Määratlemata

milline päev!

Huhh, nüüd sai kaks päeva tööl käidud ja täna selline lebom õhtu, sest homme on ka tööpäev, aga õnneks hõlmab see endas toiduhügieeni koolitust. 6 tundi. 

Üldiselt oli tööpäev kena ja ilus, kuid mu tuju sai kiirelt rikutud. Nägin, et uue korteri omanik on saatnud mulle arve. Kolisime eelmise kuu lõpus sisse ning siis veel küsisin omanikult, et kas nende paari päeva eest üüri või kommunaale ka pean maksma, mis me detsembris siin elame. Ei pidanud. Samuti ei soovinud ta tagatisraha saada. Jaanuari kuu üüri maksin samuti kohe ära.

Täna saatis mulle arve, kommunaalide ja üüri. Läksin päris segadusse ja samas ka paanikasse, et mida ma maksma pean. Tuleb välja, et omanik soovib jaanuari kuu kommunaale ette saada. Kujutate ette jah? Ma kuulen esimest korda, et üürnik peab kommunaale ette maksma. Kuidas omanik seda arvutab? Ma ei pruugi tarbida iga kuu vett ja elektrit sama palju ju? Või ehk omanik küsib rohkem, et see summa kataks ikkagi kommunaalid? Kui jah, mis saab summast, mis võib alles jääda? Ehk on ühe kuu kommud väiksemad, kui see, mida ta minult soovib ette saada?

Ma olen siin vägagi segaduses, sest omanik ei soovi, et ma asja keeruliseks ajan. Mina aga vaidlen vastu, sest lepingusse ta ei märkinud, et ma pean kommunaale ette maksma, mis minu jaoks endiselt on väga suur üllatus. Kuidas see võimalik on?

Lisaks see, et pean jälle üüri maksma. Veebruari oma, kuid lepingus on, et järgmise kuu üür tuleb maksta järgmise kuu 10. kuupäeval. 

Ma ei suutnud tööl millelegi muule mõelda. Ainult sellele, et mida ma nüüd maksma pean ja miks. Sai alles makstud ju. Vahepeal mõtlesin juba, et kas ma tõesti olen ise nii loll ja ei saa omaniku jutust aru, aga tundub, et.. ta vist ei ole varem korterit välja üürinud.

Mõnel muidugi kerge öelda, et kuule, mis sa virised, koli välja ja asi ants. Kuhu ma lähen kahe lapsega keset talve? Siin ei leia sõrmenipsu peale taskukohast kodu. Ja nüüd ma olengi veits kurb. 🙁 

Ei mõista mina neid asju…

16 thoughts on “milline päev!”

 1. Saada seenele. Pole võimalik kommusid ette maksta. Maksad selle eest, mida kasutad. Mida ta selle rahaga teeb, hoiab enda käes kuu aega või? Sul leping, tegutse selle järgi ja ära lase end üle lasta. Ilmselgelt tahab ju eelmise kuu kommud sinu rahast ära maksta.

 2. Mina maksin samuti üüri ja kommunaale ette. Kes ei ole varem korterit üürinud, neil ei taskuks nagu sõna võtta.

 3. Detsembris sisse kolides maksid ja üüri jaanuari kuu eest. Nüüd maksad veebruari eest, üldiselt üür makstaksegi ette. Kommunaalidega tõesti veider. Aga äkki kûsibki kommunaale selle ühe sees elatud nädala eest? Muidu makstakse neid ikka järgi, vastavalt tarbimisele.

 4. Kommunaalide ette küsimine ei ole midagi eriskummalist, ainuke asi on see, et sellega kaasnev pidev tasaarveldus (et kui praegu näiteks maksad ette 50 euri, aga läheb 47, siis 3 euri juba ette makstud ja järgmine kord peaks selle võrra vähem maksma, ise pead jubedalt silma peal summadel hoidma).

  Aga kui ette maksad, siis KINDLASTI lase lepingusse lisada punkt, et kommunaalid on ette maksmisega. Või kui ülekandeid tee, pane seletusse näiteks veebruari kuu kommunaalide ettemakse.

 5. Sa ju postitasid selle ka FB gruppi ja said omajagu vastuseid. Kui inimene on kõrvetada saanud, siis teinekord küsitaksegi kommunaalid ette. See küll harvem nähtus, kuid on ka neid inimesi omajagu. Kommunaale kui ette küsitakse, siis võetakse kuue kuu keskmised kommunaalid alustuseks.
  Võid rääkida omanikuga, et maksaksid tagatisrahaks ühe kuu üüri ja kommunaalid, siis tal kindlus olemas.
  Sinu enda valik kas lepid sellega või kolid minema.

 6. Aga äkki räägid korteriomanikuga? Pealegi sul on leping. Kuidas seal kirjas on? Mina isiklikult kommunaale ette loomulikult ei maksaks. Siis peaks ju see summa pidevalt muutuma? Noh suvekuudel on kommunaalid ju väiksemad ja talvel (küte arvelt) suuremad jne. Üüri makstakse ette koguaeg aga kommunaalide ettemaksmisest pole ma küll kuulnud! Samas kui üürid ja seal elada tahad ning mujale pole võimalik kolida siis tihtipeale ei jäägi muud üle kui alla neelata ja omanikuga kokkulepele jõuda (ehk siis enamasti teha seda, mida omanik palub) 😉

 7. Või maksa ette ja tee räige arve selleks kuuks, lase veel joosta ja elektriradikad käima. Kui küsib, ütle et ta tahtis ju ette, sul makstud juba. Siis vb saab aru kui loll süsteem see oleks 😀

 8. Väga veider. Minul on nii, et üüri maksan sama kuu eest sama kuu 10ndaks hiljemalt. Kommunaalid maksan siis, kui arve postkasti tuleb (tavaliselt kuu lõpus). Ette maksmist kui sellist pole kunagi pidanud tegema.

 9. Üürilepingut reguleerib võlaõigusseadus. Üürile lisaks saab üürnikult küsida ainult mõõdetavaid kulusid ja neid ei saa mitte kunagi küsida ette. See on seadusevastane. Samuti nagu näiteks üürnikult renoveerimiskulude ja kindlustuste jms küsimine.

 10. Sina maksad selle eest, mille eest omanik esitab sulle ARVE. See peaks olema lihtne ja loogiline. Kust ta võtab selle kommude summa? Laest? Ütleb, et on 500 euri, kuna see ongi “keskmine” ?Kuna sa pole seal varem elanud, siis ta võib jumala suvalise numbri sinna panna, kui ta “keskmiseid” kommusid tahab. Kus, kas ja kuidas on see KOKKULEPE sõlmitud ? Oled sina ka teadlik sellest?
  Miks inimesed lasevad ennast lollitada, maksavad ette taha igast maaakleritasusid, lasevad omanikul oma suva järgi korteris ringi tuuseldada, maksavad “leppetrahve” ja siis maksavad veel üürides krdi 8 kuu üüri ka ette. Palun uurige oma lepinguid ja kirjalikult taasesitatavas vormis sõlmitud kokkuleppeid. Sina maksad selle eest, mida sa kasutanud oled. Ja mitte topelt! Võta kokkku ennast ja räägi omanikuga.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga