***

Millal see suvi juba üks kord läbi saab

Hästi paljud on minult küsinud… Okei, ma tean küll, mida te nüüd mõtlete, aga päriselt ka, kogu suve jooksul või noh, siin juuli lõpus-augusti alguses on päriselt ka üsna mitmed kirjutanud ja küsinud, kuhu ma kadunud olen, miks ma nii vähe blogin, miks ma instagrami üldse nii tihti enam ei postita ja üldse sotsiaalmeedias nii aktiivne pole nagu varem.

See on tegelikult ka väga armas, et inimestel sa üldse nii meeles oled ja nad märkavad. Täiesti suvalised inimesed. Ütlen ausalt, mul on väheke piinlik ka, sest kunagi, kui keegi mulle kirjutas, vastasin ma alati üsna põhjalikult, aga nüüd pigem napisõnaliselt ja vahel ei vasta lausa üldse.

Ma olen ilgelt väsinud ja kurnatud. Terve see suvi olen ma 24/7 jännanud nelja lapsega. Enamus ajast üksinda, sest keegi meist peab ju ka tööl käima. Vähemalt seni, kui Eurojackpoti peavõitu pole me koju toonud. 😅 Ei ega ma ei vingu. Okei, kui siis hästi natuke. Lastega on üldises plaanis kõik tore ja lõbus, tegevust oi kui palju ja enamasti saab ainult pulli ja naerda, kuid teisest küljest on see ka retsilt väsitav.

Ja kõige selle vähese aktiivsuse põhjus ongi neli last. Muud ma ei peagi ütlema. Minu päev algab nii kella 9-10 paiku ja lõppeb umbes 23 ning see aeg on vääääga aktiivne, tegevuste rohke ja mul on tunne, et nendest 24h jääb isegi väheks. Öösel on raske end välja puhata, sest Adeele on hakanud öösiti üles ärkama. Vahepeal ka Krissu.

Loomulikult jõuan ma päeva jooksul ka netis käia ja omi toimetusi teha, lihtsalt sotsiaalmeedia ei ole hetkel minu prioriteet. See pildis olemine ei ole hetkel minu prioriteet.

Me peame veel minema lastega ühele šopingutiirule, sest Raimondile ja Krissule on vaja lasteaeda riideid-jalanõusid ja Hendrikule kooliasjad-kooliriided-jalanõud. Ja viimased korrad nendega šoppamas käia…. on olnud võrdvääriline põrguga. Päris ausalt.

Ma olen tegelt ka omadega nii läbi, et ma ei viitsi end isegi korda teha või riideid kanda. Ma käin igalpool pm hommikumantlis. Postkasti tühjendamas. Koeraga väljas. Kulleril vastus.

Kui lastega õue läheme, okei, siis panen riided selga, aga ka viskan mingid suvalised asjad selga, mingit stiiliguru ei viitsi mängida. Kes siin maal ikka vahib.

Meikida ka ei viitsi. Hea, kui pesema jõuab. 😀

Ma ei jõua seda septembrit juba ära oodata, mil lapsed lasteaeda või kooli lähevad. Ma tunnen, et neil on minust ka kopp ees juba. On nad ju terve suve pidanud mu molu vahtima ja eks me oleme siin omavahel raksus ka olnud.

Kuigi suvi oli tore, siis ma tunnen, et septembrist läheb kõik paremaks, kui saame kõik natuke omaette aega ja omaealistega rohkem suhelda. Ja luban, et septembrist olen ma ka rohkem teie jaoks olemas. Lihtsalt… neli last ja vaheaeg. 😅

Ja tegelikult mis mind hästi natuke kurvaks teeb. Või tegelt üks õhtu oli päris kass olla. Lugesin ühest blogist, kuidas erinevad instagrammerid kirjutajat oksele ajavad. Okei, see selleks. Blogija muidugi kutsus üles inimesi koos maha trampima ka teisi instagrammereid. Keegi Mai kirjutas seal all, kui ebastabiilne ma olen. Üks hetk rõõmus ja po**uist, teisel hetkel kurb ja masenduses. Nojah, tal on õigus ju oma arvamusele, aga mina seda ebastabiilsuseks ei nimetaks. Lihtsalt erinevate emotsioonide virrvarr. Mu meelest on okei tunda kõiki tundeid vaheldumisi. Ja seda ka välja näidata.

Tänaseks ma olen muidugi selle endast välja lasknud, aga too õhtu näris see küll mu hinge seest. Aitäh, Mai! See pani nii mitmegi asja üle järgi mõtlema. 💛

Ja siia lõppu üks ilus mõte nii mulle kui ka teistele meeldetuletuseks 😉

12 thoughts on “Millal see suvi juba üks kord läbi saab”

 1. Sa oled nii armas! Nii meeldid mulle 😊 Pluss hiiglaslik respekt sulle, ma kohati tunnen, et ei suuda ühe viiekuusegi kõrval ise elus püsida, norm välja näha ja inimestega suhelda. Minu silmis täitsa superwoman! 💕

   1. Jane pea vastu!! Tean, mida tunned, endal kaks last, väga aktiivne 2,5a ja 3k beebi. Ootame ka lasteaeda, milleni veel vaid loetud päevad. Ja vahel võib ka raske olla ning see on ka väga ok. Varsti tuleb sul rohkem aega endale ka. Kas su vanim poeg läheb sel aastal esimesse klassi? Su blogi on vahva ja ootame uusi postitusi.

 2. Minul on ka oma neljast lapsest kopp ees ja suvevaheajast 😣
  Ma olen kuus aastat kodune olnud, viimane on 4a. Me elame ikka täiega maal ja mul on nö. üksi olemisest kopp ees. #nofreinds 😭😭😭😭
  Uuest nädalast saadan väiksemad lasteaeda ära. I’m done 😅🙌

  1. Sama seis. No friends. No tegelt okei üks on. Sõbranna õnnetuseks on ta mu ainus sõbranna 😅

  2. Ära tunne ennast halvasti. Mul on 6 aastane ja ühe kuune ja ma olen ka vahepeal nii väsinud, et kui keegi mulle kirjutab, siis ma tunnen, kuidas ma ei viitsi vastata 😀 Ma ei kujutaks ette seda 4 lapse kõrvalt. Nii et ära lase ennast teiste negatiivsetest arvamustest mõjutada.

 3. Kas sul kahelapsevanker on olemas? Ma ei julgeks nii kuskile minna, kui mul poleks võimalust oma 2a ohutult vankrisse aheldada. Ilma ei julgeks küll beebi ja 2a käia, ta ju paneks teadmata suunas ajama. Šopingust ei tuleks midagi välja.

  1. Mkm, ei näe vajadust. Krissu vankrist välja kasvanud. Jookseb vabalt, samas alati on vaateväljas ikka. 🙂 juba viis kuud hakkama saanud nii kenasti. 😉

 4. Minu silmis oled üks väga tubli ema ja ülimalt tore inimene.Loodan südamest,et su unisrused täitubad,oled seda väärt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga