***

Mõtteid sisustusest

Jajaaa, ma tean, et enne peab toad ära renoveerima ja siis saab alles sisustuse peale mõelda, kuid tüüpilise naisena ikka, mõtlen ma juba praegu, mida ja kuhu tahaks teha. Mehed tegelevad renoveerimisega, minu õlgadele jääb sisustamine. Muidugi otsustame me härraga koos, mis ja kuhu läheb, aga ideedele panen enda mõistuse alla, sest neid on mul kuhjaga. Ja unistada võib ju alati. 🙂

Tegelikult, kui me esimest korda seda korterit nägime, läksin ma koju ja pea kubises mõtetest, mida sinna teha võiks. Ma tundsin end seal nii hästi ja mu meelest kõige olulisem ongi see, et esimesel korral seal viibides tundsin ma ainult positiivseid tundeid. Nagu oleks kodus. Mis sest, et see nii räämas ja kole oli (noh, on siiani tegelt :D).

Millised on mu mõtted? Lastetuppa midagi erilist ei tule. Üürikas oli meil nari lahti võetud, kuna Raimondil oli periood, mil ta ei olnud nõus jääma magama narivoodis. Ta tahtis, et vend oleks tema vaateväljas. Nii saigi voodid lahti võetud. Tundub, et tänaseks on see periood tal mööda läinud ning uues kodus paneme nari kenasti kokku tagasi. Ruumi mõttes probleemi ei oleks, aga alati on ju parem, kui on rohkem mängumaad.

Nende tuppa tuleb veel kummut ja madal kirjutuslaud, kus taga saavad nad siis askeldada.

Ma tahaks tegelikult heegeldada neile pehmed tumbad ka sinna, aga pean uurima, kuidas neid täpselt teha ja mis värvilahendus sinna kõige paremini sobib.

Maha on vaipa ka vaja, aga sellele ma veel mõelnud pole. Ilmselt soetame selle autoradadega vaiba. Meil üks oli, aga see on nii läbi mängitud, et ei kõlba enam kuhugi. 

Pilt (link!)

Kuna mulle heegeldamine on väga meeldima hakanud ja olen mõelnud, et oma kodus tahaks võimalikult palju asju oma kätega teha, siis meie tuppa maha tahaks heegeldada ilusa vaiba. Lastetuppa ei julge sellist teha, sest seal kindlasti palju jooksmist ja möllamist ning kauaks seda vaipa poleks, ilmselgelt. Aga meie tuba oleks kindlasti rahulikum paik ja sinna võib midagi sellist ju teha. 

Pilt (link!)

Seinale tahaks osta need imeilusad haldjapallid, mis looks natukene romantilisemat valgustust. Kuna tapeet on türkiissinise põhjaga (oli vist? :D), siis ma ei tea, milline toon sellega kokku sobiks. Suure tõenäosusega teen ma ka need ise. Pole ju üldse raske. Samas, hetkel on mul ideid metsikult, aga kas ka aega ja viitsimist, et kogu kupatus ette võtta? Loodetavasti on. 🙂

Pilt (link!).

Ma ei ole veel kindel, kas meie tuppa või elutuppa, aga kumbagisse neisse tahaks seinale panna sellised helepruunid nöörid, ilmutada meie elust kõige vahvamad fotod ning tillukeste pesulõksudega nööride külge kinnitada. Ma ei tea, kas saite aru, mida mõtlen. 😀

Pilt (link!)

Esialgu mõtlesime, et meie tuppa sinna sügavamasse kohta paigaldame liugustega kapi. Hoiab ruumi rohkelt kokku. Kuid Triinu-Liisi blogist sain hea idee. Mitte küll samasugune idee, aga midagi sinna kanti. Ehk siis ehitada või osta kahe realine kõrge riiul, mingi ilus kardin ette ja voilaa, kapp valmis. Mahub võrevoodi ka kenasti meie tuppa ära siis.

Elutoas on kindlasti suurim ja lahedaim idee teha kasepuudest võre. Ma sain selle idee “Naabrist parem” saatest, kus vist neljas korter tegi sellise garderoobi seina omale. Kuna meil on üks sein elutoast maha võetud ning välisuksest sisse tulles ongi kohe väga suur ja avar elutuba, tahaks uksest tulles vasakule teha sellise võre, et tekiks mingi esikueffekt ikkagi. Minu meelest hästi lahe ja maalähedane idee. Iseasi, kas hakkama ka saan. 😀

Pilt (link!)

Veel üks suurem idee on teha elutuppa selline valgustus. Ja ka selle idee röövisin “Naabrist parem” saatest. 😀 Ma ei tea, kas sellist saab üldse ise teha või on neid kuskil müügil, aga nagu ma ütlesin, tahaks ikka enamus asju oma kätega teha. Muidugi ei oleks see ainus valgustus elutoas. Lakke tuleb ka ikka. 

Pilt (link!)

Elutuppa on meil vaja veel diivanit, diivanilauda ja telerialust. Ideaalis tahaksin ma need kõik euroalustest ise teha, aga iseasi, kas aega ja materjali on. Kunagi tegime härraga rõdule euroalustest mööbli ning paar diivanilauda ja väga ilusad tulid välja. Miks mitte uuesti teha?

Ka sinna tahaksin heegeldada vaiba ja mõned tumbad.

Esik on kõige murevabam koht. Sinna on vaja nagisid või esikukappi, kuhu üleriided ja jalanõud panna, kuid ka selle saaks tegelikult ise ju ehitada. Siin on meil esikukapp olemas, aga see vajab korralikult kõpitsemist. Eks näis.

“Naabrist parem” saatest tekkis kolmas idee, teha kassidele uus ronimispuu. Vana on ikka jumala räämas ja ei sobi kuhugi.

Ma pean minema metsa lageraiet tegema. Aga kellelt luba küsida, kas üldse tohib võtta puid nii? Või on ehk kellelgi pakkuda?

Pilt (link!)

Köök. Ilmselt ainuke ruum, millega ma ei oska midagi peale hakata. Meile pakuti täiesti tasuta imeilusat erkrohelist köögimööblit, mille ma muidugi vastu võtsin. Ilma ühegi kõhkluseta. Lihtsalt tuleb mõelda värvilahendustele ja materjalile, mis selle tooniga hästi kokku sobiksid. Ise mõtlesin, et sein võiks olla siis miski halli ja rohelisega, kuid eile vaatasin Triinu-Liisi blogi ja mõtlesin, et tahaks puidust seina… Nii ilus tundub. Vähemalt pool köögist puidust seinaga ja ülejäänud värviks või paneks tapeedi alla, mis kööki käib. Mis te arvate?

Vannituba ja wc ehitame kokku. Mõningad ideed on, mida ja kuhu teha. Ilmselt tuleb sinna dušikabiin, ruumi kokkuhoiu mõttes. Aga vannituppa tahaks nokitseda sellise rätikuhoidja valmis.

Pilt (link!)

5 thoughts on “Mõtteid sisustusest”

  1. Kusjuures Türil täiega kaltsukas, Tuletõrje kalts, suured kotid ise peab sorteerima.Aga leiab tõsiselt head kraami,on muidugi korralikke ja mitte nii väga.Nagu igas kaltsus.Aga no mina saan sealt köike, lapsele endale ja lisaks on seal suured kotid kodutekstiili.Kardinaid,vaipu köikeeee! Sain suuure vaiba ülihea 2,50€ 😀 diivanipadjad sain , toolikatted jne jne.Kaup köik soomest,seega väga head ja tuntud brändid lisaks. soovitan minna, aega peab varuma lihtsalt, kuigi köhuga sul vb juba raske seal sorteerida.

  2. Kui heegeldama hakkad vaipasid,siis soovitan materjali ostma minna türile.Seal pood “Türi vaip”,seal ikka väga hea hinnaga trikoopaela 🙂

  3. Raieõiguse kohta uuri RMKst, kui keegi eraisik/firma ei paku oma metsast Sulle puid. Naabrist paremast see puu valgusti oli neil isetehtud, kuid väikese lapsega tundub kuidagi ohtlik kraam. Kuid usun, et kui nõu tahad kuidas seda teha, kirjuta Janale ja Siimule (FB: Naabrist parem Siim-Sten ja Jana või olid nimed vastupidi. 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga