***

Millega mu lapsed ometi mängivad?

Ma olin kunagi tulihingeliselt plastmassiusku. Vaatasin puidust mänguasjadest kauge kaarega mööda. Mis nende point on? Mõttetud, igavad, kallid. Ja nii Hendrik ning Raimond kasvasid plastmassi najal üles. Okei, mingid puidust tähtedega klotsid neil olid, aga enamus mänguasju oli ikka plastmass või metall.

Kuniks ma hakkasin peaaegu iga kuu nende mänguasjakasti tühjendama ning tõdesin, et umbes pool kastist lendas prügikasti. Plastmass mänguasjad on odavad, ebakvaliteetsed ja üsnagi mõttetud – on nüüd mu arvamus. Missest, et tihtipeale on neil laste jaoks ahvatlevam välimus eks. Ja muidugi on neil üks pluss veel – vastu pead ei ole nendega valus saada, mida kaklushoos võib tihti juhtuda.

Olen hakanud, või tähendab, lapsed ise on ka hakanud eelistama rohkem metalli või puitu. Olen neile väga palju seletanud,mis on vastupidavam, kestab kauem ning elab lapsed üle. Ja samuti võiks mänguasi ju olla ka kuidagimoodi arendav. Iga mänguasja puhul, tõsi, ma seda oluliseks ei pea ja täiesti plastmassivaba mängukast neil ka ei ole.

Kui koera närimislembus välja jätta, on puidust mänguasjad väga kvaliteetsed (puidust mänguasjadel hoian eriti hoolsalt silma peal :D) ja võivad ka isegi huvitavad olla. Las ma näitan teile, miks.

Sirena.ee saatis lastele päris ägedaid ja arendavaid mänguasju, millest isegi mina vaimustusse sattusin. Muide, siit võite saada ka kingiideid, mida lastele tänavu jõuludeks kinkida. Või sünnipäevaks. Või niisama. 😉 Ja neil on ka huvitav kirjatükk, mis võrdleb puidust ja plastmassist mänguasju – link!

Nii, ilmselt näitan ma esimesena kõikide väikeste poiste lemmikut. Kuid, miks mitteka tüdrukute.

https://www.sirena.ee/masinad/xl-politsei-buss

Võite vaid oletada, mitu korda Hendrik ja Raimondja Kristofer selle politseibussi pärast kakelnud on juba. 😅 Üks politseitädi on siin kodus kuhugi jalutama juba läinud, aga vast leiame kunagi ikka üles.

See buss on nüüd kõige popim mänguasi ilmselgelt. Uks käib lahti, vilkureid saab reguleerida. Liigub täitsa edasi kah.

https://www.sirena.ee/oppemangud/kihiline-puzzle-masinad

Kihiline pusle. See on nüüd Krissu jaoks natuke keeruline veel. Isegi mina esimese hooga natuke mõistatasin, kus ja mida. Aga Raimond sai üsna ruttu selle kokku. Üsna arendav ja paneb lapse närvikava korralikult proovile. 😀

https://www.sirena.ee/oppemangud/silindriplokkide-komplekt

Silindriplokkide komplekt on osutunud Raimondi lemmikuks. Aitab mõista ideaalselt “sügavam ja madalam” tähenduse mõisteid, sest nende aukude põhjad ei ole kõik samal tasandil vaid lähevad aina sügavamaks.

https://www.sirena.ee/motoorika/mang-tasakaalukiik

Tasakaalukiige mäng paelus kõige esimesena mind. Oleks te vaid näinus, kuidas ma siin elutoas laua taga istusin, täringut veeretasin ja neid silindreid sinna kiigu peale ladusin. Nii huvitav. Lastega koos on palju lõbusam seda muidugi mängida.

https://www.sirena.ee/oppemangud/doomino-masinad

Doomino on meie perele juba vana hea tuttav. Ja muidugi erinevate masinate piltidega on see laste jaoks veelgi ahvatlevam ning huvipakkuv. 🙂

Nii et, pole need puidust mänguasjad midagi nii igavad. Või kallid. Egas neid kõiki ei pea kohe korraga ju ostma. Minu meeleston palju kallim osta ebakvaliteetset plastmassi ja neid hunnikute kaupa mõne kuu möödudes prügikasti visata.

Ja et te saaks puidust mänguasju juurde soetada hea hinnaga, on mul teile ka sooduskood – JANEBLOGI, mis kehtib kuni 10.detsembrini ja annab 15% soodustust www.sirena.ee e-poes.

#koostöö

6 thoughts on “Millega mu lapsed ometi mängivad?”

  1. Ma kolmanda lapsega vaid puidust mänguasju olengi ostnud. Ükspäev käis lihtsalt klõps ära ja nii ongi. Aga hetkel on kõik soetatudki nö teiselt ringilt. #õnneliklapsõnnelikema😉

  2. Kui palju Te lastega kusagil käite? Hästi palju jääb silma teiste blogijate Lottemaast Taini postusi. Te olete sellised armsad kodused 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga