***

Pühapäev – kes magas, kes tegi tööd

No tsau, on nädala viimane päev! Uus nädal kohe ukse ees, olete elevil?

Täna oli väga ilus ilm kuigi vahepeal mõtlesin küll, et kisub vihmaseks ära.

Viimastel päevadel on kuidagi uimane olla – mulle mõjub see soe ilm niimoodi. Päris hale on olla – sooja tahaks ju täiega, päike on mõnus, aga samas väsitab täiega ära ja imeb energiast tühjaks. Eks sellepärast ka, et soojade ilmadega on tegutsemist tunduvalt rohkem.

Ja kuna need soojad ilmad mind nii õudselt väsitavad, olengi viimastel päevadel lõunauinakuid teinud. Geit on see, kes hommikuti kauem magab ja mul pole seda võimalust, sest noh, MUL ON JU SIIN PERES LAPSED. 😅 Ja siis minu võimalus puhata ongi päeva keskel.

Geit möllas lastega väljas samal ajal, kui ma iluuinakut tegin ja ehitas neile sinna mänguväljaku külge laua, et kui õues mingi pidu on ja lapsi palju, siis on neil tore seal laua taga kõigil süüa-juua. Toolideks tulevad puupakud – minu idee. Tavalised pingid või toolid oleks lihtsalt liiga igavad.

Muidugi ta hiljem veel ütles, et seal oleks hea magada ka, kui keegi õues ära kustub ja tuppa vedada ei viitsi, seega võta sa näpust, mis eesmärgil ta tegelikult selle “laua” sinna ehitas. 😀

Veel parandas ta batuudi ära – kuigi meile peaks varsti saabuma uus batuut www.manguvaljakud.eu epoest ja muide, kes otsib aeda nt batuuti, liivakasti, aiamajakest või midaiganes lastele (seal lastele megalt asju – nii õue kui ka tuppa ja lasteaeda isegi ka), siis sooduskood Jane kehtib veel. 🙂

Nii tubli mees on mul! Samas ma ei tunne ennast kehvasti, sest magamine on ka päris raske töö ja puhanud ema on kõigi lemmik ema, seega ma magasin põhimõtteliselt nende heaolu huvides.

Mul oli plaanis tegelikult täna lillepeenar ära rohida. Mul on neid üks ja no ei jaksa ükski päev. Ainult plaaniks see ongi jäänud. Õnneks seis nii õnnetu veel ei ole.

Instagrami tuli täna teade, et keegi on pidanud mu vesipiibu auhinnamängu ülimalt vägivaldseks ja see võeti instagrami poolt maha. Mul pole kunagi sellist jama olnud – no ei saa aru, kuidas instagram iga kittumise peale kohe asju eemaldama kukub.

Aga noh, mis seal imestada – üks päev näitasin instagrami storys My Magic Mitten kooriva kinda toimet ehk siis kui hästi see surnud nahka maha koorib ja need storyd võeti ka maha, sest et liigne seksuaalsus. Reaalselt oli mul seal storys rätik ümber ja midagi näha polnud. 😀

Kuigi soojade ilmadega on hull väsimus peal, siis ma sisimas olen väga elevil aina enam, sest suvi on lähedamal ja kool ning lasteaed saab varsti läbi ja lapsed on nii väga suvevaheaega oodanud ja mina ka. Raimond lõpetab mai lõpus lasteaia ja temast saabki septembris koolipoiss. Taim lendab! (Loe: time) 😅

Järgmine nädal tõotab tegus nädal tulla – Adeelega vaja kolmapäeval minna perearsti juurde. 2a tervisekontroll ja vaktsiin. Kusjuures, #aastaema, aga mul läks see üldse meelest ära. Tavaliselt perearst või -õde ise helistanud ja kutsunud vastuvõtule, aga arusaadav, et selle koroonamöllu sees on muud asjad tähtsamad.

See tuligi mulle meelde sellepärast, et nädala keskel helistati mulle Tallinna Geneetikakeskusest. Kuna Adeelel olid peale sündi suured kaaluprobleemid, st ta ei võtnud kaalust juurde kuigi süüa sai ja tehti kõik analüüsid/uuringud, mis olid korras ja muutus loiuks ja jäi arengust maha ja veel sada jama, siis pidime minema eelmise aasta suvel Geneetikakeskusesse analüüse andma, et näha, kas tal ehk midagi tõsist on tervisega.

Augustis andsime analüüsid ja vastustega pidi minema 30 päeva, aga läks 9 kuud. Ma muidugi vahepeal helistasin ka, et kas on vastuseid, öeldi, et helistaks 3 nädala pärast uuesti, aga noh, mul läks meelest.

Neil vist ka ja nüüd tuli meelde. Analüüsid olid korras, aga silmaarsti ja neuroloogi juurde soovitas ikka minna – lihtsalt kontrolli. Ja Geneetikakeskusesse peame ka minema tagasi kui Adeele 3 saab. Jällegi lihtsalt kontrolli. Mu meelest on see nii südant rahustav, et niimoodi kontrollitakse pidevalt. Eks ta tüütu ole ringi joosta, aga vähemalt saad südamerahu, et lapsega on kõik korras. 🙂

Ega mul suurt muud rääkida polegi. Homsest algab Be More Week ehk siis smuutinädala võistlus, kus iga päev tuleb ära juua üks tervislik smuuti. Kõigi osalejate vahel läheb loosi 800€ väärtuses auhindu. Ma ise kavatsen ka osa võtta – juba täna tegelt alustasin. 😀 Rohkem infot võistluse kohta saab siit: https://bemore.ee/bemoreweek/

Ja koodiga Janeblogi saad 15% soodustust nende epoes. ✌

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga