***

Õhtusöögi idee

Sõitsime eile pealinna, ämmale külla. Täna koju tagasi sõites, mõtlesime, mida süüa teha. Või noh, mida härra võiks täna meile valmistada. 😀

Ma olen aus – rasedusega olen ma jumala laisaks muutunud. Vähemalt söögitegemise poolest. Pole probleemi hommikuti lastele putru vaaritada, mis algab ka nii, et panen pliidi sisse, valan piima potti ja lõpuks on ikka mees see, kes pudru valmis teeb, aga ma lihtsalt ei viitsi seal köögis midagi vaaritada. Tallinnas elades olin küll see köögikata, kes eeskujulikult mehele ja lastele söögi valmis tegi, kui teised töölt või lasteaiast koju tulid. Enam mitte.

Nüüd pikutas ma parema meelega diivanil, vahiks seepe ja… sööks. 😀 Aga oh ei, egas me siin nüüd sellepärast nälgas ka ei istu. Hommikuti vaaritan ikka mina midagi, sest lastel on kole kiire õue minemisega. Õhtusöögid teeb tõepoolest pere meespool. Mul on vähemalt hea vabandust varnast võtta – ta teeb seda paremini. 😀

Täna mõtlesime, et tahaks kala! Seadsime oma sammud Paide turule ning võtsime ühe forelli. Forelli täidiseks haarasime poest sinihallitusjuustu, riivjuustu, sidrunit, tilli ja rohelist sibulat. Maitseained olid kodus olemas (sool, pipar).

Saladuskatte all võin öelda, et olime seda ka paar päeva enne valmistanud ja teadsime, et pettuma ei pea. Üldiselt sööme me kala vähe, aga selline kooslus on küll ülim. Lisaks sellele, et tegemist on niiii maitsva toiduga, on see ka toitev ja näiteks 1,2kg täidetud forellist piisab neljale inimesele. Kõik saavad kõhu korralikult täis. Ja isegi lastele meeldib kala!

Mis te täna õhtusöögiks teete? Kes teil kodus köögis vaaritab? 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga