***

On aeg asjad pakkida*

Huhh, õues on sügis täie hooga käimas ja viimaste päevade tormituuled panevad ikka eriti kiirelt mõtlema – talv on tulemas, aed vaja puhtaks kraamida ja kõik asjad kokku pakkida ning sisse ära viia.

Ega veits ebareaalne on, et see suvi juba läbi on ja mõtted talve suunas mõlguvad, a noh, küll varsti uus suvi platsis on, eks. 😀

Meil on küll väga suur hoov, aga asju seal õnneks vähe – mulle meeldib, kui aias ei ole palju asju… silmale ilus vaadata ja noh, vajalikke asju polegi tegelt palju – jalgrattad, batuut, pingid/lauad, grill, kasvuhoone, bassein… üsna vähe asju, mis vaja sisse ära viia. V.a kasvuhoone. 😀

Õnneks on meil majal ka kõrvalhoone, kus on lisaks garaažile ja külalistetoale ka kuur, kuhu kõik asjad talveks ära pakime – kui maja endale otsisime, siis hoidsime pöidlaid, et just sellise variandi ka saaksime.

Ma pole sellest saladust teinud, et eriline aiapidaja ma pole – ei viitsi peenarde ja istikutega mässata eriti. Mine sa tea, võibolla kunagi see huvi tekib – maalappi on korralikult ja võimalus alati olemas, aga hetkel kõige kõrvalt, mis mul elus on… pigem ei paneks oma energiat selle alla. 🙂

Kasvuhoone Geit meil tegi juba puhtaks taimedest, sellega muret nüüd tükiks ajaks pole.

Lehti riisuma ei pea – meil on maja sellise hea mäe peal, et, kui suurem tuul tuleb, puhub see kõik hoovis olevad lehed minema ja mäe otsas elamise “võluks” on ikka see, et, kui tuul tuleb… tuleb teda ikka korralikult. 😅

Muidugi on meil ka olemas lehepuhur, millega eelkõige lapsed siin ringi jauravad – hea asi, millega lapsed tööle saada. 😅 Aga üldiselt jah, lehtedega meil probleemi pole.

Sellel tuulel ka oma miinus – oksi on hoovis väga palju ja neid tuleb küll eraldi korjata. Eriti, kui on niitmise hooaeg.

Oksi pügame ise ka – mis me näeme, et kohe kohe hakkavad küljest kukkuma ja võivad langeda kohta, kuhu nad võibolla nii väga ei peaks.

Lisaks on meil selline kuusehekk siin, mida vaja otstest aegajalt pügada, seda on ka hea selle oksalõikuriga teha ja sellega saab ikka päris kõrgelt oksi lõigata – üle 4m oli vist midagi.

Maja ja aed on küll suured, aga, vähemalt minu jaoks seal tööd nii palju pole. Geidule meeldib rohkem aias mässata ja mina olen rohkem see, kes toas askeldab – kuidagi nii on need asjad siin kulgenud.

*postitus on valminud koostöös Kaup24.ee e-poega

1 thought on “On aeg asjad pakkida*”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga