***

Miks perepuhkused algavad alati vihaselt?

Mulle kirjutas mõnda aega tagasi Mooste Villa perenaine ja kutsus meid terve perega endale külla.

Muidugi ma võtsin, st me võtsime küllakutse vastu, panime kuupäevad paika ja jäime “puhkust” ootama. Puhkus jutukates sellepärast, et… no, on siin pikemat seletamist vaja? Lapsed ja puhkus? Juba nende kahe sõna paiknemine ühes lauses on mu meelest lapsevanemate sulaselge mõnitamine.

Aga nimetame ikka seda perepuhkuseks, sest “läheme elame kaks päeva mujal oma igapäevast elu” tundub liiga pikk väljend. 😅

Igatahes, oli siin ju koolivaheaeg ja mul on tavaliselt siis ka lasteaialapsed kodus – las puhkavad. Ma alati muidugi kahetsen seda otsust, aga noh… kahetsus käib elu juurde.

Üsna pea saabuski 28.10 – päev, mil sõitsime kogu perega Moostesse.

See väljasõit algas muidugi väga vihaselt – nagu kõik väljasõidud terve perega.

“Mina tahan seal istuda!”

“Mul on siin kitsas!”

“Ma ei taha turvavööd kinni panna!”

“Mul on nii kitsas, et ma ei saa isegi jalgu kaela taha panna!”

“Ma ei taha jopet selga!”

“Mul on pissihäda!” (just siis, kui istute autosse)

“Ma tahan telefonis mänge mängida!”

“Mul on joogijanu!”

“Mul on kõht tühi!”

“Ta peksab mind tossuga!”

“Mu jalg jäi kahe istme vahele!”

Ja see kõik toimub enne hoovist välja sõitmist…

Ja siis ma olen seal:

Ja see on alati nii. Ka seekord. Savi, et me toas leppisime enne kokku, et seda trippi alustame toredalt. Kõik läks lappesse nii, kui istusime autosse. 😅

Aga “puhkusest” endast – mõnus oli. Me võtsime sviidi – seal oli kaks ruumi. Ühes ruumis suur voodi, söögilaud ja toolid. Teises ruumis oli saun, dushikabiin, diivanvoodi, mille sai lahti teha ja üks lisavoodi veel. Ja edasi uksest sai wc-sse ka. 🙂

Ruumid olid ilusad ja hubased – pole ühtegi halba sõna. Mahtusime seitsmekesi ilusti ära ka. Joosepile toodi sinna ka reisivoodi, kus tema magada sai.

Õhtul läksime spasse – seal oli mullivann, soolakamber ja aurusaun. Lapsed möllasid mullivannis, mis oli ehk tsipa leige, oleks võinud soojem vesi olla, aga noh.. laste jaoks on vesi alati sobiva temperatuuriga.

Ma muidu saunainimene üldse ei ole, aga aurusaun oli väga mõnus – tundsin, kuidas kõik lõõrid korralikult puhtaks said.

Spa osa oli privaatne, st seal oli ainult meie pere. Ja nii see on ka teiste külastajatega – saate seal oma inimestega privaatselt nautida mullivanni, soolakambrit ja aurusauna.

Nendel hommikutel toodi ka hommikusöök meile tuppa – eelmine õhtu küsiti, mis kell soovime hommikusööki süüa. Õhtusöögi valik on neil ka, a ma ei tahtnud tüli teha ja võtsime Põlvast hoopis midagi ning veetsime peale spad ülejäänud õhtu sviidis, lihtsalt logeledes.

Hommikusöök oli väga maitsev – esimesel hommikul toodi viinereid, muna, kurki, tomatit, võileivamaterjali, putru, moosi, apelsinimahla ja lattet. Teisel hommikul oli pudru asemel pannkoogid.

Laupäeval põõnasid Geit, Adeele ja Joosep nii kaua ning me suuremate poistega mõtlesime, et vaatame ringi väheke.

Villas on ka puhkeruum, kus saab telkust vaadata, mis ise soovid, kohvi teha, lastele oli seal mänguasju, värviraamat ja pliiatsid – tegevust küll. Ma jagasin meie nädalavahetust ka inatagramis ja seal küsiti, mis meelelahutust lastele toas pakutakse – olgem ausad, tivoli parki tõesti toas polnud ja ega seal polnudki suurt midagi teha, peale logelemise, ka iseendal. 😅

Unekotid magasid nii kaua, et läksime poistega veel Mooste poodi ja jalutasime niisama Mooste vahel. Vaadata on seal päris palju – ilus väike kohake huvitava ajalooga. Kuna ilm kehv oli – vihma sadas, siis pikalt õues ei olnud.

Laupäeval terve päeva villas ei konutanud – käisime mul vanaema ja vanaisa juures Mammastes ja veetsime seal ka natuke aega.

Spa osa panime enda jaoks jälle kella 17ks kinni ja selleks ajaks ka villasse tagasi sõitsime. Enne käisime Põlvas poest läbi – võtsime poke bowl-e – ülinämmad!

Ja pühapäeval peale hommikusööki hakkasimegi koju sõitma. Pikk sõit, aga koduigatsus oli ka juba peal. Koju jõudes muidugi ei olnud üldse tunnet, et oleks just puhkuselt tulnud. Ma olin veel rohkem väsinud, kui enne puhkusele sõitmist. 😀

Kes soovib ka mõnusat privaatpuhkust Mooste Villas, saab omale selle broneerida siit: www.moostevilla.ee ja seal on olemas tegelikult ka muu oluline info.

Ja mul on teile kaks head diili ka:

1. Kui broneerid puhkuse ja kasutad koodi JANEBLOGI, saad kodulehel olevatest hindadest 10% alla!

2. Kui broneerid sviidi kahele nädala sees ehk P-N, koos hommikusöögiga ja kasutad koodi JANEBLOGI, siis maksab see teile ainult 100€! Ps! See diil kehtib detsembri keskpaigani ehk selle perioodi sees peaksite kasutama puhkuse ära.

Et kõigest hoolimata, mis närvi ajas ja pingeid tekitas, oli tore elamus. Järgmine kord läheks lihtsalt ilma lasteta, aga ma tean, et luban endale seda iga kord ja leian end siis jälle samasugusest olukorrast. 😅

Seega, kui keegi tahab meid omale külla, võib julgelt kirjutada mulle meilile, instagrami või facebooki. Tuleme, oleme, naudime ja jagame ka oma kogemust! 🙂

*postitus on valminud koostöös Mooste Villaga

3 thoughts on “Miks perepuhkused algavad alati vihaselt?”

  1. Üks rase siin vaatas kohe aind seda ,,hõmm mis head toitu pakutakse ,, 🤭😊😄

  2. Mitte üldse halvaga, aga kui te perega ära olete, siis kas teie lemmikloomadel on hoidja või kus jätate nad? Endal on ka kodus koer, aga õnneks ämm alati nõus teda vaatama, kui kuskile làhme 😃

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga