Määratlemata

oo, raamatud

Minu suhe raamatutega on viimasel ajal olnud päris hea- näiteks mulle meeldib lastele raamatuid osta ja siinkohal paneks ühe killu ka maha, mis mulle kuskilt telesaatest kõrva taha on jäänud:

“Mulle meeldib raamatuid lugeda. Pidevalt loen, mitu neid riiulis on.” :D:D Siin on see koht, kus te kõik peaksite/võiksite suure laginaga naerda. 

Aga ma tavaliselt ei osta raamatupoodidest raamatuid vaid laenan isalt. Tal terve riiul kodus ja miks mitte, eksole. 

Teismelise eas ma vihkasin raamatute lugemist. Eriti neid, mida pidi sunniviisiliselt lugema ehk kohustuslik kirjandus. Vist sellepärast need raamatud ongi eriti igavad ja nõmedad, et neid PEAB lugema. Kuigi ega ma vabatahtlikult vist neid raamatukogust ei laenutaks. 

Viimasel ajal olen ma hakanud raamatupoest ostma endale midagi meelepärast. Ma ei tea, ikkagi uus ja no, päris enda oma ja.. ma ei tea, miks, aga kuidagi uhkem tunne on ikka ise raamatupoodi minna, sealt midagi täiesti endale meelepärast valida ja kodus läbi lugeda. Ei pea põdema, et ehk tähtaeg kukub ja peab tagasi viima või kui maal käime, et isa raamat maha ununeb või noh.. tuhat põhjust eksisteerib, miks on parem ja mugavam ise endale raamatuid osta.

Eriti meeldib mulle käia lastega raamatupoes ja neile midagi osta. Raimondiga on see visiit muidugi raskem, sest ta tahab kõike näppida ja katsuda ning kui ma teda keelan, siis ta ei suuda mind mõista ja pistab keset poodi röökima. Aga Hendrik see-eest viskab pilgu peale kõigele, mis teda huvitab, sirvib ilusti ja oskab juba valida. Omab kindlat maitset raamatute osas. 

Täna käisime perearsti visiidil, millest ma hea meelega ei räägiks, sest ma rikun sellega iseenda närve. Peale arsti visiiti läksime Apollo raamatupoodi ja vaatasime erinevaid raamatuid. Sellel korral võtsin endale ka midagi- Mariann Kaasik “Püha taevas, Sa oled rase!” Ma päris pikalt olin mõelnud, et kui raamatupoodi satun, siis ostan, aga no ei olnud kohe ühtegi põhjust, miks raamatupoodi minna siin vahepeal. Aga täna läksime ja ostsin, pealegi hea hinnaga- 5.70€. 

Lastele võtsin kaks hiigelsuurt raamatut, kus on ilusad ja suured pildid lindudest ning erinevatest puuviljadest. Head raamatud enda harimiseks, minu meelest ning Hendrik võttis endale veel Hot Wheels värvi- ja nuputamisraamatu, millega sai kaasa pisikese auto. 

Üldiselt meeldib mulle väga raamatuid lugeda. Enda valituid ja kui ma saaks, siis ma sisutaksingi enda aega lugemisega. Mõni raamat võib nii huvitav ja kaasahaarav olla, et sa nagu justkui ise elaksid selles tegevuses, mis seal toimub.

Vanemad käisid nädalavahetusel külas ja tõid ka lastele raamatuid. Nad on viimasel ajal raamatutest väga vaimustuses, mis on ju tegelt hea- kui lapsel on huvi raamatu vastu. Ja minu suureks imestuseks ei piirdugi nende huvi raamatu lehtede rebimisega ja täis sodimisega, mis on kõige aimatavam Raimondi puhul, sest Hendrik on juba 4- aastane ja oskab raamatut hoida. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga