***

Mis ma nüüd pihta hakkan?

Täna hommikul oli äratus varajane. Eile õhtu oli meil siin nii tegus – lapsed aitasid kõik mul köögis süüa vaaritada. Tegime makaronisalatit.

Nad ärkasid kõik täna nii toredasti. Adeelet pidin natuke meelitama, et ta meie voodist välja saada, aga Kristofer tegi kohe silmad lahti, kui mainisin, et täna on lasteaias pildistamine ja saab sõbraga koos pilti teha.

Elutuppa jõudes olid juba suuremad poisid ka üleval (kell oli 6.30).

Adeele ja Kristofer valisid endale tänaseks pildistamiseks ilusad ja viisakad riided välja ning siis vaatasime natuke Käsnakallet ja siis hakkasimegi liikuma. Viisin alguses ära pisemad lasteaeda – väga ilusti läksid ja musutasid-kallistasid mind seal ikka jupp aega. Nii mõnus on ära minna, kui keegi nutuga maha ei jää. Kristoferil üks aasta oli seda oi kui palju ja nüüd tuleb ka ikka vahel harva ette, aga enamasti õnneks jääb rõõmsalt sinna.

Täna lubasin suuremad ise kooli ära viia, sest pidid viima hunnik kunstiõpetuse asju kooli – nüüd avastasin, et Raimond oma kohvri asjadega unustas kapi peale koju. 😅 Eks viib homme. Bussiga.

Mida koolile lähemale jõudsime, seda ärevamad poisid olid. Ütlesid, et natuke hirmus on. Nad teist aastat käivad nüüd Türi koolis. Hendrik läks tavaklassi – eelmisel aastal käis väikeklassis. Üritasin neid rahustada ja no, eks terve suvi vahel ka olnud, väike ärevus on okei.

Lapsed koolis ja lasteaias, haarasin Olerexist latte ja sõitsin kodu poole. Teel tegin väikese peatuse, imetlesin ilusaid hobuseid ja seda hommikust udu, millest päike üritas läbi tungida. Nii ilus vaatepilt oli. Sellised udused hommikud mulle meeldivad – autoroolis olles muidugi mitte, pidin äärepealt kodust mööda sõitma, sest nii udune oli.

Nüüd istun siin, läksin läpakasse, et vaadata, kas õpetajad on kursustele registreerimiseks infot saatnud, aga veel ei ole. Naudin seda rahu ja vaikust. Joosep ka magab veel. Nii mõnus on ikka.

Aga natuke veider ka. Harjunud, et hommikust õhtuni mingi möll käib ja keegi kuskil millegi kallal tegutseb. Ei oskagi nüüd kuidagi miskit peale hakata. Sellepärast siin kibelengi juba kooliasjadega alustama. Ma ei oska niisama olla. 😅

3 thoughts on “Mis ma nüüd pihta hakkan?”

  1. Muidu beebs teeb heal juhul kas poole tunniseid või tunniseid unesid aga kui juhtub et tuleb kaks või kolm tundi ära siis ka selline tunne ,et vauu niipalju aega järsku mul v ,aga nagu ei oska ikka ju midagi järsku peale hakkata . Mis siis ,et igakord mõtled et pliis maga palun pikka lõunaund .

  2. Sul on nii ilus ja hubane köök. Ja siis veel lapsed kõik toredasti askeldamas, täitsa nagu pilt Bullerby laste raamatust 🥰

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga