***

Piirideta suveaeg

Käes on jälle see hull mõnus aeg, kus lapsed on suvevaheajal, õhtud on pikad ja valged, ööd lühikesed, päevad pikad.

Ma olen iga aasta lasknud lastel terve suvi kodus olla. On kuidagi nii juhtunud, et peaaegu iga suvi olen ma jälle uue lapsega emapuhkusel. 😂 Ja kui ma niikuinii kodune olen, siis las nemad ka puhkavad need kolm kuud. Veel enam, et Hendrik läheb nüüd kooli ja septembrist algab tõsine õppimisperiood. Või ma ei tea ka, kui kõvasti nad esimesel aastal õppida ragistavad.

No ja selline suvepuhkus tähendab muidugi peaaegu piirideta elu, st pole kindlat kellaaega, millal tuppa peab tulema või magama minema või järgmisel hommikul üles tõusta.

Eks ma mõni päev mõtlen küll, et oma närvide huvides peaks nad lasteaeda saatma, aga siis saadan hoopis õue. 😂 Ja tõsimeeli on mõni päev selline, kus nad lähevadki hommikul vara õue ja ma pean neid minema hüüdma, nagu minu ema mind kunagi aknalt hüüdis: “Sööma!” Nad ise ilmselt sureks enne nälga, kui peaksid tuppa tulema.

Aga on tõesti mõnus aeg, kus saan ka ise palju vabamalt võtta. Ei pea hommikul äratuskella peale tõusma, kellelegi järgi minema ja… saan lihtsalt olla. Unistustes. Tegelikult päris niisama olla ei saa, sest noh, neli last ja niisama olemine ei käi kuidagi omavahel kokku.

Ma ei mäleta, kes, aga keegi ütles, et ma olen ikka parajalt hull, sest otsustasin lapsed lasteaiast suvepuhkusele jätta. Ega ma vastu vaielda ei saa jah ja tunnistan, et eks ma olen jah ebstabiilne inimene. Ise ootasin ju ka nii väga suvepuhkust, kui titt olin. 😂

Eks me kuidagi üritame siin üksteise seltsis ellu jääda ja suve nautida. 😊

1 thought on “Piirideta suveaeg”

 1. Selles suhtes on mitu last hea – nad mängivad koos ja ei pea muretsema et igav hakkab sest pole parajasti kellegiga mängida
  Minu laps on üksiklaps ja viin ta vahepeal juunis ka veel lasteaeda et ta omavanustega mängida saaks ja kodus igavusest päris lolliks ei läheks..
  Nii väikeses kohas nagu Sa elad ei ole õnneks seda ka et nad kuhugile lambist kaovad (Tallinnas ei julgeks ma lapsi niimoodi omapäi välja lasta)
  Seal kust mina tulin oli ka hea ja vaikne turvaline väikelinn kuid iga aastaga näeb järjest vähem lapsi väljas mängimas.
  Tänapäeva maailma julm pealetung vist(loe:nutisõltuvus) 😂😀
  Või teine variant, lapsed on kuhugile laagritesse või vanavanemate juurde ära saadetud😁

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga