***

Mis meie beebi nimeks saab?

Meil ei ole kunagi olnud probleemi ühelegi lapsele nime valimisega. Pigem vastupidi – raseduse kohe alguses oleme suutnud just need kaks õiget välja valida – üks tüdrukule ja teine poisile. Ja kui on selgunud, kumb tuleb, läheb vastav nimi käiku. Pole me meelt muutnud ega nimevalikus kahtlema hakanud.

Nimevalikustrateegia on meil ka olnud üsna tavaline ja püsinud kuni nüüd viimase lapsega sama – meie mõlema tutvusringkonnas ei tohiks olla samanimelist täiskasvanut. Kui Facebooki sõbralistis näed, et sellel inimesel on sama nimi, okei, las olla, aga meil ei tohiks mingeid ühiseid mälestusi ega minevikku olla. Null kokkupuudet.

Nimed peaksid olema ka lihtsad, ilusad, lastele endale kerges kirjutada/hääldada ja sellised… tavalised.

Nii kasvavadki meil praegu peres Hendrik, Raimond, Kristofer ja Adeele. Ilusad ja lihtsad nimed ning otseselt ei tunne ühtegi täiskasvanut nende nimedega, kellega oleks mingi isiklik kokkupuude olnud. Eks neid inimesi võib tulevikus tekkida ja sellest poleks hullu midagi, aga nime valimise hetkel on see kindlasti peamine tingimus.

Viiendale beebile ehk meie neljandale pojale oleme ka juba algusest peale nime välja valinud – Joosep. Kui nüüd oma aju väga ragistada, siis põhikooliaegadest isegi mäletan ühte Joosepit, aga ma ei mäleta, mis kokkupuude mul temaga oli ehk siis üsna tähtsusetu ikkagi selles osas.

Mulle väga meeldib see nimi. Ilus ja lihtne. Nunnu. Teistele lastele ka meeldib ja nad juba praegu hüüvad teda Joosepiks. Adeele ütles korra Joosu ka. 😅 Mis tuletab mulle meelde, et Pilvede all seriaalis vist käis ka see nimi läbi, aga see mind ei häiri, kui kellegi lapsel sarnane nimi on, st see pole nimevalikustrareegias, et ka ühelgi tuttaval lapsel ei tohiks sellist nime olla.

Nüüd ei jõua juba lõppu ära oodata, et pojakest süles hoida ja teda näost-näkku Joosepiks kutsuda. 😍

8 thoughts on “Mis meie beebi nimeks saab?”

 1. Meie peres täpselt sama reegel, et ühelgi tuttaval ei tohi sama nime olla 😀 lisaks olid liitnimed välistatud, ikka üks kindel ja tugev nimi lapse kohta.
  Nii on peres Meribel (algul kaalusin Maribeli kuid lapse tädi hüüdnimi Mari, teadagi tuli siis nime kohendada).
  Amandra (tuletatud minu vana-vanaema nimest Amanda kes tolleks ajaks kahjuks meie seast lahkunud oli).
  Ja pesamuna Meisner (tol hetkel oli kaalukausil ka Tristan kuid valituks osutus haruldasem eksemplaar).
  Lapsi kutsume sünnist saati korrektsete nimedega, pole ühtegi hüüdnime ega lühendit välja nuputanud, küll selle töö sõbrad ära teevad.

 2. Niiii ilus nimi. Fun fact. Mu neiupõlvenimi oli Joosep. Ehk siis perekonnanimi. Lootsin, et mees kosib mind enne lapse sündi. Oleks pannud lapse eesnimeks Joosep. Õnneks sündis kooselust tütar😀 nüüdseks abielus ja uus perekonnanimi. Peaks perre poeg sündima, paneks eesnimeks Joosep. Ilus ajalugu. Emme neiupõlvenimi ja siis poja eesnimi☺️☺️☺️☺️

 3. Meil sama et ei saaks öelda et neid nimesi ei esine aga lähi ringkonnas pole. Tüdruk on Marie , mehe vanaema nimi .Kellel oli üldse kaks nime. Tüdruk ul lasteaiast logopeed ka küsis et kuidas selline nime valik et see vanema aja nimi .
  Poiss on Ramon . Kui poisile nime panime siis mõni ütles üldse mis nimi see selline ta pole kuulnudki 😏. Ei saaks öelda et väljamõeldud nimi. Olen kuulnud aga harva esinev.
  Hüüdnimesi ka pole aga tüdrukule on mõned lapsed öelnud Mia või Marii 😀

 4. Oleme ka mehega arutanud mis nimesi lastele panna ,siis nii ta kui ma ise oleme ka alati ühel nõul et lapse nimi peab olema lihtsalt hääldatav. Muideks mu mees poisi nimeks pakkus mulle Hendrik ,ütles et see nimi talle väga meeldib. Nii,et andke andeks kui meil ka üks Hendrik kunagi ringi jookseb 😊😊😀

  1. Ei ole sest üldse hullu, ma ei lähe põlema, kui keegi peaks samu nime kasutama 🙂

   1. Väga armas 😍. Olen ka nõus ,et sellest pole midagi kui keegi kuskil sama nime kasutab. Olen lasteaias töödates näind kus rühmas oli lausa kolm Karl-Erikut või mõnes rühmas oli vabalt kaks Mattiast . Mõnes mõttes isegi äge 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga