Määratlemata

mahe kookosõli- absoluutselt kõigeks, aga eriti juustele!

Kui nüüd päris aus olla, siis ei ole minu juuksekasv kunagi olnud väga hea. Arvestades seda, et täditütardel on megahea juuksekasv, samuti nende emal, minu emal ja õel, aga vot minul mitte. Proovi siis mitte kade olla. Eks pubekana armastasin ma oma juustega eksperimenteerida ja see tegi oma töö. 

Üks aeg peale esimese lapse sündi hakkasin ma kasutama takjajuureõli, mis minu juustega imesid tegi. Tuttavad küsisid tihti, kas ma kannan juuksepikendusi või mis on minu saladus, et mu juuksed nii kiirelt kasvama on hakanud. Minu ainuke saladus oligi takjajuureõli, mida ma järjepidevalt kasutasin, sest tänaseks olen ma aru saanud, et kui sa kasutad midagi järjepidevalt, siis ta ikka mõjub ka. Kui sa aga vahel ära unustad või kasutamata sootuks jätad, siis on loogiline, et tulemus ei ole just see, mida sa oodanud oled. 

Loodusvägi (LINK) saatis mulle kaks purki mahedat kookosõli. Eesmärk oli kasutada seda õli juustel ning lõpuks teha üks lahe video sellest, kuidas õli juustele kanda, maha loputada ja sinna juurde kõik vajalik jutt. Kuna ma avastasin, et minu peegelkaamera omab väikest mälu (video max aeg 23sek :D) ja telefoniga jääb kvaliteet üsna kehvake, siis ma pigem lisan paar pilti, ühe väikese video ja suurema osa kirjutan. On parem lahti mõtestada ja teilgi parem aru saada. Lisaks ei ole mul kedagi, kes päevasel ajal seda protseduuri filmiks ning video monteerimises ei ole ma just kõige kirkam kriit karbis- proovisin ja ei saanud üldse hakkama!

Koheselt olin ma nõus proovima kookosõli, aga siiski olid mõned sellised kõhklused, sest kunagi võitsin ma Facebookist päris suure koguse igasuguseid kookoõlisid, – rasvasid ja muud kraami. Kui ma need kookosõli purgid kätte sain, siis ma mõtlesin kohe- see ei ole ju õli, see on nii tahke ja kõva! Kuidas ma hakkan seda juustele kandma? Nahale? Ehk siis ma panin oma sõrmed sinna sisse ja hea, et luid ei murdnud. See oli nii kõva! Eks nüüd ma kartsin pisut sama, et ehk on see mahe kookosõli väga tahke ja ma pean hakkama seda iga kord enne juustele kandmist sulatama või midagi. Õnneks see nii ei olnud! Vaata videost järgi- sellel korral aitab kvaliteeti parandada mutrivõti. 
Mina läksin selle maskitamisega natuke liiale. Seda selles mõttes, et ma kandsin seda juustele iga 2 päeva tagant ning juuste loomulik kaitsekiht hakkas hõrenema. Minu juuksed vajasid veel tihedamalt pesu kui iga 2 päeva tagant. Seega, ei tasu liiale minna! Sain targemaks, et kookosõli on väga intensiivne ning ühest korrast nädalas täiesti piisab. Nii ma jätkasingi. 

Kuidas kasutada juuksemaskina?
Kammiga eraldasin kuivad, pesemata juuksed kaheks- ülemised juuksed patsiga kinni ning alustasin kookosõli kandmist alumistele juustele. Võtsin õli käte vahele, määrisin laiali, asetasin juuksed peopesade vahele ja tõmbasin juurtest käed koos (palvetamisasend) alla. Ning nii seni kuni alumised juuksed olid kaetud õliga. Seejärel võtsin ülemised juuksed lahti ja kordasin tegevust. 
Peas hoidsin õli umbes pool tundi. Kuna õli ei tilkunud ning imendus ilusti juustesse, sain rahus muid tegevusi teha. 
Pool tundi möödas, loputasin õli šampooniga välja. Seni pesin ja loputasin kuni juuksed enam rasvased ei tundunud. Kuivatasin rätikuga enam-vähem kuivaks ning lisasin juustesse seerumit. 

Maheda kookosõli plussid:
– muudab juuksed paksemaks (ma ei saa kindlalt öelda, et juuksekasv paremaks muutunud on, kuid juuksed on tunduvalt paksemad ja tihedamad)
– juuksed on siidiselt siledad,
– eemaldab kahususe,
– peale ühte sirgendamist püsivad juuksed kauem sirgemad ehk vähem sirgendamist, 
– juustel on hea lõhn,
– kammimisega ja pesuga tuleb tunduvalt vähem juukseid peast,
– kookosõli saab absoluutselt igalpool kasutada- söögiks, toidulisandiks, juustele, kehale,
– õli ei tilgu! saad rahus istuda või teha, mida tahad, samal ajal kui mask peas on,
– imendub ilusti juustesse.

Maheda kookosõli miinused:
– kui liiga palju juustesse panna, on seda probleemne maha loputada ning kui just kõige hoolikamalt ei loputa, võib juhtuda, et tõused hommikul üles õlipatsina. 😀

3 thoughts on “mahe kookosõli- absoluutselt kõigeks, aga eriti juustele!”

  1. Ma kasutan ka kookosõli just juustel. Viimasel ajal panen õhtul millalgi peale ja toimetab – tihti on miinimum 2 h peas. Olen ka maskiga magama läinud ja sellisel juhul on tulemus veelgi märgatavam. U aasta tagasi tegin maski järjepidevalt ja siis ei pidanud ma peaaegu aasta otsi lõikama, sest nad olid nii terved! Ja kasvu viskas ka mõnusalt juurde. Soovitan alati ka tuttavatele, kes küsivad, et kuidas mu juuksed nii pikad ja pehmed on.

  2. Minagi olen kookosõli kasutanud eelkõige juuksemaskina. Hoian ikka mitu tundi peas (vahel lähen ka magama sellega) ja siis hiljem pesen maha ning kasutan seerumit. Juuksed tõesti näevad välja palju tervemad, on siidisemad, kergesti kammitavamad ning tunduvad ka paksemad. Palju parem mask igal juhul, kui need ehtsad juuksemaskid, mida poest osta saab :). Igati soovitan ;).

  3. Sulle nii sobivad sellise pikkusega juuksed! 🙂
    Miks sa üldse kogu aeg neid pikendusi kannad? Vahelduseks, eriti suvel, oleks ju hea kerge olla lühema soenguga 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga