Praktilised jõulusoovid

Mida vanemaks saan, seda enam hakkan hindama kingitusi, mis on päriselt praktilised ja vajalikud. Näiteks raha. Enamus sünnipäevadel ma olengi küsinud külalistelt kingiks raha ja selle eest ostnud midagi vajalikku. Ka sellel aastal teen ma nii, sest mul on hetkel telefon, mida kasutan blogimiseks, kuid sellel on ekraan mõraline, telefon ise jookseb pidevalt kokku, mikrofon ei tööta aegajalt ja noh, selline luts on, millega ajab asja ära küll, aga väga vaevaliselt.

Kuna läpakat mul ei ole, ongi kogu sotsiaalmeedia elu ja blogimajandus mul siin, telefonis. Ja kui juba osta, siis korralik, millega saan oma hobiga tegeleda mugavalt, inimestega suhelda ja pildistada.

Ilmselt seetõttu me ka pereliikmetega väga kinke jõulude ajal ei tee, sest keegi ei taha saada niisama nänni, mis hiljem kapile või sinna sisse tolmu koguma jääb, samas midagi praktilist ka kellelegi kinkida ei oska. Kui küsida, kehitatakse õlgu ja nii ongi asjad kulgenud kuidagi nii, et meie, täiskasvanud omavahel kinke ei tee. Geiduga me vahel harva, aga üldiselt, kui midagi vaja, siis lihtsalt ostame.

Nüüd olen siin mõned päevad ringi vaadanud ja uurinud Geidult ja mõtisklenud selle üle, millised on meie jõulusoovid, mida praktilist meie endale tahaksime, sellel aastal kui ka igal järgneval ning mis leiaks meie kodus 100% kasutust. Nimekiri on üsna pikk. 😀

1. Geit ütles, et tema tahaks endale pidžaamat ja hommikumantlit. Talveöödel on mõnus magada, kui miskit õhukest seljas on, sest ööd on ju natuke jahedamad meil siin. Ma mõtlen, et ma isegi tahaks pidžaamat.

2. Pardakaamera kuulub jällegi Geidu soovide hulka. Kui auto töökorras, sõidame tihti ringi ja näeme uskumatuid olukordi, mida oleks ju hea üles lindistada, mine sa tea, millal vaja võib minna.

3. Küünlad. Minu tassike teed. Ma olen küünlasõltlane. Kevadel, sügisel, talvel, suvel. Hommikul, lõunal, õhtul… Ükskõik, millal. Küünlad muudavad olemise hästi hubaseks ja kodu koduseks. Lõhnaga ja lõhhnatud, kõik läheb kasutusse.

4. Roheline tee. Jah, ma ei vaataks üldse kingitegijat imelikult, kui ta üllataks mind mõne paki rohelise teega, sest see on minu lemmik ja just eriti sügisel/talvel. Hommikuti on väga hea eelsoojendus enne lasteaeda minekut ja õhtul mõnusalt uinutav enne magama minekut.

5. Sussid. Mhm. Jällegi rohkem kannaks külmal ajal, kuid jõulud ongi ju õnneks sellel perioodil. Susse kulub päris palju, küll mitte väga tihedalt, aga siiski.

6. Tööriistakohver koos kvaliteetse sisuga läheb jällegi Geidu soovide alla. Tal aina koguneb uusi tarvikuid, millega kodu või auto kallal nokitseb, kuid need pole just kõige kvaliteetsemad ja kuluvad ruttu.

7. Mesi. Sellest ei saa meie perel iial vist küllalt. Mina seda ei söö, sest see on minu meelest liiga magus, ainult tee sisse panen, aga pere meespool on täielik meesõltlane.

8. Mugav meeste dressikomplekt läheb jällegi Geidu soovide alla. Kapp on riietest pungil, aga sellist korraliku mugavat dressikomplekti nagu ei ole.

9. Mandariinid ja piparkoogid. Nendest vist ei ütle mitte keegi ära ja jõulude ajal on need meie peres igatahes lahutamatu osa jõuludest. Mandariinidega võib muidugi kaasneda ka kõhuviirus – seega peab usinalt nii mandariine kui ka käsi pesema. ?

10. Soojad sokid. Sokke ostame me ise ka endale, aga tõesona, ma oleks ütlemata rõõmus, kui kuuse all oleksid ühed paksemad kootud jõulumustriga sokid. Neid on külmal ajal nii mõnus toas kanda ning kohati asendavad isegi susse. Sellistest sokkidest ei saa iial küllalt!

11. Pleed, pehme tekike. Mulle nii meeldivad sellised asjad. Aastaringselt. Mul on kodus kaks pleedi, mis on mulle kingitud ja siiani kasutan üsna tihti neid ja tunnen nendest rõõmu. Ajaga kulub neid ikka rohkem – lapsed tahavad nende all lebotada või kui külalised tulevad ja diivanil istume. Miks mitte, eks?

12. Padjad, tekid. Täiesti tavalised padjad ja tekid, millega ise magada ning millega külalistele aset teha. Neid ei ole iial liiga palju, pigem on vahel külalisi korraga liiga palju ööbimas. ?

13. Põnevad raamatud, romaanid, elulooraamatud, eneseabiõpikud. Ma olen raamatute armastaja ja mulle meeldib lugeda. Viimasel ajal teen seda küll harvem, kuid see lugeja-hing on minus endiselt iga päev olemas.

14. Laua- ja kaardimängud. Peale minu eelmist sünnipäeva hakkas meile Geiduga meeldima laua- ja kaardimängud. Rohkem sellised seltskonna omad, mida mängida sünnipäeval või kui tuttavad külas on. Varem ei arvanud me nendest suurt midagi, pigem häbenesime mängida, aga peale seda, kui ma grillkana etendasin, hakkas isegi mulle nende mängimine meeldima. ?

15. Suured juhtmevabad kõrvaklapid ütles Geit, kui ma temalt küsisin, mida ta jõuludeks soovib. Ma ei tea, mis need endast kujutavad. Ilmselt suured ja juhtmevabad. ?

16. Jõulu- ja lumekuul. Teate ju neid armsaid kuulikesi, mille raputades hakkab nende sees lund sadama? Mul on mingi kiiks nende vastu ja ma kogun neid. ?

17. Linea Natura juuksehooldustooted! Ma arvan, et siin ei olegi täpsemat selgitust vaja. Bambuse sari on lemmik!

18. Dove hooldustooted, meeste ja naiste omad. Me ainult nendega ennast küürimegi, nii head, nii värskendavad, jätavad naha nii pehmeks – ainult kiidusõnad!

19. Rahakott Geidule!

Üsna tagasihoidlikud ja praktilised soovid, eks. Kunagi ma oleks vist igast nänni soovinud, mis oleks hiljem lihtsalt seisma jäänud.

Ja loomulikult, asjadest tähtsamad soovid ja kingitused on sõnad, toetavad ja motiveerivad, mis tulevad otse südamest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Viimased postitused

Miks inimesed lasevad endale pahasti öelda???

Ma eile tegin instagramis üle pika aja jälle seda Q&A. Eelmisel korral olid inimesed (või [...]

Kuidas suhtes kõik nii iseenesest mõistetav ikka on

Ma pean selle lõpuks “kaelast” ära kirjutama, muidu tuleb uus elu ja mälu peale ja [...]

14 ja 2

Eile ja täna on olnud üsna tähtsad päevad meie peres. Eile täitus minu ja abikaasa [...]

2 Comments

See on nüüd läbi!

Aeg on asjad pakkida ja need lõplikult kodust välja visata/põlema panna, sest kool on nüüd [...]

1 Comments

Kas nutivaba suvi on tõesti võimalik?

Suvepuhkus algaaaas! Tegelikult juba mõned päevad tagasi. Suvepuhkus sellesmõttes, et suurematel on ka kool nüüd [...]

1 Comments

Kuidas ma endale kodus ise iluoppi tegin

Mul tekkis selle pealkirjaga kohe oma peas väike video, kuidas ma ennast kuskil köögi laual [...]

Kuidas kõik nüüd läbi saab

No tere! Pole mina jälle siia mõnda aega jõudnud ning aegajalt taban end mõttelt, et [...]

8 Comments

Kuidas lapsed ei taha enam üldse õues käia

Ma tegelikult mõistan seda, et maailm muutub, uueneb ja areneb aina edasi ning nutiseadmed on [...]

Kuidas mu lapsed edaspidi põrandal peavad sööma

Ma otsustasin meie köögist laua ja toolid välja visata. Jah, kuulsite, st lugesite õigesti. Ei [...]