***

Pruuniks ilma päikeseta

Mul on päikesega kahetised suhted. Me küll meeldime üksteisele, aga ma ei suuda kaua tema rambivalguses olla. Päike hakkab mulle kergelt peale, aga pigem olen mina see pidur, kes päikest palju ei kannata.

Ja kuna ma päikese käes palju olla ei taha, olen suve jooksul enamasti nagu luik, kui samal ajal tahaks ju jumekas välja näha.

Nii ma olengi proovinud erinevaid isepruunistavaid kreeme, kuid lõpptulemus ei ole mitte kunagi olnud see, mis ma soovinud oleks. Kas on keha laiguline, või sõrmede vahed oranžid või hoopis midagi muud. Ja kuna need kreemid pole tulemust andnud, olen rahus luik edasi olnud ja mõelnud, et jään valgeks oma elupäevade lõpuni, mis seal ikka.

St Moriz Eesti saatis mulle komplekti isepruunistavat vahtu koos kindaga ning ma olin üsna skeptiline alguses. Ma olen St Morize isepruunistavate vahtude kohta küll palju head kuulnud, kuid kui pole omal nahal ära proovinud, ei tea, kas uskuda või mitte, eksole.

Enne vahu peale kandmist tuleb nahk koorida ning õlivaba kreemiga niisutada kuivad priikonnad, näiteks põlved, pahkluud, käed, küünarnukid, jalad ja juuksepiir.

Vahtu on kindaga hästi lihtne peale kanda. Võid kindel olla, et hiljem ei ole sõrmede vahel koledaid pruune triipe ja laigukesi.

Kuna ma olen selline, kes kohe plirts-plärts ei julge endale midagi peale kanda, masseerisin esialgu vahtu ühele jalala ja “päevitusel” lasin mõjuda ligi 5 tundi (pudelil kirjas mõjuaeg 4-6 tundi).
Peale 4-6 tundi tuleb keha loputada leige veega, vältides igasuguseid dušigeele ja šampoone.

Ma ei tea, kas ta just sama effektiivne on, kuid usun, et hea alternatiiv neile, kellele samuti ei meeldi päikese käes väga olla või miks mitte kasvõi solaariumi asemel? Mina solaariumis ei ole kunagi käinud ja ilmselt ei tee ka seda, mistõttu olengi katsetanud erinevaid isepruunistavaid kreeme, et leida see õige.

Peale St Morize isepruunistava vahu kasutamist võin öelda, et olen oma jumeka päevituse saladuse leidnud. Lisaks sellele, et vaht annab nahale ühtlase päevituse, muudab ta naha siidiseks ning annab ka hea lõhna sellele. Päevitus püsib umbes nädala, oleneb sellest, kui tihti ennast pesta.

4 thoughts on “Pruuniks ilma päikeseta”

  1. Mis kreemiga niisutama peaks kas ükskõik sobib mingi sugune avoni oma ka näiteks? Peaasi et õlivaba? Ja kas sa koorisid ka nahka enne?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga