***

Õuemängud: kalapüük ja hiigelpusle

Kui eelmistest õuemängudest osutus Hendriku lemmikuks just pisipõnni kroket ja Raimondit ei tõmmanud see üldse mängima, siis kalapüügiga olid vastupidised lood. Raimond oli jõle õhinas ja ilmselt oleks tunde seal murul kala püüdnud, kui samal ajal Hendrikule see mäng väga ei meeldinud.

Mäng nõuab kindlat kätt, kannatlikkust ja närvi (http://pood.ouemangud.ee/ouemangud?product_id=51 ). Raimondil on neid tsipa rohkem kui Hendrikul ning viimasel on kombeks ka natuke kergelt alla anda alati. Minusse vist. 😀

Seda mängu saab mängida mitmel moel, aga meile meeldis mängida aja peale: kes kõige rohkem kalu teatud ajaga püüda jõuab, on võitja. Lastele meeldis lihtsalt püüdmise mõttes mängida.

Teised variandid on näiteks puntkide järgi püüda. Iga kala taga on number ning püüda vähemalt nii mitu kala, et saaks kokku nt 20 punkti. Kes enne punktid kokku saab, on võitja. Või mõlemad joonistavad maha ringi, kuhu sisse asetavad kalad. Mõlemasse “basseini” samasugused kalad ning siis võistlejad tõstavad üksteise “basseini” enda omast kalu ning võidab see, kelle bassein esimesena tühjaks saab.

See hiigelpusle (http://pood.ouemangud.ee/ouemangud?product_id=86) pakkus neile mõlemale huvi. Suuri tükke on hea lihtne kokku panna ning numbreid ja tähti veel õppida ja korrata. Puslet saab kahte pidi kokku panna – ühel pool saad elevandi kokku numbrite järgi, teisel tähestiku. Kuigi tükid on üsna suured, on tegemist siiski paljude osakestega ja minu meelest sobilik rohkem toas kokku panemiseks, kui ei viitsi hiljem neid tükke õuest muru seest otsida ja kokku korjata ning ka sellepärast, et õues väga tasast pinda ei ole, kui just tee peal ei mängi, aga see on meie lastel rangelt keelatud.

Nii palju siis õuetegevustest.

Jälgi Õuemängud Facebooki lehte (https://www.facebook.com/Ouemangud/) ja jäta siia alla kommentaar, millega sinu laps(ed) õues tegelevad.

Juba nädala pärast loosin ühe võitja, kes võidab endale ja oma perele selle vahva õuemängu: http://pood.ouemangud.ee/rõngavise?search=rõnga

Mul on teile ka üks sooduskood “jane20” millega saate Õuemängude veebipoest tavahinnaga toodetelt alla – 20%. Kood kehtib juuni kuu lõpuni!

Pilt: Ouemangud.ee kodulehelt

1 thought on “Õuemängud: kalapüük ja hiigelpusle”

  1. Mul on varsti kolmene,meeldib õues ringi joosta,kiikuda,liiva ja veega mängida,koeri jälgida ja teisi inimesi,tahab kõigile tsau öelda ja pai teha:).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga