kõik on võsas, aga ma nii kärsitu ka tahtsin täiega juba näidata. 😅

Maad on nagu jõhkralt. Ma ütlen, et ma niidan ennast suve lõpuks nii saledaks, et te ei tunne mind äragi. 😅 Jah, meil on see tavaline muruniiduk.

Aga me oleme nii õnnelikud! Lõpuks ometi. ❤️

30 thoughts on “Me saime maja!!!!!”

 1. Niii nii lahe, et teil niimoodi vedas. Ma tahaksin osta sarnasel viisil Tallinna korteri, aga ainus, mis kaela sain on see, et see on AINULT müüjale kohutavalt suur risk ja ta ei saa sellest mingit kasu, sest kinnisvara väärtus ju aastatega kahaneb jne. Ja mina ostjana olen kindlasti see, kellel on paari aasta pärast hunnik lapsi, jätab maksmata ja lagastab korteri ära ka veel. Umbes sellise suhtumise osaks sain mina.

  1. Eks inimesi on erinevaid 😊 Loodan, et varsti ikka saad selle oma kodukese 😊

 2. Ma olen reaalselt niiiiiiii kade .. Elasime 6 aastat tagasi üürikas aga tänu ootamatule sissetulekule sain osta endale päris oma korteri aga viimased paar aastat juba kripeldab hingel, et tahaks üle kõige endale oma maja. Jalutan tihti ringi just eramajade vahel ja siis igatsen, et ohhh kui oleks endal kah ja mingil hetkel on igatsus isegi nii suur, et ei omaks isegi tähtsust kus see maja oleks 😁 Tegelikult elaks ikka pigem teistest inimestest natuke eemal 😁 Tahtsin lihtsalt ära rääkida 😁 Teie maja on ideaalne ja mul on tohutult hea meel, et teil nii joppas

  1. Me ka nii jalutanud majade vahel ja unistanud, et tahaks oma – nüüd see siis täitus ❤️ aitäh!

 3. Tore,kui näen inimesi vahel nii siiralt õnnelikena!Kui vahest südamesoov täitub!Ja kui on palju lapsi,siis neil hea seal kasvada.Kindlasti rõõmustavad ka nemad väga,sest õu on suur,kus mängida.

 4. Nii tore lugeda,et kellelgi siin ilmas ka hästi läheb. Annab natuke lootust, et ehk ka meil kunagi 🙂
  Eile just purunesid unistused kildudeks. Olime sõlmimas notariaalset järelmaksulelepingut ja tuli välja, et müüjal pole ühte selleks vajalikku dokumenti…. ja talle ei anta ka. Pärast pooltteistkuud pikkkķka ootamist rebiti kõik ja veel enamgi käest. Lisaks sellele, et oleme teinud kulutusi uue kodu tarbeks juba, lõpetasime ka üürilepingu, seega kuu lõpus pole põhimõtteliselt elukohtagi. Proovi sa leida 7-liikmelise (2 kuu pärast 8-liikmeliseks saav) perega midagi nii ruttu. Ja enne kui keegi silmi pööritama hakkab, et ise süüdi, et nii palju lapsi sünnitanud, siis ei ole kõik minu lapsed. Oleme enda perre võtnud lapsed, kelle vanemad nende kasvatamisega ise hakkama ei saanud.
  Aga hea ja halb pidavat ju olema tasakaalus. Ehk ootab ka meid kuskil veel avamata ukseke ikka:)

  1. Nii kurb kuulda, et teil nii läks 🙁 Ma loodan, et ikkagi õnn pöördub ja saate oma kodukese. Kui tahad, võin aidata oma lehel seda teile otsida. Palun kirjuta mulle 🙂

 5. Väga ilus suur aed ja armas majake. Nii tore oli lugeda seda postitust ja näha, kuidas unistused täituvadki. Ära pane neid kritiseerijaid tähele, need on enamasti vanaema kapi taga või ühisköögiga ühetoalises Lasnamäe üürikas elavad, kel endal pole midagi. Hakka või ise unistama ja uskuma 🙂

  1. Eks ta natuke mõruda tunde tekitab, kui tunmeme nii suurt rõõmu ja siis peab ikka ka siis keegi midagi negatiivset ütlema, aga see on elu, mis seal ikka 😊 Aitäh sulle! ❤️

 6. Palju õnne, tean seda maja, Viljandisse käies sõitnud sealt palju mööda. See oli väga pikka aega müügis ka, maja juures tee ääres oli silt kaua aega, et MÜÜA 🙂 Eks ta koolist ja lasteaiast kaugel on, eriti kuna sa ise ei sõida aga no see on asi mida saab muuta alati, teed load ära 🙂
  Mina ei kujuta ka korteris elamist ette enam, eriti lastega.

  1. Ma usun, et lubade mitte olemasolu ei saa suureks probleemiks. Eks ma kindlasti plaanin need ära teha. Aitäh sulle 😊

   Siin majas on tõesti mõnus, lapsed on palju palju rõõmsamad ja tegevust on palju rohkem neil. 😊

 7. Palju õnne! Väga tore maja, nii mõnusalt sooja tunde jätab. Ka mulle tunduvad kollased majad väga kodusena ja unistan ise samuti ühest pisikesest oma kodumajast. Ootan põnevusega kodu sisustamise ja aiateemalisi postitusi.

 8. Palju õnne!
  Ma tavaliselt ei kommenteeri, aga see maja tundub nii mõnus ja mul on siiralt hea meel teie pere üle! 🙂
  Ent nagu aru saan, siis saite maja osta nö omadel tingimustel, a la järelmaksuga vms? Kuna see teema mind ka ennast väga huvitaks, siis oleks ülipõnev lugeda, et kas-kuidas sellised tehingud üldse täpsemalt käivad ja kas kuised maksed on aastateks samas suurusjärgus jms. Kui mitme aasta peale see üldse teil tuli ja umbes mis suurusjärgus? Mõtlen, et pangalaenule lisanduvad ka intressid, kas järelmaksuga võttes on samuti intressid lisaks hinnale või lihtsalt igakuine fix tasu? 🙂
  Mõistan, kui ei taha avalikult sellisel teemal rääkida, aga siiski – küsija suu pihta ju ei lööda 🙂

 9. Ka mina rõõmustasin ja nii tore oli lugeda maja saamise lugu. Maal on nii palju myttamist ja tegemist ja vaba ruumi olla õues ja mängida lõputult. Samuti koerad ja kassid fännavad sellist maaelu, kui saab suvel rohu sees pyherdada ja põõsa varjus lihtsalt lamada ja nautida vabadust.
  Kogu selle ilusa loo juures olen paar päeva mõelnud teie kasside peale. Kuidas nemad hakkama saavad, suur autotee suht maja juures. Kassid hyppavad ka 1,7 meetrisest aiast yle. Koer ei hyppa.

  On olemas 1 eriline aiavõrk ( n.ö pystisuunas) kust kassid väga yle ei saa ja peab vähemalt 2 meetrit kõrge olema. Samuti paigaldatakse sissepoole eraldi võrk, mis on viltu, nn. neljkymneviiese kraadiga ja umbes vähemalt kuuskymmend senti pikk, siis ei pääse kassid hoovist välja. Tean peret kes ehitasidki 2000 m2 maalapile kogu spets aia ymber sest neil on 3 kassi ja autotee lähedal. Kas olete ka midagi sellist mõelnud teha. Muidu nutate silmad peast kui tubased kassid õue pääsevad ja kohe auto alla jäävad ja ilma spets aiata /kassiaedikuta nad jäävad, see on aja kysimus. Ma ise ka kassiomanik ja elan majas ja meil on ehitatud spets aedik, terass kassidele. Toimib.

 10. Oh kui kade ma olen. Olen aastaid mitu korda nädalas sellest majast mööda sõitnud ja mõelnud kui tore seal elada oleks. Mul on teie üle nii hea meel!❤️

 11. Nii ilus maja, suur rõõm teie pärast! Kunagi ostsime ka ühe majalobudiku järelmaksuga aga minu mehest ikka ehitusmeest ei olnud😀seega müüsime maha ja nõks enne seda saime laenu, et osta endale suur korter, jupikese aiamaa ja garaažiga. See tunne et päris enda oma, on väga mõnus ja turvaline. Maja mille maha müüsime, on juba uutes kätes ja näha on, et tegutsevad. Üli äge ja kõik rahul:)

  Õnne ka edu uues kodus 🙂

  Ma tuleks külla küll aga vaevalt see sulle mokkamööda oleks! 🙂

   1. See poolkaare kujuline aken on jumala äge. Pane seest ka pilte tulevikus. 😺

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga