Määratlemata

plönnid aka vaniljesaiakesed

Üsna normaalne on, et kui sa poest ostad midagi, mida on pakis rohkem, pakitud on kaalu järgi ja pakend ei ole läbipaistev, siis sa ikka ju katsud, mitu tükki seda toodet seal on. Võtame näiteks külmutatud saiakesed, mida hiljem kodus ahjus saab lihtsalt ja mugavalt valmistada.

Ma olen üsna kuri. Mina olen samuti üks neist, kes ostab üsna tihti neid saiakesi, katsudes enne, mitu tükki neid pakendis on. See on normaalne ja inimlik. Aga inimesed võiksid oma näppimistega normaalsuse piiridesse jääda. 

Täna läksin poodi, mõtlesin, et ostan saiakesi, sõrmedega sain aru, mitu saiakest pakis on ja panin korvi ning ostsin ära. Hiljem kodus pakki lahti tehes olid need saiakesed nagu karu peed.. isegi hullemad. Reaalselt nagu, miks peavad inimesed neid saiakesi läbi pakendi nii põhjalikult uurima? Kas tõesti on vaja sõrmedega aimu saada, kui sile on saiakeste pealiskiht ja kui kreemjas on sisemus? Jah, jutt on vaniljesaiakestest. Ma panin nad pannile ja nad olid justkui plönnid. Muidugi olid nad hiljem siiski head, vahet pole, et nad ei olnud pakendist välja võttes säilitanud oma kuju. Ise ei taibanud poes katsuda põhjalikult, millise kujuga nad on, sest noh, pole varem sellist uuringut läbi viinud.

Egas ei teagi, keda süüdistada tegelikult.. ehk on töötajad ise nende toodetega ebainimlikult ümber käinud ja neid ükskõikselt loopinud? Ei tea mina, aga palun inimesed, kui te poes näpite, kobate ja katsute, jääge mõistuse piiridesse.

Tundub, et see toodete valimine, mida on pakendis rohkem ja müüakse kaalu järgi, on paras õnnemäng. Teine pakk, soolased saiakesed, olid üsna normaalsed ja ei ajanudki nutma. 

Kui sul absoluutselt õnne ei ole, saad sa heal juhul kellegi ära näperdatud saiakesed. 😀 Noh, need laisa inimese saiakesed, nagu ma armastan nende kohta öelda. 
Ja kui sa oled vähegi õnnelik, siis sul veab ja teised saiakesed võivad olla just sellised. 😀

17 thoughts on “plönnid aka vaniljesaiakesed”

 1. Kas sa selle peale ei tule, et tegu võib olla valesti hoistatud tootega? Ehk et mingil hetkel on see toode sulanud ja siis jälle ära külmutatud. Sügavkülmatud saiakestele ei saa ikka nii lihtsalt sellist kuju anda. Saab pooleks murda aga sellist asja küll ei saa teha saiakesega,mis on sügavkülmutatud ehk kivikõva peaks olema. Siin ikka tegu külmaahela lõhkumisega, mitte “näppijatega” .Sorry aga mõtle veidi ennem loogiliselt….

 2. need on külmutatud ju, kuidas neid veel mudida kui need jääkülmad? pigem viga siis tootjas või pakendajas

 3. Ma mõtlen, et kas kellelegi tõesti pole poes targemat teha kui külmunud saiakesi plönnideks vajutada? Ise olen peamiselt ostnud õuna ja liha omasid ja pole viitsinud kunagi üle lugeda ega näppida, aga seega on vedanud ka, et sellist üllatust pole vastu vaatanud. Kui ikka pool moosi nt oleks välja vajutatud ja koti sisemus seda täis ja saiade vahelt puudu siis oleks päris kurb ju ja moosisaiu sealt kindlasti enam ahjus välja ei tuleks.

  Seega mõtlen, et ehk on miski muu põhjus (no ei tahaks uskuda, et kellelgi nii igav on), aga tõesti näevad liialt plönnid välja, et masina praaki või kaubavedu (kuskile vahele jäänud vms) süüdistada. Samas külmutatult on nad ju ka päris kõvad, et neid selliseks plönniks vajutada… (mis paneb mõttele, et viga võiks kuskil mujal olla kui poes neid näperdanud klient).

 4. Need on äkki juba tehasest nii tulnud, sest poes on need ju jääkülmas? Või lapsed kallal käinud 😀 😀

 5. Ma ei tea, millise sügavkülmikuga Maximas tegu oli, aga seal nad küll kivikõvad polnud. Kõik pakendid, mida katsusin, olid sellised pehmed saiakesed sees 😀

 6. 😀 siiski arvan, et sellised ei ole nad tänu mudimisele, sest siiski on ju tegemist külmunud toodetega, mis eriti mudimisele ei allu. Kas mitte pakendi peal ei ole kirja ju ka mitu saiakest on sees (Eesti Pagari ja Cristella omadel on kindlasti)? Usun, et seekordne laar on lihtsalt vahemaal tootajalt poodi korraks üles sulanud ja sel viisil lömmi läinud ja selliseks känkraks poes tagasi külmunudki. Kui külmutatud asja hirmsasti mudida, siis oleks sul pakis hoopis murdunud puru, selleks, et ta nii hullult kuju muudaks peaks saiake ikkagi vahepeal sulanud olema. Mis muidigi pole mingi lohutus …

 7. Haha, ma mõtlesin, et ma ainuke, kes neid kuidagi üritab lugeda poes 😀 Mitte nii ekstreemselt muidugi 😀 Sul ikka vedas 😀 😀

 8. Sealt ka see viga. sügavkülmikus on ikkagi tooted jäätunud, mitte pehmed.Pole ime,et saad sellist jama sealt.

 9. Ei tegelt jah, ega ma ju oma postituses ei öelnudki, et olen 100% kindel, et just mudimise pärast need sellised on, see siin puhas minu arvamus, täpselt nagu teil kõigil on oma 🙂

 10. Ega ausalt öeldes ei ole küll “üsnanormaalne on, et kui sa poest ostad midagi, mida on pakis rohkem, pakitud on kaalu järgi ja pakend ei ole läbipaistev, siis sa ikka ju katsud, mitu tükki seda toodet seal on”
  Mitu saiakest siis peab kotis olema sinu jaoks, et sa neid ostaksid? Et mis see normaalne arv sinu arvates on? Või katsud läbi, et ahha täna siis üheksa kümne asemel ja paned tagasi? :O ma ausalt öeldes ei tuleks selle peale sest ma reaalselt ei tea ju, mis see normaalne arv on palju neid olema peaks 😀 see oleks nagu katsuks ka külmutatud juurikatepakid läbi (need ju ka pakitud kaalu järgi ja pakk kinnine), et vaatame milliseid juurikaid täna siis pakis enim on 😀

 11. poindist mööda kommentaar 😀
  mul ükskõik palju neid seal sees on, mind huvitas MILLISED nad seal sees on. Kui mul ikka megaväga igav oleks, siis ma viitsiks juurikaid ja saiakesi võrrelda 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga