***

Paha ja kole ja mõttetu ja si**

Sõidan Tallinna. Ilm ümberringi kole ja kõle. Ega sellel pole ma end kunagi heidutada lasknud. Pole mõtet lasta end häirida asjadest, mida ise niikuinii kontrollida ei saa.

Kodus oli enne väljasõitu nii palju askeldamist, et sotsiaalmeediasse sukeldusin alles nüüd.

Kiri postkastis. Vihakiri.

Kunagi ammu aega tagasi palus üks neiu minult abi. Soovis, et keegi maksaks tema elektriarve ära, olid õega kahekesi ning neid varitses oht, et elekter võetakse kodust välja. Neiu rõhus sellele, et jube kahju oleks, kui väike õde peab pimedas õppima. See arve oli suht suur, 120€, aga ta ütles, et kui saaks vähemalt pool makstud, ehk ei lülitata elektrit välja.

Vanemaid ei pidanud neil olema. Ma automaatselt eeldasin, et ju siis on vanemad meie seast lahkunud.

Nojah, mis seal ikka. Panen postituse üles ja ehk saame selle summa kokku. Iseenesest pole ju suur summa. Neiu isegi ütles, et võib tagasi maksta palgapäeval ja andis ka otse Eesti Energia andmed, et abistaja saab vajadusel ise ära maksta otse. Aga neid soovis, et jagaksin ainult privaatselt – tema konto numbrit või Eesti Energia andmeid. Isegi oma nime palus ta varjata.

Ma ei kahtlustanud midagi. Arvasin, et kõik ok.

Kui ma postituse ära lisasin, hakkasid tulema kirjad. Uuriti, kas selle inimesega tegu ja kirjutati igasuguseid asju mulle, kuidas antud neiu elab tegelikult mehega koos ja tal on ka ema ja ilmselt see arve jäänud oma mugavusest maksmata. Mulle isegi helistati ja teavitati, et see neiu vajab korduvalt abi, samas rahaga käib üsna arutult ringi.

Seejärel mulle saadeti kuvapilte, kus ostab Facebooki gruppides asju ja palub tellida. Mõtlesin, et ok, see on küll nats kummaline. Raha elektriarve maksmiseks ei ole, küll aga ostab ja bronnib. Nojah.

Lõpuks tuli neid kirju ja kommentaare nii palju, et võtsin postituse maha. Sisimas tundsin, et asi ei ole õige ja viimane asi, mida ma tahtsin, oli see, et keegi mu jälgijatest oma raha lihtsalt tuulde loobib. Võib-olla tõesti olin ebaõiglane. Ma ei tea. Need, kes soovisid aidata, seletasin neile privaatselt ka antud teema ära ja seejärel otsustasid ka nemad, et ei taha aidata.

Teema vajus soiku. Kuni tänaseni, mil antud neiu mulle jälle kirjutas ja üsna vihaselt. Süüdistas mind selles, kui ebaõiglane ma inimeste suhtes olen. Miks ma otsustasin tema abipalvet eirata, samas Sirli oma lasin üles? Tema kohta on ju ka negatiivseid kommentaare! Tõsi jah, on küll.

Neiu muutus aina vihasemaks. Ütlesin talle, et ma ei saa enam aega tagasi keerata ja võib-olla tõesti olin ebaõiglane ja… misiganes. Ma ei saa aega tagasi keerata lihtsalt. Mis teha.

Seejärel teatas ta, et isegi Mallukas aitas oma jälgijatega talle ja tema pereliikmetele jõulukinke teha ja mina olin siis selline.

Nojah. Olen paha ja mõttetu ja ebaõiglane. Mis seal ikka. Mida ma enam teha saan?

Üldse olen si** ja peaksin end muutma ja tema enam minu tegemisi jälgida ei soovi. No sorry, ma isegi ei hakka üritama. Olen nagu olen. Kes tahab, see jälgib, ega vägisi kedagi kinni ei hoia. Ma teen ka valesid valikuid jep. Olen vahel ebaõiglane jep. Kuid mitte kunagi tahtlikult.

Mulle tuleb abipalveid üsna palju ja ma alati hoolikalt valin. Ma nii nii proovin mitte ebaõiglane olla ja kellelegi liiga teha, sest kuidas saangi mina otsustada, kes vajab rohkem abi ja kes mitte? Ei saagi ju… Aga millegi põhjal need otsused tehtud on saadud. Olgu see siis sisetunne või taustauuring või mis… Ma ei tea. Ja uskuge või ei, aga ka nurisemist, vihaseid kirju ja mölisemist kaasneb selliste valikutega päris palju.

Sirli abipalve ongi viimane, mis ma üldse üles panin. Enam ma selle teemaga ei tegele, jäägu see heategevus nendele, kellel rohkem närvi on, sest alati keegi vingub, keegi on vihane, keegi on pettunud ja kuigi mina olen ju kõigest vahendaja, siis kogu si*a saan mina enda kaela. Paha ja nõme ja kole ja mõttetu! No jumala eest, las ma siis olen.

Tuju nullis, jess, aga vähemalt on Tallinnas ees ootamas bowling ja hea seltskond. 😀

2 thoughts on “Paha ja kole ja mõttetu ja si**”

  1. Sa aitad jah väga kahtlase taustaga inimesi alati, soovitan enne ikka pilk peale visata, jätab sinust endast halva mulje, kasvoi googeldamisest saab väga kergelt isikute kohta infot

  2. Mulle su blogi meeldib. Mul endal lapsi pole ja seega titade-teemalisi postitusi ma väga ei loe või lasen lihtsalt silmad üle. Aga muus suhtes… nö. elustiiliblogijatest oled sa siiski üks paremaid- selline soe, südamlik ja aus. Isegi, kui millegi tunnistamine tuleb tagantjärgi. Suured emmid ja seljakotid oma meeletu tarbimismaaniaga, keskkonna reostamise, kohtukeisside, depressioonide ja tipsutamistega- sitt ja rändom- ei ole huvitav.

    Nii et iial ära ütle, et oled suurest emmist kuidagi halvem. Sa oled temast noorem aga kõvasti küpsem ja arukam. Kui 18 a inimene käitub nagu 5 a võib see ehk vahel äge olla. Kui ligi 30 a käitub nagu kasvatamata ja ropendav lasteaialaps- no ei ole lahe.
    Plankton muidugi halvustab kõiki teisi blogijaid, et plusspunkte teenida ja laualt langevaid purukesi nokkida- ehk õnnestub mingit kasutatud ja kasutut träna ka endale kahmata. Aga mingil juhul ära võta nende öeldut tõsiselt.
    Tasuta saadud asjadega ja blogijatelt korjatud rahaga on muidugi lahe heategijat mängida. Sellega ei pea kaasa minema ja tundma kohustust sama teha.
    Tubli tüdruk ja ole edasi just selline nagu sa ise oled ja tahad olla.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga