***

Mida sa tunneksid, kui teine naine sinu mehega eksperimenteeriks

Ma sattusin täna ühte postitust lugema.

Ja see pani mind mõtlema. Ja tegi mind väheke kurvaks. Ja siis ajas naerma. Ja pani jälle mõtlema…

Tundsin nendes punktides ära nii palju iseennast ja jäin korraks mõtlema, et ega blogija ometi minu mehega ei teinud eksperimenti. Ah, mu mehel poleks selleks aegagi. Ok, päris tõsiselt ma seda ei uskunud, aga kerge äratundmine mind tabas küll. Ja me pole abielus ka… Thank god. 😀

Eksperiment seisnes selles, et blogija (vallaline loomulikult), testis kümmet meest, (õnnelikus) abielus ja peredega ja puha – sotsiaalmeedia põhjal täiesti õnnelikud pereinimesed.

Selgus aga, et nendest 10 mehest 10 olid nõus tolle blogijaga minema õhtusele jalutuskäigule, 3 kirusid oma naist taga ja 7 arvasid, et vaheldus teeb head ning nende naised elavad õnnelikus teadmatuses.

Mida mehed kurtsid?

*Naised on kodumasinad ja ega nad midagi peale teleri vaatamise ning koristamise teha ei oska. Alatihti on väsinud või pea valutab ning ving jätkub ka puhkuse ajal. Kõlab nagu mina ju! Väsinud küll ei ole, aga peavalud on tihti + mulle meeldibki rohkem koristada. Teha oskan palju, aga ei viitsi. 😀

*Lapsed on kõige tähtsamad ning mehed ei saa piisavalt tähelepanu. Nii on see paraku tõesti. Väga kerge on emaks ja isaks olemise kõrvalt unustada, et olete ka mees ja naine. Aga ega ainult naine ei pea meelde tuletama, et olete ka naine ja mees suhtes.

*Naine on peale abielu laisem ja oskab ainult rohkem nõuda. Abielus ei ole, kuid suhtes olles olen küll laisem. Nõuan ikka samamoodi, kui veel vallaline olin, ainult, et nüüd nõuan oma mehelt, enne nõudsin vanematelt. 😀

*Igav rutiinne argipäev. Jah, eks see ju ka kipub nii lihtsalt minema, kui on pere-kodu-töö. Mõlemad peavad panustama ja vaeva nägema, et elu ei kisuks rutiinseks. Ei ole see ainult naise töö.

*Torisev naine. Mehed vinguvad ka!

*Naine, kes petab. Oota ja mida sa ise hetkel tegemas oled? Sorri, ma olen selline vatitupsu sees kasvanud naine, et minu jaoks on petmine juba siis, kui mu mees osaleks sellises eksperimendis. Ilma minu teadmata. Minu selja taga. Varjamine=petmine.

*Tüütud pildistamised, mis naise pärast tehakse. Vähemalt pärast naine ei virise eks. Jälle minu pärusmaa. Geit, oled kindel, et sa üks katsejänestest ei olnud?

*Unistusteta naised, tipp-lapsed ja mehed, eneseareng nullilähedane. No see vast ei tule kellelegi üllatusena, et antud punkt läheb 100% minu kohta. Mehed aga tihtipeale ei taipa, mida naised on ohverdanud, et selline olukord on tekkinud.

*Kõrgharitud, kuid eluvõõras kaasa. Ei oska kommenteerida, olen hariduseta mats. 😁

Mis blogija sellest eksperimendist sai? Tunde, et ta ei taha iial abielluda, sest miski pole püha.

Mul tekkisid peale selle postituse lugemist mõned küsimused: kas need mehed on kunagi oma naistele nendest probleemidest rääkinud? Lihtsam on ju kõik naiste kaela ajada, kuid rääkida probleemidest? Ei. Lihtsam on kurta teisele naisele, sest… miks? Ma isegi ei tule ühegi põhjuse peale. Lapsed olete ju koos saanud, kodu ju koos loonud, elu enda ümber koos kujundanud. Tundub loogiline, et koos peaksite ka probleemid lahendama ja sellest välja tulema. Mitte ükski teine naine ei aita seda teha, kui ta pole just suhtenõustaja.

Kas blogija nende meeste naistele ka neid tulemusi näitas? Ei. Sain sellele juba vastuse – blogija teatas meestele, et tegemist oli eksperimendiga ja mehed jäävad anonüümseks. Jumal, miks?

Esiteks, mul oleks küll ilgelt häbi nendele naistele kirjutada ja teatada, et õu, ma semmisin teie meestega eksperimendi korras, aga veel rohkem oleks mul häbi elada edasi mõttega, et need mehed otsivad seda vaheldust mujalt ning naised lastega istuvad kodus ja ei aima midagi. Vaesed naised, ma ütleks.

Loomulikult, asjadel on alati kaks poolt. Ma ei väidagi, et naised on siin ohvrid. Suhteprobleemides on süüdi mõlemad, nii naine kui ka mees. Mina tahaks küll teada, kui keegi mu mehega sellise katse läbi viiks ja mis need tulemused on, mitte elada nagu lollakas, kes arvab, et elab õnnelikus suhtes, samal ajal eksisteerib kuskil keegi, kes teab tõde ja lihtsalt rahus elab sellega. 😀

Kas blogija rääkis nendele meestele, kui vale selline käitumine on? Kas ta küsis, mida mehed ise on ette võtnud, et neid probleeme lahendada?

Kokkuvõttes, ma ei nimetaks seda abielumeeste truuduse(tuse) testimiseks (eksperiment on midagi põhjalikku ja analüüsivamat) vaid inimeste tunnetega mängimiseks. Sul oli põnev ja lõbus, kuid kunagi saabub päev, mil neist kumbki saab väga väga haiget ja sa oleks saanud seda ehk kuidagi kergemaks muuta või üldse ära hoida, sest vaevalt sa nendel meestel viimane olid.

Postitus, millest see postitus sündis:https://jooksublogi.blogspot.com/2019/01/eksperiment-kui-truu-on-abielumees.html?m=0

5 thoughts on “Mida sa tunneksid, kui teine naine sinu mehega eksperimenteeriks”

 1. Ma leian, et pole võõra või pooltuttava asi ühelegi mehele moraali lugeda, mehed on täisväärtuslikud inimesed ja vastutavad oma valikute eest ise. Meil ka tutvusringkonnas paar tükki, kes väga lõdva kummiga ja süüdimatud – kui petetaks head sõpra, siis jah sekkuks, muidu lihtsalt distantseerin end ja suhtlen sellistega vähem / nii lähedale ei lase, sest kui nad isegi sellele kõige olulisemale usaldusväärsed kaaslased pole, hui nad siis head sõbrad oleksid.

  Ahjaa, ohverdusi tehakse iseendale, tõenäosus, et keegi teine neid hindama hakkab, on väga väike.

  1. Osaliselt nõustun, st kui oleks tegu minu hea tuttavaga, igaljuhul sekkuks, aga üldiselt oman suhtumist, et iga inimene teab ise, mida teeb ja mis on õige/vale, aga kui ma oleks sellise “eksperimendi” läbi viinud, siis oleks ikkagi moraali lugenud, nn eksperimendi lõpetuseks. 🙂

 2. Petmist ei õigusta mitte kuidagi aga suhterutiini tekkimises on naised sageli süüdi, just nimetatud põhjustel. Miks peaks end laskma lõdvaks kui olla kodune jne. Eks suhtekriisid algavadki kui üks paarilistest kaotab iseennast.
  Olgu lapsi palju tahes, esikohal peaks olema ikka mehe ja naise suhe. Ilmselt teil ka saatuslikuks saanud see, et lapsed nii järjest koguaeg ja omavaheline suhe unaruses.

  Nii mees kui naine peavad leidma üksteisele aega ja mitte pidama iseenesest mõistetavaks kõike. Kui seda ei tehta siis ikka liigub ühe või teise pilk ahvatlemava vastassoo esindaja suunas. Kui kodus mossis, sassis juustega tädi, kes end mukib vaid teiste jaoks ilusate piltide tegemiseks, mitte mehe jaoks siis njah…

  Olen kindel, et minu mees seda blogija testi ei läbiks😇😇😇

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga