***

Puhastusvahendid igale inimesele

Kui Mallukas kirjutas oma blogis, et koos sünnitusega kadus temast ka koristuspisik, siis minul on see hoopis vastupidi – enne lapsi võis minu tuba välja näha nagu mõni hirmus prügimägi, mul ei olnud sooja ega külma ka, vanemad nägid kurja vaeva, et ma oma tuba koristaksin. Üldjuhul nägi see välja nii, et viskasin kõik üleliigsed asjad voodi alla ja asi ants. 😀

Peale emaks saamist on mind nakatanud koristamispisik. Või tegelikult võiks öelda, et koristamine on tegevus, ilma milleta ei saada ma ühtegi päeva mööda. Lastega on juba kord nii, et neile meeldib peeglitele ja akendele igasuguseid jälgi teha – olen ma nendelt leidnud küllaga sõrmejälgi, musimopse või kellegi näokoopia, vahet pole. Jäljed on jäljed ja tõsiasi on see, et just peeglid ja aknad on laste lemmikud, kuhu oma jälgi jäädvustada.

Mul oli kohe rõõm majas, kui OÜ Kiilto saatis mulle 100% lõhna- ja värvainevabu puhastusvahendeid. Olles koristushull, siis oli see nagu dream come true! 

Aknad ja peeglid saab ideaalselt puhtaks Airi aknapuhastusvahendiga (link!). Ma olen tänase päevani kasutanud vett ja poleerimislappi, aga üsna tihti olen oma närvid kaotanud, sest sellise kooslusega peab ikka väga mitu korda need üle küürima, et mingeid ähmaseid plekke ei jääks. Airi vahendiga on väga lihtne – pihustad aknale ja tõmbad poleerimislapiga üle. Ei pea ennast segaseks nühkima. 😀

Põrandaid pesen ma harva mõne puhastusvahendiga. Kasutan ju aurumasinat, mille sisse käib puhas vesi ja kõik. Proovisin aga saadetud põrandapesuvahendi (link!) ja ausalt öeldes mingit erinevust ei märganud. Ilmselt teeb aurumasin selle töö sama hästi ära, kui tavaline mopp ja vahend.

Wc puhastusvahendit (link!) ei ole ma veel katsetanud, sest hetkel on Harpicut veel pool alles ja mul ei ole kombeks mitut pudelit korraga lahti teha. Kasutan ühe ära ja seejärel võtan teise.

Airi kodupuhastusvahend (link!) on minu absoluutne lemmik – sellega saab kõiki kohti nühkida. Riiulid, kapipealsed, diivanilaud, köögilaud, köögikapid… kõik kõik, mis ei ole põrand, aknad-peeglid või wc pott. See pudel sai otsa esimese nädalaga, sest nagu ma postituse alguses ütlesin, on minu näol tegemist tõelise koristushulluga. Ei möödu ühtegi päeva, millal ma ei käiks tolmuimeja või lapp käes ringi. 😀Ja kuigi tegemist on lõhnavabade toodetega, siis mina tundsin natukene sellist keemialõhna. Minu jaoks nad päris lõhnavabad ei olnud, küll aga tegid oma töö väga hästi ära.

5 thoughts on “Puhastusvahendid igale inimesele”

 1. Mina kasutan äädikalahust . Teeb pinnad puhtaks ja samas desinfitseerib ka. Vôi mônda meelepärast eeterlikku ôli, mis annab tuppa ka hea lôhna.
  Olen loobunud erinevatest “kemikaalidest”. Esiteks mul ei meeldi lôhn ja teiseks on teatud pindu igapäev tarvis lapiga ûle kàia, mistôttu maksaks vaeseks 😀

 2. Selge, selles ju küsimus oligi, et kas imetad, kuna sa pole blogis kirjutanud sellest, et ei imeta enam ning mis põhjusel lõpetasid 🙂

 3. Ning pole vaja üle paisutada, keegi pole sind halvaks emaks tembeldanud vaid jäi vale mulje, kuna laps on alles nii pisikene ning eeldasin, et imetad veel nii väikest last nagu ka eelmisi oma lapsi. Oma arvamuse avaldamine ning küsimuste küsimine ei ole ju keelatud?

  1. Hmm, küsimine küsimiseks. Sinu küsimustel oli väga halb alatoon. Vähemalt minu jaoks.
   Ma ei pea vajalikuks seletada kellelegi, miks ma oma last enam rinnaga ei toida. Midagi võiks endale ju ka jääda.
   Laotad valed faktid ette ja pärid aru. Normaalne. 😀

 4. Johhhhaidii saage üle oma rinnaga toitmisest juba! Igalühel omad pöhjused.Tutvusringkonnas on selle ühiskonna surve pärast eriti hästi näha, kuidas emad lihtsalt niiiiiii kardavad pudelit anda, ISEGI kui seda on vägaväga vaja…nagu halllooo, miks sina sitemini elad, kui keegi kuskil pudelit saab?????

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga