Määratlemata

minu erilised kiiksud

Ma pean kohe alguses üles tunnistama, et ma ei ole vaimuhaige. Kaugeltki mitte. Ma olen tavaline inimene, eriliste kiiksudega. Kõigil on neid, eksole. Siin on minu puhul ühed veidramad. 
 • Enne, kui ma määrin saiale peale moosi või saiakatet, katan saia esmalt võiga. Öäkk, mõtlen ma praegu, aga nende kooslus on nii hea.
 • Ma ei lähe lifti, kus on lisaks minule veel üks inimene. Okei, lastega ma lähen, sest kolmandalt korruselt pole just lust vankriga trepist minna, aga kui ma olen üksinda? Big no. Enne lähen trepist, kui et kellegagi lifti jagan. Haiglas on muud lood. 
 • Mulle ei meeldi hoida pangakaarti, id-kaarti ja muid kaarte (roheline kaart jne) koos telefoniga ühes taskus. Ma olen endale millegipärast võtnud arvamuse, et telefon teeb need kaardid vajalikest asjadest tühjaks.
 • Ma ei kanna sokke! Reaalselt. Ma pole sokke juba kaks aastat kandnud. Ma ei taha. Nad on vastikud ja ebamugavad. Nad nagu ahistavad mu jalgu. Talvel kannan hästi karvase voodriga saapaid, millega jalg ei hakka higistama ega külmetama. Suvel ei kanna sokke ju niikuinii. Ja kevadel-sügisel? No socks! Tundub imelik jah, aga mu jalad ei haisegi nagu koltunud juustud. Jalgu pestakse ju igapäevaselt. Või vähemalt mina pesen.
 • Ma ei saa magada öösel, kui toauks on lahti. Selles süüdistaksin ma neid õudusfilme, mida ma minevikus olen armastanud vaadata. Mäletan, kuidas kunagi haiglas lapsega olles ei saanud öösel magada, sest wc uks oli praokil ja see must sisemus lihtsalt ajas judinad peale ning ma ei jäänudki enne magama, kui olin selle ukse kinni pannud. Keegi justkui nagu piiluks nendest uksevahedest mind öösiti.
 • Ma armastan kohukesel esialgu glasuuri ümbert ära süüa ja selleks viimaseks magustoiduks jätta kohukese sisemus. Nii hea lihtsalt!
 • Ma armastan süüa asju, mis mulle ei maitse. Näiteks seened- neil on nii imelik maitse, aga just sellepärast mulle meeldib neid süüa. Imelik, eks? Ma ei oska seda muudmoodi kirjeldada. 
 • Ma ei taha kunagi magada nii, et mu keha all on lihtsalt voodilina. Ma panen sinna alati ühe mõnusa sooja fliisteki, et oleks pehmem ja soojem. 
 • Ma kardan võõraid inimesi. Ma ei ajaks seda kiiksu ärevushäirete süüks vaid lihtsalt kui ma lähen näiteks kooli mõne õpetaja juurde ja näen, et koridoris on palju inimesi, siis ma lihtsalt ootan, kuni need inimesed on läinud ja lähen siis edasi.
 • Ma olen hakanud kartma õudukaid! Mina, kes ma olen ilmselt maailma suurim õudusfilmide fänn, keeran nüüd pea ära või lähen lausa teise tuppa, kui filmis tuleb mõni õudsam koht. Sellepärast olen endale lubanud, et ei lähe kinno õudukaid enam vaatama. Ei kannata seda välja.
 • Ma ei saa hommikul kodus olles enne rahu, kui kõik toad on tolmuimejaga üle tõmmatud ning enam-vähem korda tehtud. Ma ei suuda lihtsalt rahulikult olla, kui pole seda teinud.
 • Alatihti, kui ma poes käin, haaravad mu käed sealt erinevate soodukatega nõusid kaasa. Ei ole ma kleptomaan. Ikka maksan ära ka nende nõude eest. 😀
 • Hommikuti esimese asjana pean ma rõdul päikesetõusust pilti tegema (juhul, kui on tegemist ilusa hommikuga)
Minu kiiksudega on sellel korral vist kõik. Ilmselt on neid veel, aga ma pole enda jaoks rohkem avastanud. Lugedes need läbi, tundun ma küll enda jaoks nagu vaimuhaige, aga endiselt kinnitan, et seda ma ei ole.

17 thoughts on “minu erilised kiiksud”

 1. ma söön kalapulki ja krabipulki jäätunult-mees vaatab alati et olen napakas.aga praetult ei meeldi kalapulgad:D

 2. Mul on ka see sama teema, et uks peab öösel kinni olema 😀 selline tunne muidu, et pimedusest keegi jälgib või on seal keegi kui ma ise vaatan sinnapoole 😀 ise 26 aastane aga kardan sellist asja 😀 vaatasin ka varem ikka meeletutes kogustes õudukaid aga nüüd enam ei julge, sest enamus ajast üksi koos väikese beebiga kodus.

 3. Päris mitu oli minuga sarnased, ka mina kardan võõraid inimesi. Pigem ootan ära kuni nad läinud ja siis liigun ise kuskile. Vahepeal pööran otsa ringi ja lähen teiselt poolt et mitte kokku puutudanendega. Õudukatega on sama lugu. Lahtise uksega ei saa samuti magada. Ja tegelt on isegi veel neid kiikse 😀

 4. Isegi õhukesi sukasokke ei kanna? Paljajalu talvesaabastes või trennitossudes jalad tekitavad küll õõvastust ja okserefleksi..

 5. Tule hoia juukseid 😀
  Õh, eks igaühel omad kiiksud muidugi, aga lihtsalt.. õudne 😀

 6. hahaha, mul ka kohukestega sama jama:D ja tegelt kõikide asjadega, millel kannatab glasuuri kõigepealt ära süüa:D vanaemad ei saa aru, kuidas ma nii süüa saan, aga vot saan:D ja mu arust kestab ka kohuke siis palju kauem:D muidu amps amps ja otsas, aga nii läheb ikka veits rohkem aega:D

 7. Hea, et sa kinnitasid, et sa pole vaimuhaige…sest ma arvasin ikka midagi muud.

 8. Hahahaa head kiiksud 😀
  Minul on üks hullemaid ja piinavamaid kiikse see, et ma pean täpselt ära jooma klaasi või pudeli vett. Kui ma panen taldrikule prae. siis ma pean selle täpselt ära sööma. Mitte, et ma kade oleks, kuid ma lähen hulluks, kui keegi võtab sealt lonksu/ampsu. Mul läheb peas siis mingi arvestus sassi ja mu elu on rikutud. Ma võin osta vabalt teisele inimesele terve prae, kasvõi kaks, kuid palun ära ampsa minu taldrikult midagi, või ära joo mu vett. Kuid ma tegelen selle asjaga, sest ilmselt sellest ka mul mingi toitumishäire/kinnisidee. Ma ei suuda seda vabalt võtta jne.
  Ma vihkan kilekotte kandvaid mehi 😀 Ma tean, et teisiti nad ju ei saa ja peavadki ka kandma, kuid minu jaoks on see haige, kui ma näen mööda linna kõndimas kilekotiga mehi, või bussis. Oeh 😀
  Ma kanan suht alati rinnahoidjaid. Ma magan ka nendega. Ma kardan, et vajuvad ära 😀
  Mul on 1 üldpuhastus aine pihustiga pudelis, ma pidevalt käin mööda elamist ringi ja nö värskendan ja puhastan pindu. Kuigi ma juba olen päevas seda 2-3 korda teinud ja pinnad on ilmselgelt üli puhtad, teen ma seda ikkagi.
  Rohkem ei tule meelde, kuid hea teema, pani kohe enda hulluste üle mõtlema 😀

 9. Käin väga vähestel inimestel külas. Kõige kauem olen külas enda vanemate juures ja nemad sellele viltu ei vaata, õnneks 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga