***

Oota, aga su lapsed pidid ju nutivabalt kasvama?!*

Ehheheee.. köhime nüüd kurgu puhtaks ning hakkame rääkima lastest ja nutiseadmetest. Et jah, ma tõstan käed ja tunnistan, et enne, kui Hendrik kooli läks, olin ma see ema, kes vandus siin kõigile, et minu lapsed suudavad elada ilma nutiseadmeteta ja mina oma lastele küll mingeid telefone ei osta. Milline lollus!

Aga samamoodi, nagu sina arvasid kunagi, et ma olen äkki mitte kõige meeldivam inimene ja nüüd fännad mind täiega, siis olen mina ka ajas oma arvamust muutnud mõne asja osas.

Üheks selliseks asjaks on telefoni vajalikkus koolilapsel. Okei, kui nüüd täpsem olla, siis see vajadus tekkis alles nüüd, kui kolisime uude koju. Eelmises oli kool kodule nii lähedal, et mingit vajadust ühendust saada ei olnud. Hommikul viisid kooli, pärast tuli kenasti koju. Eks vahepeal läks uitama ka ja siis mõtlesin küll, et deem, oleks tal vaid telefon.

Aga kuna selliseid olukordi oli pigem vähem, ei näinud vajadust sellist väljaminekut teha.

Nüüd on asjalood natuke teised. Kool on kodust tunduvalt kaugemal ja ma ei viitsi iga päev kirjutada pikapäevaõpetajale või klassijuhatajale ning uurida, kas Hendrik on veel koolis või juba koju hakanud liikuma. Tüütu ju?

Ma küll plaanisin mingid kasutatud kässid Hendrikule ja Raimondile (ta läheb järgmine sügis kooli) osta, aga LG jõudis ette ja kirjutas mulle siin üks päev, et neil on koolilastele uued ideaalsed K-seeria telefonid ja küsisid, kas me sooviks mõnda neist testida. Hell yeah, vastasin ma. Või tähendab natuke viisakamalt ikka.

Tegelikult mu esimene mõte oli see, et LG toodab ikka telefone veel? 🤣

Saime valida nelja erineva mudeli seast ja poistele meeldis kõige rohkem LG K61. See oli hinna poolest ka kõige kallim, kuid ikkagi ülimalt hea hinna ja kvaliteedi suhtega ning andmete poolest tundus just üli hea. Kaasas ka silikoonümbris.

Telefoni põhiomadused, mida ma alati vaatan:

1. Mahukas aku – mängimised, filmi vaatamised ja muud asjad saab tehtud ilma pideva laadimiseta

2. Hea kaamera – Hendrik käib palju klassiekskursioonidel ja alati olnud nukker, et teistel telefonid kaasas ja pildistavad, aga tema ei ole saanud. Nüüd on see mure siis lahendatud. Sellel on tõesti väga hea kaamera!

Kaamera juures tookski välja: suure eraldusvõimega neli kaamerat – põhikaamera, lainurkkaamera, sügavussensor- ja makrokaamera. Viimasega saab kristallselgeid lähikaadreid ja kui puudutad pildi animeeritavat osa, näed, kuidas foto ellu ärkab ja liikuma hakkab.

Samuti saab muuta pildi tausta hägusemaks ja pehmemaks. Et objekt oleks pildil selge, aga taust võibolla mitte nii väga, mida meeldib mulle viimasel ajal rakendada palju.

AI CAM funktsioon aitab tuvastada kaadri sisu ja rakendab sellele parimad sätted – ala inimene, koer, mingi asi.

Quad-Cell tehnoloogia suurendab heledust ja vähendab müra, et ka keerulistes või hämarates tingimustes tehtud fotod oleksid laitmatud.

Lainurkkaamera laiem pildiväli võimaldab jäädvustada suurejoonelisi horisonte, suuri grupifotosid ja lõpmatusse ulatuvaid hingematvaid maastikupilte.

Samast kohast tehtud fotod, teisel kasutasin laia nurka
Ma kohe tormasin õue pildistama, et näha, kui hea kaamera on ja no vauu
Vana hea panoraamvõte

3. Palju mälu kõige hoiustamiseks

4. Kino vääriline heli otse telefonist. DTS-X tekitab tunde, et viibid otse helimaastiku keskel. Nii vaikne sosin, võimsad plahvatused kui ka sammude all kriuksuvad lauad on kõik selgelt kuulda.

5. Suur ekraan

Lastel on muidugi sellest andmejurast jumala suva ja neid väga ei huvita ka, vähemalt praegu, aga kui ma nüüd neid andmeid vaatan, siis tahaks oma telefoni saata telefonide paradiisi ja samasuguse endalegi võtta. 🤣

Telefoni on ülimalt lihtne kasutada. Lapsed on juba need läbi tuulanud, mänge täis toppinud ja on väga rahul. Ei ole vaja tihti laadida ja on ka ülimalt kiire, sest teadagi, lapsed ju ei suuda oodata. 😀

Nüüd on vaja mul leida mingisugune äpp, mis aitab mul nende telefonikasutamist piirata, sest kuigi ma olin nõus, et nad saavad endale telefonid, siis ma ikkagi arvan, et seal võiks võimalikult vähe aega veeta ja mingid limiidid seada, eks.

*postitus on valminud koostöös LG Eestiga

#LGK61

3 thoughts on “Oota, aga su lapsed pidid ju nutivabalt kasvama?!*”

  1. Mina soovitan väga kasutada family linki, sellega saad last jälgida, näed mida endale alla laeb. Minu nooremal lapsel on see ja see aitab väga hästi piirata telefoni kasutamist.

  2. Kuna endalgi oleks aeg 2017 aasta samsung välja vahetada mis nagunii trike teeb juba siis pani täitsa mõtlema. 😊

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga