***

Millega minu lapsed tulevikus tegeleda võiks?

Enne, kui ma lähen seda suurepärast ent külma ilma nautima, kirjutan teile väheke.

Ühes beebigrupis tekkis arutelu, kas vanemad on mõelnud juba sellele, millega nende võsukesed kunagi tulevikus tegeleda võiks või kelleks saama peaksid.

Ma olen näinud igasuguseid filme, kus juba siis otsustatakse selle üle, kelleks laps saab, kui teda ennast pole veel sündinudki.

Tean, et tegemist on ainult filmiga, aga olen kindel, et ka päris elus on selliseid vanemaid, kes otsustavadki laste tuleviku ja saatuse üle, mis tegelt on ju väga okei, aga mina ei poolda seda, et lapsele midagi peale surutakse. Nimetage seda siis vabakasvatuseks või millekski muuks…

Ma ausalt ütlen, et pole kordagi mõelnud, kelleks mu lapsed tulevikus saavad või millega tegelema hakkavad. Ma olen lootnud lihtsalt seda, et suudan kasvatada neist heasüdamlikud, tugevad, õiglased ja positiivsed inimesed.

Kui aga mõelda sellele, kes neist kunagi võiks saada või millega nad tegeleda võiks, siis… See on ikka nende endi otsustada. Mina võin neid ainult suunata, juhendada, lasta proovida uusi asju.

Tuleval õppeaastal tahaks neid suunata erinevatesse ringidesse, et näha, mis neile huvi pakub, milles loomulikku annet on ja mis kohe üldse ei sobi. Eks nad siis ise näevad, mida neile teha meeldib.

Hetkel on nad mõlemad käinud jalgpallis, mis no kohe üldse nende teema ei olnud. Praegu on neil lasteaias ujumine, mis Hendrikule üldse ei istu, samas Raimond tunneb end kui kala vees.

Ma arvan, et lapsed on võimelised ise endale leidma meelepärased hobid ja ameti(d). Loomulikult on minu üks unistustest näiteks see, et nad mõlemad (#aastaema, kõik kolm ikka :D) lõpetaksid gümnaasiumi. See, mida nad edasi õppida või teha tahavad, jäägu nende otsustada. Mina olen oma nõu ja jõuga igati toeks. 🙂

6 thoughts on “Millega minu lapsed tulevikus tegeleda võiks?”

    1. Ma küll ei räägi Jane eest, aga no olgem ausad – gümnaasiumi lõpetamine pakub ikka paremaid võimalusi. Ei laida kutsekoole, aga see annab nii spetsiifilise suunitluse eluks ja on minu meelest suhteliselt piirav.

  1. Minul tekkis hoopiski küsimus millega sina tegeleda võiksid? Saan aru, et sul on keskkool pooleli ja autokool pooleli kas lähitulevikus on plaan nendega alustada? Eeskuju on nakkav! 🙂

  2. Mina pooldan ka kindlasti gümnaasiumi või keskkooli. Ma ise ei ole käinud kutsekas, aga peale põhikooli ei ole valik nii suur mida edasi õppida. Teiseks ei omanda neid baasaineid siiski nii korralikult, et korralikult eksamid läbida ja veel edasi minna õppima midagi peale kutsekat 🙂

    1. Vaidleksin küll väga palju vastu. Kutsekas on võimalik baasainete eksamid väga headele hinnetele teha ja samuti ülikooli sisse saada. Pole mõtet nii maha ka laita kutseharidust. Tänu sellele sain mina näiteks ikka väga palju oskusi juurde ja laia maailma avastada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga