Määratlemata

mu kass on mägironija

Miks on alati asjad sedamoodi, et kui sa toimetad kodus ringi, on igalpool vaikus ja kõik on otsustanud olla normaalsed, aga kui sa vajad puhkust või tahad õndsat und magada, on asjad hoopis vastupidi? 

Juba pikemat aega mängivad kassid kodus trolle- küll üks öö ronisid mööda rõdu naabri rõdule, kes öösel meeleheitliku kirvemõrvarina teisel pool seina tagus, et me aru saaksime, kes meie perekesest puudu on, küll nad teevad öösel prügikasti kapi ukse nii lahti, et see jumala eest krigiseks ja meid segaks, küll nad teevad käpaga öösel meie magamistoa ukse lahti ning tulevad sinu voodi juurde ja hakkavad seal täiest kõrist kräunuma, küll nad teevad sada muud asja, mis sul öösel magada ei lase. Ja sellel ajal, kui nemad magavad päeval rahuliku und, on kõik jumala normaalne.

Viimasel ajal on eriti tavaline, kui kassid mööda kardinaid üles ronivad. Egas musta värvi ja vanem kass seda teegi, ta lihtsalt ei viitsi, aga pisem kääbussiiam teeb seda pidevalt, koguaeg ja võib öelda, et igapäevaselt. Ja just sellel ajal, kui mina magan või kui lapsed magavad. Ma enam ei tea, mida peale hakata. Kardinad alla tirima? Tuba kaotaks kohe ilme. Ukse kinni panema? Nad saavad selle ukse raudpolt kindlalt lahti. 

Ma üldse ei imesta, kui siiam hakkab varsti siit kolmandalt korruselt mööda seina alla ronima, et peikade juurde minna ning niisama jalutama. Ja hiljem ronib tagasi, tehes nägu, nagu poleks midagi juhtunud. 

2 thoughts on “mu kass on mägironija”

  1. Meie kassid ronivad mõõda madratsit üles, meil üks vana madrats ahju taga ja nad turnivad seal. Vanem kass muidugi käib kõõgi kappide peal magamas ja ronima, väiksem sinna ei saa siis vanemal kassil hea rahulik olla. Enne oli vanem kass üksinda siis segas last õhtul voodis aga nüüd enam ei sega teda kumbki, neil omad kombed ja omad käigud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga