Määratlemata

motivatsioonipuudus

Ei mitte nagu selles mõttes, et trenni ei viitsi teha ja tervislikult toituda ei suuda. Ma olen endiselt sellel lainel, et tahan kaalu kaotada ja see on nagu tavaline eluosa juba. Enam ei ole hingematvat raskust ja tahtejõu puudumist- toidud on maitsvad, trenniks on kõndimine. Jumala lebo ju.

Motivatsioonilangus on hoopis kõiges muus. Hommikul ärkan üles ja olen jumala reibas, koristan tube ja olen maailma aktiivsem inimene, kuid siis tuleb selline.. mingi laiskus peale, et tahaks terve päev diivanil lesida (no see tüüpiline koduse ema töö, teate ju küll) ja lihtsalt olla. Ma ei viinud täna isegi vanemat poega lasteaeda, sest mõtlesin, et las ta magab täna kauem, las ta olla täna emmega ja vennaga kodus, las olla mul siis korraga selline laiskus, et lihtsalt tahaks kodus olla ja ei viitsi kuskile liikuda. 

Üleeile istusin läpaka taga ja mõtlesin, et hakkan matemaatika ning füüsika kallal pusima. Oh jummel, kuidas see läpakas peale natukest aega lugemist kinni läks. Matemaatika on lebo, sellega mul probleeme ei ole, aga füüsika? No ei jaga mina sellest muhvigi. Eelmises klassis oli mul füüsika väga hea, aga seal oli selline veits rangelebo õpetaja.. 😀 Jah, range, kuid samas sõbralik ja abivalmis. Nüüd.. ma ei ole koolis käinud ja kui ma saatsin füüsika õpetajale kirja (noh, moodles kirjas, et kui küsimusi tekib, kirjutaks õpetajale.. muudel kursustel ma mõtlen.. siis järeldasin, et füüsikas kehtib ehk sama põhimõte), siis ma muidugi sealt vastust ei saanud. Tugevdasin oma hirmu sellega, et sain juurde teadmise, kui kuri see füüsika õpetaja olla võib. Ja siis ma mõtlesingi, et ma ei oska mitte midagi, ma ei saa mitte milleskist midagi aru ja mul ei ole inimest, kellelt abi küsida. Ilmselt kui ma lähen esimest korda füüsika tundi, mida ma räigelt põen, saan vastu päid ja jalgu, sest ma ei oska mitte midagi. 

Ja see füüsika tõmbabki kogu tegevusele kriipsu ja vee peale.. ei taha sinna moodlesse minna ja neid füüsika harjutusi lahti võtta. Tunnen, et kui ma sellega hakkama ei saa, ei saa millegi muuga samuti. Ja selline mõtlemine on vale. Nii imelik, kuidas üks pisiasi võib rikkuda absoluutselt kõik muu. 

Igatahes, sain oma vinguvad mõtted valla päästa ja pean jällegi tõdema, et sutsu kergem hakkas. 

12 thoughts on “motivatsioonipuudus”

  1. Füüsika õpetaja nüüd küll kuri pole, mul on sama õpetaja ning ta on tore nagu kõik Täiskasvanute Gümnaasiumi õpsid kellega tunnid on olnud :), soovitan kas temaga rääkima minna, ehk on tal võimalik aidata ja seletada, et paremini aru saaks asjadest või siis konsultatsiooni aega küsida. Kindlasti veel parem variant oleks see, kui klassis keegi väga hästi füüsikat oskaks, aga mu klassist vähemalt pole veel kedagi sellist leidnud 😀 Ega ma ise ka ei ole füüsikas just kõige teravam pliiats, matas täpselt samamoodi, aga kuidagi saab pusitud või abi küsitud, see pole nüüd mingi häbiasi ja pigem õpsid aitavad seal rohkemgi kui ootaks 😀 Jõudu ja jaksu igastahes!

  2. Kes su füüsika õpetaja on? Mulle ühe kohta räägiti, kuidas üks õpilane kooli pooleli jättis, sest füüsika õpetaja mõnitas ja sõimas. Peamiselt kutsus klassiõpilasi lollideks jne.

  3. Appi täpselt sama!Hommikul on hull energia kõike teha, aga järsku see kaob ja lihtsalt pole isu mitte midagi teha(ka laps lasteaias).
    Koguaeg mõtlen, millest see tulla võib.Siiani aru saanud pole.

  4. Mul küll väga tore füüsika õpetaja. Selline vanem proua. Mul on füüsikas neli kursust tegemata ja ta ütles mulle, et ma üldse ei muretseks, saame hakkama. Mul on reaalainetega raskusi ja ma teen nii, et raudpolt olen nendes tundides kohal, mida ma ei oska. Tunnis seletatakse kuidagi paremini kõik ära ja tundub hästi lihtne. Sul e-õpe, kas sa tundides kohal ei saa käia? Vähemasti ainult füüsikas? Vist võib teiste klasside omasse ka end pressida nagu ma olen aru saanud, kui enda klassi omasse ei saa mingil põhjusel minna. Äkki saad mõne õhtuse vahetuse füüsikatundides käia, kui mees lastega kodus on 🙂

  5. Mul kahjuks praegu ei ole seda võimalust jah, et päevasel ajal tundides kohal käia, aga alates 19. oktoobrist tekib see võimalus. Õnneks sinna enam kaua aega ei ole, kuid siiski, tahaks asjad selgeks saada. See on muidugi variant ja ma uuringi seda asja, et ehk saaks kellegi teise tundi end pressida 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga