***

Öös on asju

Ma ei tea, kuidas teiega on, aga ma viimasel ajal olen õhtuti päris kaua üleval. Veel isegi peale seda, kui juba voodi lähen. Väsimus on küll päevast peal ja uni on ka silmas, aga pea on nii palju mõtteid täis, et ei suuda lihtsalt magama jääda.

Ja vahel on see täitsa hea. Meil on selline suur ja mõnus aken magamistoas ning voodi üsna selle all ja mulle nii meeldib öösel seal tähti vaadata. Ma tunnen, et taevas on mingi maagia. Seal toimub päris huvitavaid asju, kui hoolikalt vaadata.

Ja siis ma mõtlen öösiti päeva peale, mis selja taga on, enda peale, laste peale, Geidu peale, teiste inimeste peale ja mõtlen välja ka huvitavaid ideid, millega ma tegeleda võiksin. Midagi nagu tahaks teha, aga päris kindel pole, mis see olla võiks.

Üks õhtu ma mõtlen, et võiks autojuhiload ära teha. Oleks elu palju mõnusam ja vabam ja seiklusterohkem. Teine õhtu mõtlen, et tahaks järjejutte edasi kirjutada. Just neid vanu ka. Uued on mul juba siia sahtlisse kogunenud ning ühe olen avaldanud ka, aga no ma pean neid enne avaldamist timmima, sest sahtlisse olen neid kirjutanud üsna puusalt.

Järgmine õhtu ma mõtlen, et tahaks käia kuskil inimestega rääkimas ja neid raputamas, et nad ei mõtleks sellele, mida teised arvavad ja teeks asju, mida nad armastavad. Et nad elaks oma elu nii nagu tahavad. Ega meil neid mitu tk pole ju.

Ja juba järgmisel õhtul mõtlen, et tahaks kooli minna uuesti. Sain infot, et Viljandis saab e-õppes õppida nii, et sa ei pea kordagi koha peale minema. Kui nii saaks igalpool õppida, ma vist koolides ainult käikski. Kõige suurem takistus ongi olnud see, et mul keeruline kohale minna.

Aga e-õppe tingimuseks on ka see, et sul on kodus arvuti, printer ja skänner ja ma isegi ei tea, mis see arvuti on, sest ma olen aastaid juba telefoniga bloginud ja kõiki netiasju ainult telefoniga ajanud. Ma isegi vist ei oskaks enam arvutis olla. 😅 Ok, nali.

Ma ei tea, milles asi, aga mu pähe on kogunenud niiiiii palju uusi ideid, mida ma teha tahaks ja mul on tekkinud see tahtmine midagi teha.

Kas saaks nii, et teen sõrmenipsu ja kõik need asjad on mul juba tehtud? Pliiiis

Okei, head ööd. Ma lähen nüüd tähti vaatama ja uusi mõtteid hankima. 😅

4 thoughts on “Öös on asju”

  1. Kooli võiksid tõesti tagasi minna, keskharidus käes siis palju rohkem võimalusi sul minna nt mõnda põnevat eriala õppima mis aitaks sul ka tööle saada. Mida vanemaks saad teda raskem on õppida ja ka tööle n-ö jalg ukse vahele saada .

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga