***

magamaminek meie peres

Ma tegelikult olen tahtnud juba ammu teile kirjutada, kuidas meie peres lapsed ja emme-issi magama lähevad, aga koguaeg on miski muu teema vahele tulnud. Nüüd lugesin Marleeni postitust (link!) ja kuna üks laps magab, teine vaatab Padjaklubi ning mees valmistab pitsat, siis on mul küllaga aega sellest kirjutada.

No natuke ikka, sest varsti hakkab hea film ja ma keeran end jälle diivanile ning.. lösutan niisama.

Hmm, ma ütlen, et hetkel on meil üsna piiranguteta magamisajad. Lapsed on ju kodused ja las nad siis naudivad sellist vabamat olemist. Lõunaund nad üldiselt ei maga ja sellest kujunevad välja ka kellaajad, millal magama minnakse ning mis kell tõustakse.

Hetkel on nii, et tõusevad nad umbes hommikul 9-10 ajal. Vabatahtlikult lähevad magama nii 22-23 paiku. Kui Raimond lõunaund plaanib magada, siis võib juhtuda, et tema magamamineku aeg jääb sinna 23-00 kanti.

Muidugi, kui nad lasteaias käisid, olid nad igal õhtul kell 21-22 voodis, sest muidu on neid hommikul väga raske üles saada ja nad ise on lasteaias väga väsinud. Puhanud laps on ju kõige parem laps! 😀

Ka lasteaiaperioodil oli neil lubatud kauem üleval olla. Reedel ja laupäeval ning lasteaiavabadel päevadel.

Kuigi hetkel on meil selline “lähevad magama, kui ära väsivad” aeg, siis tegelikult suvekuudel hakkame me harjutama vaikselt ka seda, et saaks kindlal ajal voodisse ja streiki oleks võimalikult vähe. Septembrist ju juba lasteaeda ja tuleb vaikselt valmistuda selleks ajaks.

Kuidas lapsed magama lähevad?

Iga õhtune magamaminek algab korraliku hambapesuga. Seejärel tuleb vetsukülastus ning näo-käte pesu. Mõni õhtu käivad üleni pesemas, siis varume rohkem aega, et liiga hiliseks need toimetused ei jääks.

Egas seal suurt midagi ei olegi. Pidžaamad selga ja voodisse! Mõni kord tahavad nad televusserit vaadata, teine kord, et emme neile muinasjuttu vestaks. Ja mitte raamatust.. oh ei, raamatust lugemine ei huvita neid karvavõrdki, kuigi see teeb laste kõnearengule vaid head. Eks jah, vahel loen ka raamatust, kui endal fantaasia otsa saab.

Hendrik jääb üsna kiirelt magama, aga Raimond on see, kes kohe üldse paigal ei püsi. Küll on tal vaja omale voodisse võimalikult palju mänguasju vedada ja siis tahab pissile ja siis tahab uuesti hambaid pesta ja siis tahab midagi juua ja siis tahab emmele-issile musi-kalli teha. Muide see viimane on ikka jube tüütu!

Oh ei, ärge arvake, et ma oma lapsi tüütusteks pean. 😀 Ma naudin oma laste musitamist ja kallistamist, aga kui laps tuleb 10 minuti jooksul ligi 10 korda oma toast sinu juurde ettekäändega “emme, tahan musi ja kalli teha”, siis on see igavesti tüütu, sest sa tead, et tema proovib selle vabandusega sinu voodisse pugeda ja sina pead oma haleda iseloomu riismed kokku korjama ja EI ütlema. 😀

Kusjuures, kui Paide kolisime, hakkas Raimond üllataval kombel enda voodis magama. Tallinnas olid nende voodid esialgu narina kokku pandud ja me võtsime nad lahti kaheks voodiks kuna arvasin, et ehk Raimond ei taha oma toas magada, kui Hendrikut ei näe. Aga ta ei maganud ka nii seal.

Siin aga on kõik väga tip-top. Magab terve öö ilusti oma voodis ja mul on selle üle vaid hea meel. Saab rahus mehega kahekesi omas voodis magada, kuigi harva juhtub ka seda, et Raimond öösel meie vahele poeb, mind jalgadega peksma hakkab (sellel miniinimesel on kombeks risti meie vahel magada :D) ja hommikul parastab ning irvitab mu üle: “Emme, mina tulin salaja tasakesi teie kaissu!” Endal suu kõrvuni. 😀

Ja kui lapsed magavad.. algab meie aeg. Vaba aeg. Saab lõdvestuda ja kõrvu, häälepaelu puhata.

3 thoughts on “magamaminek meie peres”

  1. Mul on natukese teistlaadi küsimus, nimelt millises septembribeebide grupis sa oled?
    Facebookis on absoluuutselt kõikide kuude “beebid” olemas, aga vot SEPTEMBRI BEEBISID njetu.. endal kah septembris tulemas, ei hakka nagu kuskil augustisse ka ennast pressima… 😀
    Tänan, kui viitsid võtta vaevaks vastata:)

    1. Kirjuta Marika Hurma nimelisele neiule. Ta lisab sind 🙂

      Meie gruppi otsingust ei leiagi ja teistega ma kursis pole. 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga