Määratlemata

niisama tasuta saadki?

Üha enam küsitakse minult, kas ma saangi riideid erinevatest kohtadest tasuta või kas ma saangi erinevaid tooteid testimiseks täiesti tasuta? Ma ei pea mitte midagi tegema? Üleüldises mõttes võib ju öelda, et jah, ma saan nad tasuta, ma ei pea nende eest midagi maksma. Ma ei pea maksma nende eest rahaga vaid oma ajaga. Inimesed kipuvad arvama, et ma ei pea midagi tegema selleks, et tasuta riideid saada või muid asju, mida pakutakse, aga mina arvan teistmoodi. Kui ma need tooted kätte saan, järgneb pikem protsess, mis tähendabki seda, MIKS ma need asjad saan. 

Ma arvan, et minu aeg on väärt midagi. Võib ju mõelda, et kaua mul ikka nende asjade pildistamisele, testimisele või muule tegevusele aega kulub, et põhimõtteliselt ma ei pea midagi selleks tegema. Mallukas ütles mulle midagi, mis on mul siiani meeles- need arvustavad postitused, riidepostitused, need kõik tulevad selle aja arvelt, mille ma pühendan oma lastele ja mehele. Tõsi.

Minu jaoks on tähtis aja jaotamine, sest ma tegelen lastega, ma kirjutan blogi, ma kirjutan artikleid (my new job!), ma pean tegelema kooliga (praegu on küll vaheaeg, aga sellelgi ajal tegelen ma kooliga) ning varsti lähen ma tööle. Ja siis pean ma leidma aja millegi muu arvelt (enamasti on see pere arvelt ikkagi), et teile kirjutada erinevatest toodetest ja näidata riideid. Jah, riiete üles pildistamine ei ole tegelikult suur ajakulu, aga sealjuures pean ma end sättima, et ma piltidel normaalne oleksin, selga tõmbama erinevad riided ja laskma pildistada, need pildid arvutisse tõmbama ja blogisse lisama, blogisse teksti kirjutama piltide juurde, linkidele juurde lisama suffixi ja postituse terviklikult üle kontrollima. Suvel kui olid ilusamad ilmad, lasin ma mehel end sõidutada kuskile kaugemale, et riideid pildistada. See on muidugi mu enda valik, kuid postitused muudab ilusamaks ja populaarsemaks ka piltide taust. Lisaks selle kõige juurde suhtlemine inglise keeles välismaa firmadega. Kuigi see viimane on selline möödaminnes teema. 

Teisest küljest, miks ma üldse võtan neid pakkumisi vastu, kui see nii palju aega röövib? Eks ole see nagu väike boonus blogimise eest, samas meeldib mulle erinevaid tooteid testida ja juba siis, kui mulle neid pakutakse, ma ju tean, et millegi muu arvelt võtan ma seda aega ja teen need postitused valmis. Mulle see sobib. Aga mulle ei meeldi, kui näidatakse näpuga “et näe, saab täiesti tasuta, midagi ta tegema ei pea”. Tegelikult see nii ei ole. 

4 thoughts on “niisama tasuta saadki?”

  1. Tegelikul teenid sa need asjad välja-kirjutades.Raha maksma jah ei pea aga sa kirjutadja kulutad oma aega selleks. Ei saa aru inimestest, kes vinguvad selle üle ..palun väga tehke ka endale toimiv blogi ja saate ka. Mulle meeldib sinu blogi lugeda js mind absoluutselt ei huvita kuidas sa midagi saad. PS..mulle meeldib pilte vaadata kõige enam. Tubli noor eesti naine ja ema. Tuult tiibadesse Jane!

  2. Pluss sa pead ju üleüldiselt blogi kirjutama 😀 Saan aru, et see on sinu enda otsus ja pigem ehk ajaviide, mitte mingi kohustus, aga ju siis on piisavalt lugejaid, et sinuga koostööd tahetakse teha 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga