***

Oota, aga kes sinult üldse küsis midagi?

Okei, ma sõidan hetkel Pärnust Tartu ja närin oma küüned suurest närvilisusest ära, kui ma ei saa kohe kirja panna, mis mulle pinda käib. Ma ei tea, kas ma avaldan seda, sest noh, siis olen tänamatu ja ülbe ja nõme ja üldse kiusan ka inimesi. Sellepärast, et mul on ka närvid.

No igatahes, ma ühest küljest täiega naudin remonditeemade jagamist, eks. Nagu remontimine ja vanadele asjadele uue elu andmine on mulle nii jõhkralt meeldima hakanud, et lihtsalt lähen suurest rahulolutundest lõhki varsti.

Ma tõesõna võin värvida või kokku panna mööblit või tapeetida või värvida seinu lihtsalt 24/7 jutti. See on nii mõnus. Muidugi Geiduga koos on seda palju lahedam teha, aga üksi kuidagi… teraapilisem?

Ja siis on see hetk, kui sa näed tulemust ja see on nagu… “omg, mul on jalad alt löödud” tunne. See, et sa oled oma käekestega midagi nii ilusat valmis saanud.

Ja siis sa teed pildid. Ja siis sa jagad neid oma jälgijatele. Ja siis tulevad sinna alla või postkasti kirjad: “Mulle see ei meeldi. ” või “Mina küll nii ei teeks.” või “See on ainult minu arvamus, aga väga kole on ikka.” või “Mina oleks sinna küll selle ja selle teinud.”

Positiivseid kommentaare on muidugi 2772x rohkem, aga teate ju küll seda inimese aju….

Ja siis ma mõtlen, et kelle kodus ma askeldamas käisin? Sest tunne on küll selline, nagu ma käiks inimeste kodusid remontimas ja jagan seda oma sotsiaalmeedias ja nemad ise siis arvustavad seda tulemust. Ütlen ausalt, väga nõme tunne on. On väga nõme, kuidas võhivõõras tuleb ja ütleb sinu raske vaeva ja töö peale, et see on kole või talle see ei meeldi või tema küll selliseks oma kodu ei teeks.

Nagu, okei, ma saan aru, et ei peagi meeldima. Meil kõigil erinevad maitse-eelistused ja lemmikvärvid ja sisekujundusajud – seal polegi midagi teha, eks. Aga, miks sa pead tulema ütlema, et see, mille kallal mina ööd ja päevad vaeva näen, mis on minu armas kodu, et see on kole ja nõme?

Ma ei taha üldse kõlada ülbelt või tänamatult, aga nagu vahel ma mõtlen küll endamisi neid kommentaare lugedes, et kes sinult üldse midagi küsinud on? Valju häälega ei saa küsida, sest sisuloojad peavad kõik pasa ära kannatama ju. Kui julged nõmetsejale nõmedalt vastata, siis saad “tänamatu ja plärtsuv suunamudija” tiitli endale külge ja oled veel tagatippu kiusanud ka vaesekest.

Ma ei kujutaks ette ka, et lähen kellegi kodu kohta midagi ütlema, isegi, kui ma oma peas ehk mõtlen, et okei, mina nii ei teeks või see mulle üldse kohe ei meeldi. See on ju minu probleem, eks.

Ma paneks need nõmedad kommentaarid ühte patta sellega, kui sulle tulevad külalised esimest korda su uut kodu vaatama ja hakkavad kommenteerima, kuidas nemad midagi teeks. Palun väga, osta kodu endale ja tee.

Kui mu valikud nii koledad ja nõmedad on, palun ära jälgi. Ma ei taha, et su silmad haiget saaks. Täpselt sama teema on reklaamiga minu kanalites – küll vingutakse, et liiga palju reklaami. Sorri, see on minu sissetulek ja sorri, ma ei ole mingi tsirkuses esinev kloun, kes publiku soovi peale trikke teeb. Ma postitan seda, mida tahan, millal tahan ja kui sind see häirib, siis palun ära jälgi mind.

Ma lihtsalt ei salli selliseid inimesi, kes kogu negatiivse lihtsalt PEAVAD endast välja pressima. Ja mul endal on selline kiiks, et kui mind kellegi juures midagi häirima hakkab, ma lihtsalt ei hoia tal silma enam peal ja hoian eemale. Ma ei näe vajadust öelda inimesele, et tema sotsiaalmeedia sisu on ainult selline ja selline või ta kodu mulle ei meeldi või tal on naljakas pluus seljas, sest need asjad häirivad mind (tõin suvanäite) ja on ainult minu probleem, mitte kellegi teise.

Konstruktiivne kriitika on alati tulnud, aga kui see on lihtsalt selline “tahaks kuidagi ära panna”, siia on see nõme ja ajab vihaseks, sest mul ei ole heade ja nutikate ideede vastu absoluutselt mitte midagi ja vahel pakub keegi välja midagi, mille peale ise ei oleks tulnudki, aga samal ajal on täiega lahe.

Eks siin ei olegi midagi muud teha, kui üle olla, sest inimesed on nagu nad on ja ega neid juba nii lihtsalt ei muuda. Tuju on küll nässus. Aitäh!

24 thoughts on “Oota, aga kes sinult üldse küsis midagi?”

 1. Mhm. Kui ei ole midagi head öelda, siis ära ütle mitte midagi. Sellest “ära panemisest” läheb “heal juhul” ütlejal paremaks, aga kelle pihta see käib, igal juhul mitte. Keegi ei keela mõelda, aga milleks keskenduda negatiivsusele ja sellele, mis ei meeldi 😀. Ja see, et reklaami liiga palju, reklaami liiga vähe, liiga ühekülgne reklaam või see elu on liiga igav…no tõesti. Ela oma huvitavat elu ja ära “risusta” seda siis reklaamide ja koledate kampsunite vaatamisega 😀.

 2. Hei hei .oma tuba oma luba.mulon ka täiesti erinev kodu võrreldes praeguse moega.keda kotib,mina elan ja mulle meeldib.lase aga edasi.isetegemisi rõõm on kõige suuremja pärast on võrratu tunne istuda ja nautida.jõudu tulidele naistele.

 3. Mulle meeldib, et Sul on kõik nii omanäoline ja käsitõö/ise tehtud.
  Tubli oled!! 💜💜💜

 4. Mulle üldse ei mahu pähe, et keegi tuleb ja ütleb, su kodu, su aed,
  su kleit su mees vms on kole. See ei ole sōnavabadus ega arvamusvabadus, see on matslus ja ebaviisakus. Kui mulle see asi tervikuna ei meeldi, aga mu arvamust küsitakse, siis ma leian midagi, mis meeldib ja keskendun sellele või siis tunnen rõõmu, et küsijale meeldib see, mille kohta ta mu arvamust küsis. Paljud asjad on sellised, mida mina tõesti oma kodus ei teeks, aga kellegi teise kodus on see äge ja siis ma võin tõesti öelda, et mina seda vist ei teeks, aga sinu koju või sinu iseloomuga vms, sobib see nii hästi. Ja no kui sōbranna küsibki arvamust kleidi kohta, mis temas just parimat esile ei too ja see oleks mõistlik ka välja öelda, siis seda saab ka viisakalt teha.
  A mulle ütles kunagi töökaaslane, kes kangesti tahtis mu elukaaslase pilti näha: “Noh, käib küll, aga minu maitse ei ole.” 😀 sellest on aastaid möödunud, aga minu hämming kestab, kui see mulle meenub 😀

  1. 😆 ma mõtleks küll et toredam et pole töökaaslase maitse, hullem kui oleks öelnud et ma tahan ka vms. 😅 oijahh, nõustun eelnevate kommentaaridega 101%. See on tegelikult jube kurb et on nii palju väiklasi inimesi, kes tunnevadki kohustust oma nõmedust levitada. Mõnes mõttes see on nagu tourette’i sündroom, et tõesti lihtsam on see nõme kommentaar ära kuulata ja vaesele inimesele kaasa tunda, sest osadel lihtsalt puudub igasugune filter ja see on tegelikult kurb… ma olen enda jaoks selgeks mõelnud, et ühelgi ennast väärtustaval ja enesekindlal inimesel ei oleks vajadust oma ego tõstmiseks teistele halvasti öelda. Aga arusaadavalt teeb haiget ikka. Ja Jane, su postitus oli nii ladusalt ja mõtestatult kirjutatud, iga lauset lugedes noogutasin kaasa. Ja sul on minu arvates tõeliselt hea silm sisekujundusele.

 5. Oota aga, kui ei meeldi, et kommenteeritakse, ära postita siis? Eesti kultuuri- ja sotsiaalmeediamaastik ei vaesu sellest mitte üks gramm, kui keegi oma vannitoakapist või magamistoa laest pildid postitamata jätab.

  1. Et Jane peab filtreerima, mida jagab, aga halvasti ütleja võib vabalt ja rivitult arvata? Mida see kommenteerimine muutma peaks? Inimene peaks tapeeti kakkuma minema või saamagi aru, et ongi kole v😀? Päriselt ka täiskasvanud inimene loodab või arvab seda või?

  2. Kuule, tuust, suurema osa ajast võiks oma pudrumulgu siiski kinni hoida. Midagi head pole öelda, siis ole vait. Ma saan aru, kui on konstruktiivne kriitika, aga lihtsalt sellepärast inisema hakata, et sulle ei meeldi on lapsik. Ise midagi ägedat välja ei mõtle, siis kõik teised teevad sitasti?

 6. Sama asi töötab ka vastupidi – ei taha negatiivseid kommentaare lugeda, ära loe. Jäta vahele lihtsalt. Ära pane pilte avalikuks vaatamiseks välja, kui kommentaare ei suuda seedida.
  Näita pilte kohvilauas kolmele parimale sõbrannale, kes garanteeritult igale käkile kaasa kiidavad ja kui ei kiida, siis saab nad kohe kiire laksuga elimineerida.
  Enamus inimesi nii teevadki, muide.

  1. Tere Valdis Mets,

   Vaata, üleval nurgas on “close this window”. Vajuta sinna peale ja ära enam tagasi tule. Aitäh! ❤

   1. Natukene üldist silmaringi pole kellelegi paha teinud, nii et mainin lihtsalt ära, et Valdis Mets on peategelane Rasmus Merivoo filmist “Tulnukas”.
    Kõike kena sullegi.

 7. Täiesti antud teema väline küsimus, kas need IKEA jalanõu kapid on oma hinda väärt, mahutavad korralikult?
  Ma pikemat aega mõtlen need soetada aga…. No pole veel soetanud 😂

  1. Jaaa päris okeilt mahutavad. Hind ka nii odav, et päris hea asi selle raha eest. 🙂

 8. Omg täpselt nagu üks maaler kes mul pidi paar seina üle värvima. Ostsime uuemapoolse maja ja osade seinte värv ei istunud. Aga see maaler kommenteeris küll köögitasapinna taguseid plaate, et nii koledad ikka. Siis tegi veel kommentaari, et äkki ikka panna tàispuitparkett laminaadi asemel. Meil on täispuit! Kuna sees sel hetkel ei elanud ja küte oli ca 20 kraadi peale, siis ka põrandaküte samal ajal ei töötanud. Väitis, et puit peaks ikka soe olema. No ei ole soe kui ei kùta 😂 mis puit peaks ise hakkama soojust eraldama või?! A no las olla, sellist kommenteerijat rohkem oma koju ei laseks. Ahjaa – kraanikausi soovitas ka kohe välja vahetada, kuna puhastamine pidi tülikas olema. Nagu ta ise peaks käima seda puhastamas. 🤷‍♀️

  1. Päris hõre peab oma enesekindlus olema, kui iga kõrvaline kommentaar selle kohe tasakaalust välja viib.
   Kuramuse raske on niiviisi elada.
   Kui inimene viitsib üldse midagi ausalt arvata sinu valikutest, siis tuleks teda kättpidi tänada. Inimestel on tegelikult reeglina sügavalt savi mis sa teed või tegemata oled.

 9. Kadedad inimesed teevad ainul teistele haiget. Võtagi nagu komplimenti, et järelikult on kade su peale( see natuke naljaga öeldud). Inimesed on lihtsalt nii kadedad. Aga minu küll nii meeldib sitaks ilusad värvid oled valinud.

 10. Noh…alati on neid kellele meeldib midagi ära “susata”. Sul on ilus kodu ja veel ilusam pere – life is good, girl 😉

 11. Ma algusest peale vaadanud ja imestanud neid inimesi kes siin kirjutavad . ,,Teinud nii ja tee naamoodi ,, aga miks see nii pole ? Ma paneks nii ? ,,,.. Noo tõesti krt kelle kodu see on sinu või minu. Ma pigem olen heasmõttes kade,et mul pole nii palju mängu ruumi mida siluda ja remontida kodus 😊 Aga nohm mis me internettist räägime ,nö päris elus leidub ka neid kes su koju tulles arvavad et nad maailma parimad sisekujundajad ja sina oled maailma halvim kes teeb kõik oma kodus halvasti.

 12. Mul käisid uues kodus omal ajal ühed tuttavad, kes astusid tuppa ja ütlesid: “Issand, kui kole!”
  Nemad pole enam küllakutset saanud.
  Tuttavad on endiselt. Ega nad ennegi südamesõbrad olnud, enam ammugi mitte.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga