***

Mida saaks paremini?

Peaaegu kõik blogijad on vist kirja pannud, mis neid Blogiauhindadel häiris. Kaasa arvatud mina. Ja siis ma mõtlesin, et miks mitte kirjutada sellest, mida saaks järgmisel aastal paremini teha, eksole? Viriseda meeldib meile kõigile, aga vahel kipumegi me ainult selle juurde jääma, aga kui juba negatiivsed küljed välja tuua, siis proovime korraldajat aidata ja ka suunata, mida võiks siis paremini teha.

Meie, blogijad, olemegi ju selle sündmuse tipphetk. Meie pärast seda tehakse. Kuigi võib-olla ei ole seda alati näha, siis ka meil on oma sõna ja osa sellel galal.

Alustan sellest, et plaani võiks võtta miski, mis õhu kodusemaks muudaks. Ma ei tea, mis laupäeval alguses tehti, sest mina jõudsin natukene peale kaheksat Venusesse, aga nagu teiste postitustest aru olen saanud, siis seisid seal kõik nagu kamp võõraid, keegi kellegagi suhelda ei julgenud/tahtnud.

Kuigi me kõik omavahel oleme virtuaalselt tuttavad, siis üritusel võiks olla küll midagi, mis muudaks olemise mugavamaks ja sõbralikumaks. Kas mõni tutvumismäng või kasvõi kõik saaksid end lühidalt tutvustada laval. Näiteks. Hihi, pakub välja inimene, kes tähelepanu ei naudi. 😀

Veel häiris silma see, et vip seltskond oli üleval ja teised all. Selline tunne, et üleval istus kõrgklass ja meie, lihtlabased eestlased, kopitasime allkorrusel. Ühest küljest täiesti mõistetav, et vip ala ongi mugavustega ja puha, aga kõik oleks võinud ühel korrusel olla. Mulle näiteks väga meeldis eelmise aasta koht, kus seda üritust läbi viidi.

Istumine. Jällegi, eelmisel aastal oli sellega kõik väga ok. Enamus inimesi sai istuda. Sellel korral said seda ainult vipid ja need, kes esimesena kohale end vedasid. Ma seisin seal reaalselt kaks tundi ja kui oli hetk lavale minna, pidin ma ära surema. Jalad olid nii valusad ja tuimad. Seega, järgmisel aastal peaks kindlasti olema rohkem istekohti!

Snäkid ja söök. Ma ei ole tegelikult nii terava ütlemisega, aga no need nuudlid.. Vegan või mitte, keegi oleks justkui karpi oma number kaht häda teinud… Päris ausalt. Mul mees sõi neid ja ma mõtlesin, et kuidas ta suudab. Mul oli kõht räigelt tühi, aga enne olin nõus õhku neelama, kui seda sööma. Samas kõik ülejäänud tundus laual ahvatlev ja kadus ka kiiresti. 😀 Ja tegelikult mul polnudki plaanis sinna sööma minna. Oleks hiljem kuskil pilt, kuidas rase Jane õgib letiääres toitu. 😀

Aga snäkkidest võiks olla küll pähklid, krõpsud, puu- ja juurviljad ehk midagi sellist kergemat. Ma ei tea, kas seal selline võimalus oli, et võtad mingi taldriku, kühveldad oma asjad peale ja lähed laua ääre vaikselt nosima? Kui jah, suurepärane. Kui ei, võiks seda mõtet järgmisel aastal rakendada.

Ruum. Väike ruum oli! Õhk oli paks, istuda ei saanud, inimesed käisid siia-sinna. Nügisid, trügisid, siiberdasid. Järgmisel aastal võiks kindlasti avaram ruum olla.

Eelmisel aastal oli ruum ja kogu planeering selline, et oleks justkui klassiõhtule maandunud. Sellel aastal oli kohavalik kindlasti elegantsem, pidulikum ja no võis tõesti öelda, et tegemist on galaga. Samas, nagu ennist mainisin, siis teisest küljest oli ruum liiga pime, kitsas, umbne.. Järgmisel aastal võiks mõelda midagi paremat.. kuigi ma ei teagi, kas see on võimalik, sest alati leidub ju asju, mille kallal nokkida.

Istumislahendus võiks olla kindlasti selline, mis eelmisel aastal. Kusjuures selline lahendus aitas ka rohkem tutvuda ja inimesed said rohkem suhelda.

Õhtujuht. Noh jah.. enamus on öelnud, mis nad arvavad ja üldiselt ma nendega nõustun. Fokin läks oma “naljadega” ikka kohati üle piiri. Mõni oli naljakas, mõni väga kohatu. Järgmisel aastal prooviks kedagi värskemat… ja stabiilsemat. Lavale kõndides palvetasin ma täiega, et ta mul marki täis ei teeks ja kui ta Mallukale küsimusi esitas, lootsin, et ta mind täis ei tatistaks.

Ja egas seal midagi rohkemat olegi.. Ma ei kirjuta seda üldse mitte ürituse maha tegemiseks ja ilmselt ei tee seda meist keegi. Mari-Leen teeb igal aastal tohutu töö ära ja mu meelest on ilgelt vinge, et blogijaid hakatakse üha rohkem märkama. Meie arvamustest saab ainult õppida ja kõrva taha panna, mida järgmisel aastal paremini või lausa uuesti teha. 🙂

Lõpetuseks palun teil minna Marimelli blogisse ja vastata küsimustikule, mille abil saab korraldaja järgmisel aastal teha paremini või lausa uuesti kõik EBAga seonduva. Kliki siia, et küsimustele vastata (link!). Aitäh!

1 thought on “Mida saaks paremini?”

  1. Mängud pakkus juba Mallukas eile välja oma blogis, mis on päris hea idee, aga selle teostamiseks on head õhtujuhti vaja, kes kutsub ja haarab inimesi kaasa osalema, st inimesed tahaksid teha kaasa. Mind isiklikult Fokin ei häirinud, aga vaadates üldpilti, siis ilmselt tema korraldusel poleks paljud kaasa läinud, kartes jälle mingit kommentaari.

    Söök. Ma kohal ei käinud, seega raske kommenteerida, kuid krõpse kindlasti ei paneks lauale, sest see hais on juba rõve. Esimesel aastal oli tassikookide poolt pulgakooke, mmm need olid super head. Ehk siin ka tegelikult oleneb maitseeelistusest palju, ise arvakski sinna lauale pulgakooke, tassikooke, tikuvõileivad, mõni puuvilja-juurviljavaagen koos dipiga nt. 😛 Samas mulle meeldis, kui üritus toimus butterfly lounges, seal sai ise suurema näljaga omale süüa tellida, aga ruumi oli vähe jällegi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga