Meie piiga nimeks saab…. Tere?

Kuna meil alguses oli kaalukausil üks Joosep, siis üsna pea selgus, et Joosepit minus ikkagi ei kasva ja hakkasime veel samal õhtul, peale UH, mõtlema erinevatele tüdruku nimedele.

Geit pakkus välja Elisabeth, minu meelest kuidagi väga… luksuslik? elegantne? printsessilik? Ilus nimi muidugi, aga ma olen alati tahtnud eestlaslikku, lihtsat ja ilusat nime, täpselt nagu teistel lastel.

Mulle jäi kuskilt kõrvu Loviise, aga see ei meeldinud Geidule absoluutselt ning kui me vaatasime internetist erinevaid nimesid, hääldasime neid ja mõtisklesime iga nime üle põhjalikult, ei leidnud me ikkagi seda “õiget”, millega see… side tekiks või käiks peas klikk, et jah, see on see. 😀

Meil on igale lapsele nime mõtlemisega olnud oma strateegia – esiteks, lapsel peaks olema nimi, mis meie mõlema tutvusringkonnas ei esine (vähemalt nime mõtlemise hetkel), et ei oleks kellegagi seostada. Ma ei tea, kust see kiiks pärineb, aga nii on juba esimesest lapsest peale olnud.

Teiseks nimi peab olema lihtne, et lapsel oleks tulevikus kerge seda kirjutada ja hääldada.

Kolmandaks – igale lapsele üks nimi.

Neljandaks – nimi peaks olema eestipärane ja ilus ning proovin mõelda nii, et lapsele endale see ka suureks saades meeldiks.

Viiendaks – peab Geidu perekonnanimega ka ikka kokku sobima. 😀

Nt ma küll aru ei saa, miks mu vanemad mulle Jane nimeks panid. Teismelisena mõtlesin alati, et ma kunagi vahetan oma nime ära, mulle üldse ei meeldi see, aga nüüd… nüüd ma ei raatsi raha raisata sellele ja olen ennem Jane edasi. 😀 Mis teha. 😀

Lappasime siis ühel õhtul googles jälle nimesid läbi ning ma olin nii in love, kui Geit ütles: “Adeele!” See nimi hakkab mulle iga päevaga aina rohkem meeldima ja ma kutsun oma kõhubeebikest ka juba hellitavalt Adeeleks. Geit küll päris 100% kindel ei ole, sest aega ju on ja kõik võib veel muutuda, aga me oleme kõigile lastele nimed üsna varakult ära mõelnud, kohe käinud see “klikk” ja kuni lõpuni jäänud endale kindlaks.

Seega, ma arvan, et just nüüd saab samamoodi olema.

Adeele on nii ilus ja lihtne nimi.

Tol päeval, kui selle nime avastasime, hõikasin üle toa: “Adeele, ei kakle vendadega!” Geit vaatas mind bagu tohmanit, aga ma lihtsalt testisin, kuidas see kõlab. ?

Küsisin Hendrikult ja Raimondilt ka, mis nad sellest nimest arvavad. Hendrik küsis: “Mis tere?” Raimond hääldas kohe ilusti järgi ja nõustus. Aga seda teeb ta alati kõiges, mida ma temalt küsin. 😀

Kommentaarid

 1. K says:

  Heh, mul on üks pisike kolmekuune Adeele kodus. Oi kuidas me mehega ajusid ragistasime, no ei suutnud leida seda õiget. Laps sündis ära ja ikka ei osanud teda kuidagi kutsuda, sest ta polnud ka ühegi nime nägu nagu me lootsime. Mõned nimed meil siiski kirjas olid ja lõpuks jäid kaalukausile Adeele ja Emilia, eks ta korra oligi meil üks ja siis jälle teine, lõpuks läksime nime panema ja panime Adeele. Väga ilus nimi on! 🙂

 2. Maris says:

  Kui olin postituse alguses ja ei olnud teie mõeldud nimeni jõudnud veel, mõtlesin just, et Adeele oleks päris ilus nimi ja siis nägin, et olite just selle nime peale tulnud, hehee 🙂 nii tore, et teie poiste perre väike tüdruk tuleb, palju õnne teile! 🙂

 3. Marit Uusväli says:

  Meil on Adele,meil on tuulepealsest maast see. kui oleks poiss tulnud siis oleks nimeta jäänud.

 4. Annely says:

  Kui meie preili lõpuks omale teist nime ootas peale sündi, siis oli ka meil, õigemini minul ühe variandina Adeele. Esimese nimena soovisin panna Getery, millest hiljem sai Geterin (kuna nimekomisjonist tuli vastus, et ei saa panna seda nime, võõrtähed jne), samuti soovis mees panna teise nime ka. Otsisime seda lõpuks netist ja ühest raamatust, kuna elame kunagise mõisa peale ehitatud majas, siis mõtlesime, et nimi võiks olla mõisaga seotud. Seega leidsime sealt raamatust nime Gertrud (kunagise mõisa üks omanikke lühikest aega). Nüüd ongi meil seega Geterin Gertrud, see kõlab pisut paremini kui Geterin Adeele.. 😀 ja sobib ka perekonnanimega.

 5. M. says:

  Kolmanda lapse nimi on teil ju kõike muud kui eestipärane 😀
  Aga Adeele on kena. Samas hetkel väga populaarne. Elisabeth meeldib antud valikutest enam! Saab Liisuks või Bettiks kutsuda ?

  • Jane Almers says:

   Meie jaoks pole popp, sest ei tea ühtegi, v.a näitleja Adeele Sepp, sellise nimega. ?

 6. L says:

  Sa kunagi ju kirjutasid, et kui tütre saad siis paned Sirel/Sireli, kuna sulle need lilled nii meeldivad 😀 Mis sellest nüüd sai?
  Tegelikult Adeele on ilus nimi 🙂
  Mul on kodus Keitlin. Meil ikka võttis aega nime valik. Mees mõtles nime ja ma polnud kuni sünnituseni kindel, et see just jääb, puudus mul see klikk aga kui beebi käes oli siis oli täitsa Keitlin 🙂

  • Jane Almers says:

   Geit polnud nõus, talle see nimi ei meeldinud ja mulle meeldib ka nüüd palju palju vähem, kui Adeele avastasime ?

 7. E says:

  Adeele on tõesti ülilevinud,just viimase 5a jooksul,kõik väiksed tydeukud on lasteaias adeeled,miks mitte midagi originaalsemat

  • Jane Almers says:

   Pole ühtegi last nimega Adeele kohanud, seega jah, meie jaoks pole nii populaarne ?

 8. K says:

  Mul oli ka nimevalikus preilile Adeele aga tuli hoopis Anete ? ja nüüd nõuab Anete ise juba, et talle õde vaja. Tal nimi ka juba õe jaoks valmis mõeldud ?

 9. M says:

  Ma küll ei tea mis su elukaaslase perekonnanimi on, aga minu meelest väga ilus nimi on Grete?

 10. maisa says:

  Janelle,Jasmiin,Getlin,Geitlin.
  Adeelesid tean 12 tükki pluss õelapse lasteaias käib 4 Adeelet ja üks Adeele lisanimega.

  • Jane Almers says:

   No ma ei tea ühtegi, v.a Adeele Sepp, seega MINU jaoks pole see üldse populaarne nimi ja mingeid statistikaid ei jälgi ma üldse ?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Viimased postitused

Miks inimesed lasevad endale pahasti öelda???

Ma eile tegin instagramis üle pika aja jälle seda Q&A. Eelmisel korral olid inimesed (või [...]

Kuidas suhtes kõik nii iseenesest mõistetav ikka on

Ma pean selle lõpuks “kaelast” ära kirjutama, muidu tuleb uus elu ja mälu peale ja [...]

14 ja 2

Eile ja täna on olnud üsna tähtsad päevad meie peres. Eile täitus minu ja abikaasa [...]

2 Comments

See on nüüd läbi!

Aeg on asjad pakkida ja need lõplikult kodust välja visata/põlema panna, sest kool on nüüd [...]

1 Comments

Kas nutivaba suvi on tõesti võimalik?

Suvepuhkus algaaaas! Tegelikult juba mõned päevad tagasi. Suvepuhkus sellesmõttes, et suurematel on ka kool nüüd [...]

1 Comments

Kuidas ma endale kodus ise iluoppi tegin

Mul tekkis selle pealkirjaga kohe oma peas väike video, kuidas ma ennast kuskil köögi laual [...]

Kuidas kõik nüüd läbi saab

No tere! Pole mina jälle siia mõnda aega jõudnud ning aegajalt taban end mõttelt, et [...]

8 Comments

Kuidas lapsed ei taha enam üldse õues käia

Ma tegelikult mõistan seda, et maailm muutub, uueneb ja areneb aina edasi ning nutiseadmed on [...]

Kuidas mu lapsed edaspidi põrandal peavad sööma

Ma otsustasin meie köögist laua ja toolid välja visata. Jah, kuulsite, st lugesite õigesti. Ei [...]