mõni venelane on ikka eriti…

Ma olen alati olnud arvamusel, et ühe inimese pärast ei tasuks kõiki hukka mõista. Näiteks, kui üks noor ema on halb, ei pruugi olla seda kõik teised. 

Eile õhtul umbes kella 21.30 hakkasime me lastega magama sättima, kui kuulsime, et keegi pidevalt jookseb välikoridoris edasi-tagasi. Aega möödudes selgus, et naabrimuti korteris käib kõva pralle. Ilmselgelt teda ennast kodus polnud, arvan mina. Sisse-välja vooris nii palju noori. Mis noori, nad olid lausa lapsed. Veider oli vaadata. Lapsed ronivad õues üle aia, endal viinapudelid kaenlas. Jooksevad tuppa, kust kostub vali muusika. Mis seal ikka, noored tahavad pidu panna. Las panevad. 

Kui aga kell tiksus juba südaöö lähedal, hakkas vaikselt see edasi-tagasi jooksmine, kilkamine ja karjumine pisut kopa ette viskama. Veel enam, et mehel oli vaja end tänaseks 12h tööpäevaks välja puhata. 

Nii saigi noortele meelde tuletatud, et hetkel on öörahu ning nad oleksid vaiksemalt. Vastasel juhul kutsume politsei. Mis te arvate, kas nad said aru? Mitte tuhkagi, sest nad olid venelased ja Eesti keelt ei taibanud üldse. 

Ühel hetkel kuulsime koridoris laamendamist ja naermist. Nojah, pisut aega läks mööda, läksinn vaatama- vanema poja jalgratas ja kelk olid mööda ilma laiali. Lisaks üks metallraam, mida me ukse taga hoiame. No pole jõudnud veel ära viia. 

Sellel hetkel tunduski kõige iroonilisem see, et naabrid kaebavad meie 1 ja 3 aastase lapse peale, kui kõvat lärmi nad teevad, kui toas olles mängivad, aga mutikesed ise pole teadlikudki, mida nende korteris tehakse, kui neid kodus pole.. Ai, esimesel võimalusel lähen uurin ja puurin järgi, mis toimus. 

Kui noored uuesti naabri korterise soovisid tulla peale sellist laamendamist, otsustas mees neile tatikatele paar krõbedat sõna öelda, mis kõlasid umbes nii “tõmmake heaga leebet, muidu kutsun politsei”. Imekombel hakkas varsti neil korter tühjenema ning kõik olid vaiksemalt. Aga ega see ei tähendanud, et pidu oleks lõppenud.. kordan, nad olid vaiksemalt kui enne, kuid endiselt oli neid kuulda. 😀

Nojah, ei hakanud me politseid kutsuma. Isegi noorena pidutseda tahtnud ja lollusi teinud, kuid mind häiris selle kogu kammajaa juures kaks asja: meie asjadega laamendati koridoris ja nad isegi ei suvatsenud neid ilusti tagasi panna ning see, kuidas naabrimutid meie laste peale kaebavad, aga endal pole halli haisugi, mis nende korterites toimub. 

Kommentaarid

 1. Anonüümne says:

  Mina oleks kindlasti politsei kutsunud. Mis sest, et “ah, alaealised, las naudivad pidu”. Kui nad ikka sinu asjadega laamendama kukuvad ja öörahust kinni ei pea (ning lisaks on veel purjus alaealised), siis üks kiire kõne 112'te oleks kiirelt korra majja löönud. Oleks ehk noortelegi õpetanud, et niimoodi pole ikka ilus. Pidagu oma pidu siis vaiksemalt kui alakatena juua tahavad.

 2. Jane Almers says:

  Eks ma mõtlesin pisut sellele ka, et kuna need noored edasi-tagasi sõelusid, siis iial ju ei teanud, kas nad tulevad veel tagasi või mitte. Mitmeid kordi Tallinnas elades nii olnud, et vaja politsei kutsuda ja eks nad ikka üle poole tunni tulevad.. Mõtle, kui need noored jõuavad selle ajaga ära minna.. Vahin politseile tühjade pihkudega otsa ja olen jälle süüdi, et korravalvurite tööd segan 😀

 3. Kati says:

  Lause keskel eesti keel väikese tähega ;).
  Ma oleks ka siiski politsei kohe kutsunud, kui öörahi aeg käes- ilma hoiatamata. Alaealine ja “las pidutseb” küll, aga kui Sa selles vanuses olid, kas laaberdasid kuskil linnakorteris ja laamendasid võõraste asjadega? Mõni äkki oleks “naljaviluks” veel poja rattagi ära viind…

 4. Jane Almers says:

  See ongi selline kahe otsaga asi.. Mulle tundusid enamus neist alakad, aga viimase aja inimesed ju säilivadki nooremad, nagu ma olen taibanud 😀 Ehk, mida ma tahan öelda, et mina võisin arvata, et nad on alakad, aga nad ei pruukinud seda olla. Tõsi, linnakorteris ma ei laaberdanud ja võõraid asju ei näppinud. Oleks on paha poiss 😀

 5. Kati says:

  Seda küll, aga alaealine või mitte, öörahu rikkumine ja võõra vara lõhkumine/laamendamine on ka politsei rida, nii et helistand oleks ma igaljuhul :).
  Eriti veel kuna naabrid ise teie laste pärast kaeblevad ;D

  Aga jah, oleks on oleks ja takkajärgi on kõik targemad 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Viimased postitused

Miks inimesed lasevad endale pahasti öelda???

Ma eile tegin instagramis üle pika aja jälle seda Q&A. Eelmisel korral olid inimesed (või [...]

Kuidas suhtes kõik nii iseenesest mõistetav ikka on

Ma pean selle lõpuks “kaelast” ära kirjutama, muidu tuleb uus elu ja mälu peale ja [...]

14 ja 2

Eile ja täna on olnud üsna tähtsad päevad meie peres. Eile täitus minu ja abikaasa [...]

2 Comments

See on nüüd läbi!

Aeg on asjad pakkida ja need lõplikult kodust välja visata/põlema panna, sest kool on nüüd [...]

1 Comments

Kas nutivaba suvi on tõesti võimalik?

Suvepuhkus algaaaas! Tegelikult juba mõned päevad tagasi. Suvepuhkus sellesmõttes, et suurematel on ka kool nüüd [...]

1 Comments

Kuidas ma endale kodus ise iluoppi tegin

Mul tekkis selle pealkirjaga kohe oma peas väike video, kuidas ma ennast kuskil köögi laual [...]

Kuidas kõik nüüd läbi saab

No tere! Pole mina jälle siia mõnda aega jõudnud ning aegajalt taban end mõttelt, et [...]

8 Comments

Kuidas lapsed ei taha enam üldse õues käia

Ma tegelikult mõistan seda, et maailm muutub, uueneb ja areneb aina edasi ning nutiseadmed on [...]

Kuidas mu lapsed edaspidi põrandal peavad sööma

Ma otsustasin meie köögist laua ja toolid välja visata. Jah, kuulsite, st lugesite õigesti. Ei [...]