***

Mööblimeister

Ma pole mitte kunagi armastanud teha käsitööd. Üks hetk avastasin aga, et euroalustest saab valmistada päris tuusa mööblit ja veel pealinnas elades minu esimeseks nokitsemiseks olidki kaks väikest diivanilauda, mille panime härraga euroalustest kokku.

Väga lihtne ja ilus mu meelest. Klopsid euroalused üksteise peale, viimistled enda maitse järgi, rattad alla ja olemas. Muideks need kaks lausa on siiani väga hästi säilinud. Lastega on puit vist ainus tugevam materjal, millest raatsiks mööblit teha või osta. Järgmine suurem ettevõtmine oli pealinna üürikas rõdu korda tegemine. Värvisime seinad ära ja panime euroalustest nn diivani kokku. Lõpuks oli seal väga mõnus pesa, kus lebotada. Ja peale eurokatega tuttavaks saamist ning nägemist, et ise saab kerge vaevaga väga lahedaid asju valmis teha, tekkis mul huvi käsitöö vastu.

Sellest ajast peale teadsin ma, et oma päris kodus tahan ma teha enamus asju enda kätega (ja mõnes asjas kasutada ka härra käsi ja nutikust).

Näiteks on mul plaanis teha esikusse istumiskoht. Idee andis sõbranna, kes jagas kifti videot mu Facebooki ajajoonele.

Veel on mul plaanis ehitada esikusse kassi ronimispuu. Elutuoas tahan ehitada põrandalambi, tv alusele pikenduse ja diivanilaua.

Magamistuppa tahan ehitada peegellaua. See mõte tekkis peale seda, kui mõistsin, et ei raatsi poest osta ja ise tehes tuleb palju odavam ning pole seda tegelt nii keeruline nokitseda ka. 

Pilt (link!)

Nende ideede kõrvalt pole ma muidugi kaisukate heegeldamist unustanud. Ma juba olen kord inimene, kellele armastab ennast üle koormata. Mis teha. Proovin kõigega hakkama saada. 😀

Ootan juba pikisilmi lõpptulemust ning näitan kindlasti ka blogis, milline miski välja kukkus.

Muide, selliseid tugevaid puidust kaste saab Kõrsi Talust (link!).

Kas te eelistate pigem osta või oma kätega meisterdada? Milliseid mööbliesemeid olete ise teinud? 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga